IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
    интресно ми е какъв срив ) очаквате на бутиков дялов пазар ) доминиран от дългосрочни ) кой да разпродаде ) даже имам чувството, че пенсиите през падането ) дообират фрее флоата ) бройте акционерите
    За срив още е много рано,викаш кой да разпродаде аме до сега кой продава?
    Тук бавно стават нещата ,ликвидност има само при разпродажби

    Коментар


    • интресно ми е какъв срив ) очаквате на бутиков дялов пазар ) доминиран от дългосрочни ) кой да разпродаде ) даже имам чувството, че пенсиите през падането ) дообират фрее флоата ) бройте акционерите
      Умереният риск винаги печели ! ))))))

      Коментар


      • Оня ден ДАУ +400 ,вчера +240 .Нашите ще обират луфта тея дни май,а ? А и имат бая да обират от последните 15 месеца

        Last edited by X_Y; 01.11.2018, 11:38.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
          Месечното намаление на S&P 500 е от 6,9%. Индексът не се е представял по-зле от септември 2011 г., когато се срина с 7,2%.

          При Dow понижението е от 5,1%, което е и най-големият му спад от януари 2016 г., когато бе с 5,5% надолу.

          Nasdaq завърши месеца със спад от 9,2%, което е най-голямата загуба на индекса от 10 години – от ноември 2008 г., като тогава сривът бе от 10,8%.


          Всички тея "огромни спадове и разпродажби" от -5% стават след продължаващо 9 години рали и +280%
          То не може само и постоянно нагоре .Трябва чат-пат да има корекции по 5-6%

          Да не говорим че БФБ е -15% вече,и то при най-силната икономика която някога сме имали,над 110млрд БВП.

          Та дай малко по-сериозно..... ако може де.
          Last edited by X_Y; 01.11.2018, 11:38.

          Коментар


          • Бруталното рали тепърва предстои!

            Коментар


            • Хихихи! Как си личат държателите на артии.Хем им се иска хем не им стиска.Накрая ще се занулят.Що такива приказки и обиди ръсите бре.Нещо не ви държат нервите артийодържателите.Пишмян оптимисти сте и ще загубите всичко.

              Коментар


              • Майтап сте си спретнали (макар и солен на моменти). То верно, че като започне некое движение и е обичайно играчите да се разтушват неглиже из некоя тема неангаже
                Мога да подскажа, защо според мен, Курта прави малко прибързан извод с времето за дъно, (и повечето техници я правят подобна грешка, после публиката казва - ама то това техниката не дава особено надежден резултат) , но иска писане а сега мие късно и не ми се пише много
                Само да кажа на Полки, че не е разбрал какво имах предвид за 600 и 550 - въпреки, че го казвах няколко пъти, казвам за него пак - за мен 600 (+- 10) и 550 (+-10) са по-устойчивите нива, отколкото 580. т.е. ако чакам дъно, не го чакам на 580. Всеки сценарий върви с някаква вероятност, но Ако подмине 600 по-вероятно е да помине и 580 и да получи подкрепа на 550. За мен сме все още 600 диапазона. т.е. като илюстрация може да е подобно на електрона - позиционира се на някоя стационарна орбита а не застава дълго време в междиините състояния.
                препоръки нямам никакви.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Не си падам много по техничарството, но това изглежда доста правдоподобно.. От дъното през 2009-та пазара прави все по-високи дъна и каточели сега сме много близо до поредното такова.. Настроението масово е негативно и никой не вярва в перспективата на БФБ... Класика за дъно! Много хора очакват нова криза.. а тя не идва в такъв момент.. Тия дето са на кеш и искат да купят 2019-2020 са твърде много и вероятно ще останат изненадани..

                  =====================

                  Онзи ден като затварях едно репо в Пиреус (все пак парен каша духа) и брокерчето ми вика "Абе какво са се юрнали всички да затварят репа?".
                  Рисува се дъно май момчета.. скоро няма да има кой да продава повече.. и като се поогледаме и ослушаме известно време и ако западняците вземат да възстановяват .. пак ще има атака по асковете и тия дето уж ще чакат 2019-20 ще се ръгат с лакти кой да влезе пръв
                  да не би да си се объркал??? ......... сигурно искаш да кажеш, че си отворил репо .......... като ти гледам постовете не ми се вярва да мислиш, че сме на дъно, а да затваряш репа!!!

                  дъното което се рисуваше продължи цели 4-5 месеца и трябваше да се опази съпротивата при 625 пункта ........... още пролетта ви бях писал за нея
                  Click image for larger version

Name:	SS.jpg
Views:	1
Size:	17.8 КБ
ID:	3399570



                  октомври месец пропадането при Софикс е над 5% .......... колкото и при Дау

                  Месечното намаление на S&P 500 е от 6,9%. Индексът не се е представял по-зле от септември 2011 г., когато се срина с 7,2%.

