IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В България може да има завод на "Шкода" за над €1 млрд. твърди "Ханделсблат"

    Решението може да бъде взето още на 16 ноември

    https://www.dnevnik.bg/sviat/2018/11...CH_eBQrDGE4ZIk

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Отделно, какъв е тоя рев за ЧЕЗ - едни чешки мошеници, срещу които уж се палихте преди 5--6 години, пък сега станаха ебати яките инвеститори, без които не можем?

      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Подхванали сте ЧЕЗ, та да ви река и аз - принципно, чисто икономически, няма нито един мотив против Гинка - има си фирма, на пазара е, това е сделка между частни субекти, а не между държавата и друг субект (държавата да си е защитила правата при договора, а не сега да ми пинкя и т.н.), има финансиране от банки (каквито и да са те, хеле пък ако наистина са банки от топ 10 на света, тогава никой копче не може да ѝ каже), та наистина не виждам проблем, чисто законово и финансово. Отново да повторя, че ако наистина има финансиране от топ 10 банка в световен мащаб, все тая дали се казва Гинка или Ханс. Отделно, какъв е тоя рев за ЧЕЗ - едни чешки мошеници, срещу които уж се палихте преди 5--6 години, пък сега станаха ебати яките инвеститори, без които не можем?

        От друга страна. чисто морално, има проблем, и то какъв проблем - ми пределно ясно е, че фирма с 5 милиона или колкото и беше там оборотът, не може да купи разпределението на тока , чрез който се произвежда 60% от БВП на страната. Дори не говорим, че много народ искат да знаят кой е зад Гинка и т.н.

        Та морално има проблем, финансово и правно (колкото и олигофрените от КЗК да изпълниха една поръчка) - не. Ама то така беше и с Пеев преди 5 години - никой копче не можеше да му каже, че чисто щридически беше перфектно издържаният кандидат за ДАНС с тази дипломка по право от ЮЗУ-то, обаче морално? Ама то и Курнелия с Техноимпекса как пък морално е начело на една уж социална партия? Или БХ, един пожарникар и екс мутра начело на България?

        Та така - имам стотици акции на чез. Не е препоръка!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Няма лошо Гинка да купува ЧЕЗ- тя е с огромем опит в енергетиката..Няма лошо Патреотите да продават паспорти на джихадисти- нали са избрани да крадат, няма лошо да сме най- бедни и корумпирани в ЕС и да не ни приемат в Шенген..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            що да не си купя АЕЦ и да не я разрежа на скрап.....то друго не остана за купуване....

            Кво ще кажеш по въпроса.....за Гинка ,Пинка и Тиквата....

            Играта ,като изгонихме читавите чужди инвеститори ,дай да си я купим остатъка на килограм от държавата....
            има такава държава ...... ето я

            https://www.facebook.com/10000039140...4MTk1MjQ4NjIz/
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

              Защо, опитвам се да мисля със собствената си глава, партийната пропаганда не ме интересува. През цялото време на кампанията срещу Гинка не чух нито един сериозен аргумент защо тя да не купи ЧЕЗ?! Припомни ми, ако има такъв... или ще се окажеш и ти най-обикновен комуняга!
              Нямам акции но пък темата е интересна ,що да не си купя АЕЦ и да не я разрежа на скрап.....то друго не остана за купуване....
              Кво ще кажеш по въпроса.....за Гинка ,Пинка и Тиквата....
              Играта ,като изгонихме читавите чужди инвеститори ,дай да си я купим остатъка на килограм от държавата....
              Last edited by Монти; 06.11.2018, 12:01.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                Защо, опитвам се да мисля със собствената си глава, партийната пропаганда не ме интересува. През цялото време на кампанията срещу Гинка не чух нито един сериозен аргумент защо тя да не купи ЧЕЗ?! Припомни ми, ако има такъв... или ще се окажеш и ти най-обикновен комуняга!
                КЗК отново отряза "Инерком" за сделката с CEZ


                Има опит за обобщение и извеждане на нЕкви аргументи. На мен специално ми звучи частично убедително. Употребявам думата частично, доколкото вярвам че важни мотиви и аргументи се премълчават, а се акцентира на други, които имат тежест, но са по-скоро формални.

                Доста неща ми се ще да кажа, но нямам време и нагласа. Сам две неща.

                Капиталът в Инерком се държи от лица, който нямат формата да изпълняват успешно, в защита на обществения интерес и стратегическата сигурност прерогативи в трите института на правото, които олицетворяват собствеността: владеене, ползване, разпореждане. Във връзка с горното има основателно подозрение, че се прикрива истинския собственик, което е напълно неприемливо.

                Аз бих искал да надзърна в начина на обезпечаване на банковите кредити, чрез които инерком смята да плати. Особено интересна би била собствеността на активите, чрез които се обезпечава кредита. Просто съм любопитен. Ти не си ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                  Защо, опитвам се да мисля със собствената си глава, партийната пропаганда не ме интересува. През цялото време на кампанията срещу Гинка не чух нито един сериозен аргумент защо тя да не купи ЧЕЗ?! Припомни ми, ако има такъв... или ще се окажеш и ти най-обикновен комуняга!
                  В една нормална държава никоя Гинка не може да купи 1/3 от доставката на ел.енергия в държавата!!!

