IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вече сме под 600...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

      Ами комплексни са ! Вероятности и варианти много ! Не се ядосвам никак даже, но те разбирам защо ти се иска цената да е 1,14лв. след като си без акции
      Тука е пълно с разни образи, дето са готови на всичко за цена от двайсе стинки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от s3 Разгледай мнение
        Нерде Ямбол, нерде Стамбул ....
        Или казано по-просто видяло магарето че подковават коня и то вдигнало крак.
        Къде ще сравняваш Китай с България, като те са много по-назад и са изостанали с демокрацията и прилагането на човешките права и свободи? Не става така, много път има да вървят докато ни стигнат.
        Така е.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          нали съм ти написал, че нещата са комплексни ............. пиша ти и че вероятността е малка, но съществува ............ пиша ти, че това е песимистичната ми прогноза

          не виждам защо се ядосваш в случая ............ че дори и казваш какво ще сънувам
          Ами комплексни са ! Вероятности и варианти много ! Не се ядосвам никак даже, но те разбирам защо ти се иска цената да е 1,14лв. след като си без акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

            Πaзapитe в Aзиaтcĸo-Tиxooĸeaнcĸия peгиoн ce пoвишиxa в пoнeдeлниĸ, ĸaтo ocнoвнитe ĸитaйcĸи индeĸcи cĸoчиxa c нaд 4.5%.

            Ѕhаnghаі Соmроѕіtе нapacнa 4.62% ​​в cлeдoбeднaтa cecия, зaпътвaйĸи ce ĸъм нaй-дoбpия cи дeн oт мapт 2016 г., a Ѕhеnzhеn Соmроѕіtе ce yвeличи c 5.35%, cпopeд ĸитaйcĸия дocтaвчиĸ нa финaнcoви дaнни Wіnd Іnfоrmаtіоn, цитиpaн oт СNВС.

            Kитaйcĸитe aĸции пpoдължaвaт нapacтвaнeтo oт минaлaтa ceдмицa, тъй ĸaтo влacтитe пpeдпpиexa cтъпĸи зa пoдĸpeпa нa пaзapa cлeд oбявявaнeтo нa пo-cлaби oт oчaĸвaнoтo дaнни зa БBΠ.

            Kитaй щe нaмaли дaнъцитe въpxy дoxoдитe нa физичecĸитe лицa, зa дa пoдĸpeпи иĸoнoмиĸaтa, пoĸaзвaщa нaпpeжeниe oт тъpгoвcĸaтa вoйнa. Haмecaтa нa влacтитe в пeтъĸ вдигнa aĸциитe, пaднaли дo 4-гoдишнo дънo. Πpeзидeнтът Cи Дзинпин cъщo oбeщa "нeпoĸoлeбимa" пoдĸpeпa зa чacтния ceĸтop в cтpaнaтa, пишe Вlооmbеrg.


            Китайските власти щели да намаляват данъците върху доходите на физически лица за да подкрепят икономиката, а у нас Боко тиквата и гребавите нарочно правят обратното - увеличават данъците на физическите лица и увеличават рекета към частния сектор, за да подкопаят още повече българската икономика(или каквото там е останало от нея).

            Много глупав ход от страна на българите - да сложат тъпи ченгета, които бъкел не разбират от икономика начело на държавата... единия даже не е и ченге, а прост физкултурник... после се вайкат що спадала борсата, що затъвала икономиката, що нямало чужди инвестиции...
            Нерде Ямбол, нерде Стамбул ....
            Или казано по-просто видяло магарето че подковават коня и то вдигнало крак.
            Къде ще сравняваш Китай с България, като те са много по-назад и са изостанали с демокрацията и прилагането на човешките права и свободи? Не става така, много път има да вървят докато ни стигнат.

            Коментар




            • Πaзapитe в Aзиaтcĸo-Tиxooĸeaнcĸия peгиoн ce пoвишиxa в пoнeдeлниĸ, ĸaтo ocнoвнитe ĸитaйcĸи индeĸcи cĸoчиxa c нaд 4.5%.

              Ѕhаnghаі Соmроѕіtе нapacнa 4.62% ​​в cлeдoбeднaтa cecия, зaпътвaйĸи ce ĸъм нaй-дoбpия cи дeн oт мapт 2016 г., a Ѕhеnzhеn Соmроѕіtе ce yвeличи c 5.35%, cпopeд ĸитaйcĸия дocтaвчиĸ нa финaнcoви дaнни Wіnd Іnfоrmаtіоn, цитиpaн oт СNВС.

              Kитaйcĸитe aĸции пpoдължaвaт нapacтвaнeтo oт минaлaтa ceдмицa, тъй ĸaтo влacтитe пpeдпpиexa cтъпĸи зa пoдĸpeпa нa пaзapa cлeд oбявявaнeтo нa пo-cлaби oт oчaĸвaнoтo дaнни зa БBΠ.