                  При Dow понижението е от 5,1%, което е и най-големият му спад от януари 2016 г., когато бе с 5,5% надолу.

                  Nasdaq завърши месеца със спад от 9,2%, което е най-голямата загуба на индекса от 10 години – от ноември 2008 г., като тогава сривът бе от 10,8%.

                  това е всичко друго, но не и "нарисувано дъно" ......... дайте по-сериозно ........... ако може, де
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • От поредицата "Като две капки вода " ........в главните роли Софикс и Дау Джоунс.
                    Аз виждам стремеж да се пресичат двете линии .Къде ще бъде следващия "допир" ...?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Не си падам много по техничарството, но това изглежда доста правдоподобно.. От дъното през 2009-та пазара прави все по-високи дъна и каточели сега сме много близо до поредното такова.. Настроението масово е негативно и никой не вярва в перспективата на БФБ... Класика за дъно! Много хора очакват нова криза.. а тя не идва в такъв момент.. Тия дето са на кеш и искат да купят 2019-2020 са твърде много и вероятно ще останат изненадани..
                      Ще поживеем и ще видим!
                      Направо падам от смях, като чета написаното..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Онзи ден като затварях едно репо в Пиреус (все пак парен каша духа) и брокерчето ми вика "Абе какво са се юрнали всички да затварят репа?".
                        Рисува се дъно май момчета.. скоро няма да има кой да продава повече.. и като се поогледаме и ослушаме известно време и ако западняците вземат да възстановяват .. пак ще има атака по асковете и тия дето уж ще чакат 2019-20 ще се ръгат с лакти кой да влезе пръв
                        По скоро няма да има кой да купува, криза близките 2 години едва ли ще има.
                        Та на доста им светна лампичката ,че изхода е тесен и не си заслужава всичко това ,като на ван посоката се сменя за секунди , даже и да нямаш опит с къси си има ЕТФ и пак си в играта ,а тук няма такъв шанс .
                        Много сега излизат защото после ще е още по ниско ,просто ликвидността си казва думата
                        Но ти го знаеш това ,успех на новите оптимисти

                        Коментар


                        • Батинка , поздравления че си затворил репо..Все пак в тези времена..Репото ще отвориш отново бързо ако трябва..За лактите силно ме съмнява за БФБ..Много хора загубиха надежда, няма чужди инвеститори и интерес..Все повече хора се насочват навън към нормалните борси..Дано познаеш и аз ще намажа имам доста дивидентни акции.. А дано , ама надали..Кризата ще дойде до 2-3 години - въпроса е кога ще е дъното на акциите..

                          Коментар


                          • Онзи ден като затварях едно репо в Пиреус (все пак парен каша духа) и брокерчето ми вика "Абе какво са се юрнали всички да затварят репа?".
                            Рисува се дъно май момчета.. скоро няма да има кой да продава повече.. и като се поогледаме и ослушаме известно време и ако западняците вземат да възстановяват .. пак ще има атака по асковете и тия дето уж ще чакат 2019-20 ще се ръгат с лакти кой да влезе пръв

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                              Тука показвам и уча безплатно,най-вече балъци и празноглавци ,като полки и киро смока.
                              На месечен чертеж имаме една скромна 9 годишна трендлиния в която се запътваме да се ударим и отскочим както Стефка Костадинова отскочи в Рим 1987г,и още никой не е скочил повече.


                              Като намалим малко времевия континиум и идем на седмична графика,виждам че вече сме влезли в зоната на свръх- разпродаденост и то на седмична гарфика,което не е шега работа !!! и казва едно "Братле,ако си решил да излизаш от пазара,не е сега времето "
                              Не можем да стоим в тази зона дълго време ! В момента рисува ДЪНО и от статистическа гледна точка е добре да купуваме тук,а не да продаваме !
                              Малко FAQ
                              - "Ама къде е дъното" ? Отговор - " Никой не знае,но сме близо.Според мен максимума е 560 ! Ако изобщо идем там даже"
                              -"Кога ще ударим дъното"? Максимум още да падаме 1-2 месеца преди да почне импулс нагоре.А може и по-рано.
                              "След този импулс нагоре какво ще стане "? След този импулс ще имаме повече данни за да разберем.Вълшебната топка казва само за 2-3-4-5 месеца напред.

                              Не си падам много по техничарството, но това изглежда доста правдоподобно.. От дъното през 2009-та пазара прави все по-високи дъна и каточели сега сме много близо до поредното такова.. Настроението масово е негативно и никой не вярва в перспективата на БФБ... Класика за дъно! Много хора очакват нова криза.. а тя не идва в такъв момент.. Тия дето са на кеш и искат да купят 2019-2020 са твърде много и вероятно ще останат изненадани..
                              Ще поживеем и ще видим!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro
                                Колко ти е загубата досега 30-40% ли..
                                Не,аз съм +3000% последните две години .Ти колко си ?

                                Коментар

                                Working...
                                X