                  Запомни го това и се опитай да разсъждаваш трезво, а не пречупено през призмата, че имаш десетина акции в ЧЕЗ.

                  Сделката на Гинка ако стане ти ще си първия който след това ще реве ......... така както сега реват в СВИЛОЗА-та и онези които реват в Булгартабак, Гагарин и т.н.

                  https://www.youtube.com/watch?v=LA8lyQoxGgw
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                    Е как не успя? И ти ли се оказа трол на БХ??
                    Защо, опитвам се да мисля със собствената си глава, партийната пропаганда не ме интересува. През цялото време на кампанията срещу Гинка не чух нито един сериозен аргумент защо тя да не купи ЧЕЗ?! Припомни ми, ако има такъв... или ще се окажеш и ти най-обикновен комуняга!

                    Коментар


                    • Тролове навсякъде... Цъкат минуси без да знаят защо...

                      https://www.investor.bg/novini-i-ana...comment-newest

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                        Така е при пазарната икономика. Ако двете страни по сделката се харесват - вземат се. Оптимистичното в случая е, че политическият рекет, май, не успя!
                        Е как не успя? И ти ли се оказа трол на БХ??

                        Коментар


                        • На проведено на преди повече от месец /4 октомври/ свое заседание Управителният съвет на Централната банка е взел решение на основание чл. 9, ал. 8, във връзка с чл. 9, ал. 1 и съгласно критериите по чл. 9, ал. 7 от Наредба № 8 и общоевропейската методика, изложена в Насоките на Европейския банков орган. Това съобщават сега от офиса на Българската национална банка /БНБ/. С решението са определени 10 системно значими банки у нас, който вероятно ще бъдат надзиравани от Европейската централна банка във връзка с влизането ни в Европейския банков съюз. Те ще отделят от 1 януари, а не от 1 октомври 2019 година буфери за рисковите си активи. С тях ще се гарантират кредити, които може да станат рискови.

                          В десетте банки влизат Уникредит Булбанк, ОББ, Първа инвестиционна банка, ДСК, Сосиете Женерал Експресбанк, Райфайзенбанк, Пощенска банка, ЦКБ, Българска банка за развитие и Пиреос България. За първите четири банки буферът ще е в размер на 0.75% от рисковите им активи, а през 2020 година ще стане 1%. Втората четворка от списъка ще отделят по 0.50% от 1 януари, а държавната ББР и Пиреос ще внасят по 0.25%.

                          Известно е, че Еуросистемата – която се състои от ЕЦБ и националните централни банки от еврозоната – изпълнява редица задачи за поддържане на ценова стабилност, т.е. да се запази стойността на еврото. Ценовата стабилност е от съществено значение за икономическия растеж и създаването на работни места – две от целите на Европейския съюз – и представлява най-важният принос, който паричната политика може да направи в тази област.

                          Евросистемата отговаря за:
                          • определяне и прилагане на паричната политика
                          • извършване на валутни операции
                          • поддържане и управление на валутните резерви на еврозоната
                          • насърчаване на гладкото функциониране на платежните системи
                          ЕЦБ изпълнява специфични задачи в областта на банковия надзор, банкнотите, статистиката, макропротективната политика и финансовата стабилност, както и международното и европейското сътрудничество. Тя отговаря за пруденциалния надзор на кредитните институции, намиращи се в еврозоната и участващите държави-членки извън еврозоната, в рамките на единния механизъм за надзор, който включва и националните компетентни органи. По този начин се допринася за безопасността и стабилността на банковата система и стабилността на финансовата система в рамките на ЕС и на всяка участваща държава-членка.

                          Коментар


                          • Така е при пазарната икономика. Ако двете страни по сделката се харесват - вземат се. Оптимистичното в случая е, че политическият рекет, май, не успя!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bond009 Разгледай мнение
                              Обрат! От Чехия долетя грандиозна новина за продажбата на ЧЕЗ и Гинка Върбакова


                              Според чешкото издание "Лидове новини" енергийната компания ЧЕЗ работи по осъществяване на сделката за продажба на своите активи в България на дружеството "Инерком". Главният редактор на чешкото издание Веселин Вачков посочи, че в края на ноември предстоят събрания на българските дружества, на които може да бъдат сменени Надзорният съвет и одитът на компаниите.

                              Прочети повече в Blitz.bg

                              Супер!! Тази с фалшивата гаранция!! Урааа.. Ще имаме сделка!!

                              Коментар


                              • Само да припомня какво мислят 'експертите клоуни '

                                https://www.investor.bg/bloomberg-tv...stypka-271249/

                                up up...

                                Коментар

                                Working...
                                X