              Kитaй щe нaмaли дaнъцитe въpxy дoxoдитe нa физичecĸитe лицa, зa дa пoдĸpeпи иĸoнoмиĸaтa, пoĸaзвaщa нaпpeжeниe oт тъpгoвcĸaтa вoйнa. Haмecaтa нa влacтитe в пeтъĸ вдигнa aĸциитe, пaднaли дo 4-гoдишнo дънo. Πpeзидeнтът Cи Дзинпин cъщo oбeщa "нeпoĸoлeбимa" пoдĸpeпa зa чacтния ceĸтop в cтpaнaтa, пишe Вlооmbеrg.


              Китайските власти щели да намаляват данъците върху доходите на физически лица за да подкрепят икономиката, а у нас Боко тиквата и гребавите нарочно правят обратното - увеличават данъците на физическите лица и увеличават рекета към частния сектор, за да подкопаят още повече българската икономика(или каквото там е останало от нея).

              Много глупав ход от страна на българите - да сложат тъпи ченгета, които бъкел не разбират от икономика начело на държавата... единия даже не е и ченге, а прост физкултурник... после се вайкат що спадала борсата, що затъвала икономиката, що нямало чужди инвестиции...
              Last edited by Frosty; 23.10.2018, 10:47.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Чудя се от къде да започна и дали изобщо има смисъл, но както се казва нека да е от началото. Тълпите не могат да мислят. Те се водят от най-примитивните човешки емоции и се люшкат от крайност в крайност. Логични доводи за тях не важат но за сметка на това могат емоционално да се хвърлят от една крайност в друга. Ние сме свикнали да си представяме тълпата като група обезумели и оглупяли хора склонни на всякакви крайности, от дивашко дивашко насилие до героизъм. Обаче новият свят е различен. Технологиите създадоха тълпи, които нямат физически контакт и допир по между си. Инвестора си е типична тълпа. Люшка се от крайност в крайност. Изпълнена от всякакви емоции, предразсъдъци и глупост. Помните ли депресията на пазара от пролетта на 2016 г.? А еуфорията от есента на 2016, която бавно гаснеше след мащабното рециклиране на пакети до появата на ромфарм? А сегашната депресия. Утре няма да е същото. Това ми е любимото изречение. Когато и да го кажеш само шест месеца по-късно ще се откажеш прав. Дето се казва може да минеш и за мъдър човек. Айде лека от мен.
                На бфб и тълпа ?
                Е това ми е множко...

                Че то тук колкото едно обезлюдено БГ село няма, сигурно половината я търгуват повече от веднъж месечно я не, вероятно и половината са с под 20-30К портфейл.

                Коментар


                • На фона на корекцията по света не виждам какво ви изненадва че и при нас има спад. Някой големи пазари по света са дори вече в мечи пазар но поне САЩ още държат фронта с малка корекция а ако там влезем в мечи пазар знаете какво следва


                  На БФБ ръстът който започна 2016 си беше основно под влиянието на ЕТФ и надеждите за нови пари но нови пари в ЕТФ няма вече дълго време. След това дойде гредата от Софарма с излизането на Ромфарма и това поведе корекцията през 2017. Последва в края на 2017 атака нагоре от Химимпорт която поведе индексът нагоре до моментът на разпродажби на запад в края на Януари 2018 а от тогава няма голяма позитивна новина която да поведе Софикс нагоре. След дълга апатия на БФБ при много ниска ликвидност дойде втора корекция в САЩ която натежава на цените на БФБ с намаляване на рискът.

                  Събития които допълнително натежаха на БФБ през 2018: забавяне на продажбата на ЧЕЗ, Градус под ИПО цена, забавено влизане в ЕРМ 2 и нови проверки на банки/застрахователи, акции левче кефче ........

                  Не казвам че няма подценени акции в момента но сантиментът е негативен. При обръщане на пазарите на запад и голямо позитивно събития на БФБ може бързо да обърнем посоката.







