IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
    Успех и от мен. Не съм съгласен с много неща които правите, но вярвам че този фонд е голяма стъпка напред в развитието на БФБ
    Така е, но трябва да се управлява малко по-умно за да е ефективно средство за копиране и следене на пазара. Ето днес продадоха ПИБ, Стара планина, МСХ... явно за да ги свалят под 5% тегло и да спазят правилото "40%". Нищо обаче не се купи с освободения кеш.. т.е. теглото на кеша ще се вдигне още повече и после ако Софикс подскочи рязко, след края на текущата корекция, фонда ще изостане чувствително като представяне. Лично мен това ме отказва да държа акции на фонда.

    Коментар


    • Успех и от мен. Не съм съгласен с много неща които правите, но вярвам че този фонд е голяма стъпка напред в развитието на БФБ
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

        Здравейте, Трейдър.

        Не се знае. Предполагаме през март, но не сме го правили досега и е възможно да има технически теми, които да забавят процеса, например международен сетълмънт.

        Поздрави, Николай
        Ясно, благодаря.

        Успех и от мен!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
          И на мен така ми се струва, намери се кой да ги вземе.

          Г-н Василев, един въпрос и от мен - в какви срокове ориентировъчно очаквате да приключи процедурата за листването в Лондон?
          Здравейте, Трейдър.

          Не се знае. Предполагаме през март, но не сме го правили досега и е възможно да има технически теми, които да забавят процеса, например международен сетълмънт.

          Поздрави, Николай

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
            Мисля че току що изпълниха 40 процентовото условие с продажба на пакети от Фибанката,Планината и М+Ц!
            Слизат под 5-те % по тези позиции.. и още кеш натрупаха..

            Коментар


            • И на мен така ми се струва, намери се кой да ги вземе.

              Г-н Василев, един въпрос и от мен - в какви срокове ориентировъчно очаквате да приключи процедурата за листването в Лондон?

              Коментар


              • Мисля че току що изпълниха 40 процентовото условие с продажба на пакети от Фибанката,Планината и М+Ц!

                Коментар


                • Маркет -мейкъра е продавал доста на 30.01 ( особено Албена - 1804 акции). Явно ще продължават изненади.
                  Иначе кеш им е нагоре с 208 хил. лв. за 2 дни
                  150 хил. лв трябва да влезнат от продажби на нови дялове.

                  Коментар


                  • не точна или лоша ли е добавката от мен

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                      още от вчера 120 000 + от днес 10 000, - за да сме по точни !
                      аз цитирам само какво са написали...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        "Поръчки за 130 000 нови дяла от индексния фонд върху SOFIX бяха получени на първичен пазар вчера и днес." - вилката да видим дали и утре ще стои....
                        още от вчера 120 000 + от днес 10 000, - за да сме по точни !

                        Коментар


                        • "Поръчки за 130 000 нови дяла от индексния фонд върху SOFIX бяха получени на първичен пазар вчера и днес." - вилката да видим дали и утре ще стои....

                          Коментар


                          • Г-н Василев, благодаря за отговора. Вероятно разликата в позицията и целите ни води до различна интерпретация на събитията. Успех с фонда.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                              ... нека си стеснем ръцете тук и да вървим напред , т.е да мислим/помагаме , така че ЕТФ да е атрактивен в Лондон.
                              Аз смятам, че е абсурдно да се тръгва без партньор в Лондон. Това трябва да е фокус на дискусия - ЗАЩО Експат подценяват този въпрос?
                              Тоя въпрос се изтърка . Очевидно не му е нужен инвестиционен банкер - сам го написа ...
                              Едва ли тръгват на сляпо - може за имат джентълменско някакво споразумение ....
                              Аз си мисля, че един обикновен банкМен му стига да изстреля фонда в стратосферата ... без да бие тъпана ...
                              Ама вие като искате да знаете всичко - питайте и ще ви се каже
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Г-н Василев, всичко, което казвате в т. 1-4 противоречи на т.5. Проблемите според вас са: 1) комисиони и спред- да, това наистина не позволява да сте инвестирани на 95 %, но определено позволяват да сте инвестирани на над 90 % при вашите обеми, ако средствата във фонда бяха значително по-малко това щеше да е истински проблем, но в момента не е толкова значим. 2) хипотетично теглене от инвеститори- ако сте пасивен фонд, определено не е ваша работа да се борите с волатилността на пазара, институционалните инвеститори имат капацитета сами да преценят поведението и инвестициите си, а колкото до това, че с вашите обеми движите пазара- от това не можете да избягате по никакъв начин, няма как да получавате възнагреждение за управление на средства в размер на месечният размер на търговия на борсата и да не влияете на цените, трябва да изберете или едното, или другото. 3) евентуално отпадане на компании от индекса- аналогично на т. 2- не е ваша работа да спасявате институционални инвеститори от хипотетични загуби, те трябва да са наясно какво се случва в периодите на промяна състава на индекса и осъзнато да носят съответните рискове.
                                Пиша това просто защото продължавате да твърдите, че сте пасивен фонд, а не се държите като такъв, трябва да сте наясно, че дори хората, които ви критикуват тук вероятно одобряват над 90 % от взетите решения при управлението на фонда, но някои неща просто се набиват на очи.
                                Колеги,

                                Ще отговоря и сега. Но тъй като аргументите ми започват да се повтарят, мисля, че се изчерпвам.

                                1) Не сме активен фонд. Нищо от това, което ви казах, няма нищо общо с евентуални разсъждения кога пазарът би се качвал/падал (маркет тайминг) и с това кой фирма харесваме или не (сток пикинг).

                                2) Правилото за 40% означава, че не можем да имаме по-малко от двадесетина % кеш. Посмятайте и вие и не ни подценявайте, че не можем да броим до 100.

                                3) Всички останали разсъждения са интересни. Но с нищо не биха променили оптималното поведение на такъв фонд.

                                Бих завършил с призив за малко търпение във времето. Този фонд трябва да има многогодишна история. През годините ще се променят пазарите, индексите, регулациите.

                                Поздрави и успех на пазара.
                                Н
                                Last edited by NikolayVassilev; 01.02.2017, 15:35.

                                Коментар

                                Working...
                                X