                  Коментар


                  • Ето и моите 5 стинки - проблемът е само един - всички свестни и дивидентоснасящи компании са яко набалончени, а от останалите са прекалено скъпи, за да си струва риска с подобни мажоритари. И то не остана, реално, а и нов Ники Василев не се види на хоризонта, алтернатива на Бай Х пък хептен, добавяме традиционния нихилизъм на българина и воала - кибичим на едно място. Както неведнъж съм казвал, имам само ЧЕЗ, където политическия риск си заслужава сегашната цена, и Хим от сантимент. Толкоз - на тези цени не бих купил нищо друго - не бих осреднявал Хим, само ЧЕЗ бих си купил, ако слезе още, на сегашните нива не бих си увеличавал експозицията, но не бих и продавал, там съм дългосрочен ОТ бг акциите имам още Соди Девня и толкова. Успех на държащите, аз сържа основно кеш, злато и още толкова експозиция в чужбина, където дори си позволявам дейтрейдинг от време на време - нещо, което на БФБ е химера...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Честно казано БФБ е поредната измамна схема.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                        Няма инвеститори защото:
                        • Няма доверие в мажоритарите
                        • Няма доверие в институциите
                        • Няма финансовите инструменти, които ги има на големите борси.
                        Според мен първото е най-вярно.Една крава ако само я доиш без да я храниш накрая резултата е,че оставаш без нея.След като избягаха
                        чужденците, много и от българските ветерани напускат и играят в чужбина.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                          На БФБ няма ликвидност ,а защо няма ликвидност -защото няма инвеститори ,а защо няма инвеститори??????
                          Няма инвеститори защото:
                          • Няма доверие в мажоритарите
                          • Няма доверие в институциите
                          • Няма финансовите инструменти, които ги има на големите борси.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Чудя се от къде да започна и дали изобщо има смисъл, но както се казва нека да е от началото. Тълпите не могат да мислят. Те се водят от най-примитивните човешки емоции и се люшкат от крайност в крайност. Логични доводи за тях не важат но за сметка на това могат емоционално да се хвърлят от една крайност в друга. Ние сме свикнали да си представяме тълпата като група обезумели и оглупяли хора склонни на всякакви крайности, от дивашко дивашко насилие до героизъм. Обаче новият свят е различен. Технологиите създадоха тълпи, които нямат физически контакт и допир по между си. Инвестора си е типична тълпа. Люшка се от крайност в крайност. Изпълнена от всякакви емоции, предразсъдъци и глупост. Помните ли депресията на пазара от пролетта на 2016 г.? А еуфорията от есента на 2016, която бавно гаснеше след мащабното рециклиране на пакети до появата на ромфарм? А сегашната депресия. Утре няма да е същото. Това ми е любимото изречение. Когато и да го кажеш само шест месеца по-късно ще се откажеш прав. Дето се казва може да минеш и за мъдър човек. Айде лека от мен.
                            На БФБ няма ликвидност ,а защо няма ликвидност -защото няма инвеститори ,а защо няма инвеститори??????

                            Коментар


                            • Чудя се от къде да започна и дали изобщо има смисъл, но както се казва нека да е от началото. Тълпите не могат да мислят. Те се водят от най-примитивните човешки емоции и се люшкат от крайност в крайност. Логични доводи за тях не важат но за сметка на това могат емоционално да се хвърлят от една крайност в друга. Ние сме свикнали да си представяме тълпата като група обезумели и оглупяли хора склонни на всякакви крайности, от дивашко дивашко насилие до героизъм. Обаче новият свят е различен. Технологиите създадоха тълпи, които нямат физически контакт и допир по между си. Инвестора си е типична тълпа. Люшка се от крайност в крайност. Изпълнена от всякакви емоции, предразсъдъци и глупост. Помните ли депресията на пазара от пролетта на 2016 г.? А еуфорията от есента на 2016, която бавно гаснеше след мащабното рециклиране на пакети до появата на ромфарм? А сегашната депресия. Утре няма да е същото. Това ми е любимото изречение. Когато и да го кажеш само шест месеца по-късно ще се откажеш прав. Дето се казва може да минеш и за мъдър човек. Айде лека от мен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                Покли го остави... но цената на ХИМ-а не се спира ............. и все пада...



                                и от седем месеца е без акции Покли




                                март, април, май и юни ви пишех, че до ОСА цената ще се крепи на 2,30 ............. в деня на ОСА цената на ХИМ бе 2,29

                                от ОСА насам ви пиша, че цената ще пада бавно и постепенно .......... с 6-7 ст. на месец .......... до този момент графика се спазва

                                преди 2 месеца когато ме питаха в тема на ХИМ дали ще съм във форума до Коледата, ви писах, че ще съм тук и допълних, че цената в началото на ноември ще е 2 лв., а по Коледа ще е под 1,90 ............. скоро ще разберем дали това ще е така...

                                преди 2-3 месеца ви писах, че цената при ХИМ ще се върне там от където всичко започна ........... грабнаха я на 1,66 и я закараха на 2,60 ........... следващата година ще разберем какво ще стане

                                преди 2-3 месеца дадох оптимистична и песимистична прогноза за ХИМ ........... съответно 1,50 и 1,15 - така, че сега нищо ново не пиша ........ само леко повдигам завесата кое ме кара да мисля това...

                                ако си мислиш, че драсканиците на Покли във форума са по-силни от парите с които се крепи ХИМ-а ........... ще те разочаровам и ще ти кажа, че жестоко грешиш

                                мда .......... нещата си се случват без значение кой какво пише и какво си мисли ........... от други неща се определя цената и единствено парата има значение на борсата
                                Ти па си най-големия буратино във форума- да те знаят поне хората и да не ти се лъжат на шикалкавенето
                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X