IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А такааааа!!! Агресивният внимателно че голяма хурка се задава

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
      Удри уйно! Бий мечетата по дупетата бий, бий, бий!
      Софикс, по зачестилите ти появи във форума /нещо, което ми допада/ разбирам, че чертичките веча са се наредили "правилно" и очакваш позитивен следващ месец/ и. Правилно ли интерпретирам ситуацията?
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • БЛИЦ потърси Георги Домусчиев, за да го попита как ще отговори на твърдението на Слави Трифонов, че финансовият министър живее в предоставен от него безвъзмездно апартамент. След зададения въпрос на гологлавия водещ Слави към главния прокурор Сотир Цацаров, обвинител номер 1 каза, че ще разпореди проверка. "Комплексът, в който живее г-н Горанов, не е нито мой, нито на брат ми Кирил. Ние сме инвеститори на сградите в комплекса и в момента притежаваме две офисни сгради в него. Жилищният комплекс "Есте" бе построен в периода 2008 - 2013 година и включва 300 жилища. Ние продадохме жилищата в период от няколко години и не е наша работа и наш проблем да се интересуваме кой какво прави с тях", заяви пред БЛИЦ Георги Домусчиев. Попитан директно от БЛИЦ дали по някакъв заобиколен начин е предоставил апартамент на Горанов, Домусчиев бе категоричен: "В случая с г-н Горанов категорично мога да кажа, че не само не съм му предоставял безвъзмездно апартамент, но и не съм му продавал такъв! Безвъзмездно не съм предоставил апартамент на когото и да било. Нямам никакво отношение към апартаментите след тяхната продажба".
        става интересно, сега да вземе да се окаже благодетеля на горанов некой, като тоя дето купи кремиковци за 1 лев или некоя офшорка...разследването умре в зародиш...
        Last edited by pepe1234; 23.11.2018, 15:19.

        Коментар


        • Удри уйно! Бий мечетата по дупетата бий, бий, бий!

          Коментар


          • https://www.lentata.com/page_13361.h...Ym9EMkC36_6idI

            Незададените въпроси към Борисов

            Актуално

            Защо Борисов и ПП ГЕРБ омаловажиха една от най-важните реформи, съдебната, и премиерът с характерното за него дебелоочие сподели, че реформата щяла да се осъществи след края на мандата на Цацаров?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              Е, ти отиде на съвсем нова орбита!
              Не мога да Фърля дотам.

              Верно, някога обичаше да казваш много с малко на брой, кодирани фрази.
              Вече си шкартирал и думите и си минал на символи.

              Нека все пак се пробвам в разгадаването.

              1. Да, станах за кашмер. Ма вече не ми и пука.
              2. Странното е, че монахът е тотален безсребреник, присъствието му там няма никаква връзка с традиционното участие на църквата в някакви форми на упражняване на власт.
              3. Сорри, шА трябва да го погледнеш сам

              Прав си! -има нещо вмен което ми помага да виждам и зад оградата(това за апострофа ти)
              "Дисекцията" ти топло ме порази ! Ще си носим "расата" - оти сме били кьорави кога са ни успивали- де са ни барали!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Начев монахът .
                Позволявам си да повторя ненастойчиво предложението си.
                Да, има дарение, но има и изненада.

                Понякога просветление по борсови и финансови дела може да дойде от изненадващи места.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                  Е, ти отиде на съвсем нова орбита!
                  Не мога да Фърля дотам.

                  Верно, някога обичаше да казваш много с малко на брой, кодирани фрази.
                  Вече си шкартирал и думите и си минал на символи.

                  Нека все пак се пробвам в разгадаването.

                  1. Да, станах за кашмер. Ма вече не ми и пука.
                  2. Странното е, че монахът е тотален безсребреник, присъствието му там няма никаква връзка с традиционното участие на църквата в някакви форми на упражняване на власт.
                  3. Сорри, шА трябва да го погледнеш сам

                  Коментар


                  • Начев монахът най-вероятно ще се нагласи на системата, инак ще погине. Срещу некое даренийце ще се изповдват и прощавт грехове. Оттам насетне даренията за какво ще се използват, е може и некой робин худ - монах да се намери, ама ще да е през системата...

                    Иронията в писмен вид е трудна, не че не се долавя, но аз не обичам да тълкувам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                      Пепе, аз съм толкова отдавна в реалния капитализъм, че вече взе да ми омръзва и се оглеждам за файнъл екзит:)
                      От икономика, от финанси, от борси, от всичко
                      А по отношение на останалите ти разсъждения искам да добавя, че централен образ във филма е един монах.
                      Какво може да прави един монах сред тайни общества, висши банкери и политици.
                      Интересен въпрос, но отговорът следва да открие всеки сам.

                      Доколкото те познавам, филмът ще ти хареса!

                      Но, както ви е добре известно, дори това не може да е препоръка



                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Стига бе начев, има си закони регламенити за целата тая работа. Кнфликта на интереси е най-малкото. Има злоупотреба с влияние, злоупотреба с власт дето следват там и т.н. Требе да се види сега Кирчо дали не се облагодетелствал от некое решение на МФ примерно... Иначе си е баш същото дарение или предоставено за безвъзмездно ползване за мен е равносилно.
                        Викаш: Стига! Това издава разномислие, спор.

                        А ние не спорим, категорично не спорим.
                        Може пък иронията ми да е била прекалено тънка.
                        Смрадлива е цялата тази работа, отвсякъде.

                        Е, така е при хората!
                        Като мерим нас и като мерим другите, етичният аршин е различен.
                        Та и Горанов така.

                        Коментар


                        • Стига бе начев, има си закони регламенити за целата тая работа. Кoнфликта на интереси е най-малкото. Има злоупотреба с влияние, злоупотреба с власт дето следват там и т.н. Требе да се види сега Кирчо дали не се облагодетелствал от некое решение на МФ примерно... Иначе си е баш същото дарение или предоставено за безвъзмездно ползване за мен е равносилно.

                          начев, недей с лошо за пенсия ли се гласиш и за градинка с домати? За реалния капитализъм не ставаш изглежда не си опериран от етичните норми, които не са базирани на благосъстоянието...
                          Last edited by pepe1234; 23.11.2018, 15:08.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                            Абсолютно съгласен с подчертаното, даже не е алтернативна за съжаление. Парите вече са мерилото за култура, интелект, социален статус и всякакви подобни. Всякакви видове етични норми базиращи се на нещо, което не определя благосастоянието, вече за съжаление са отживелица.
                            Начев добре дошел в новия капитализъм.

                            спящия бик, това за горанов е публична тайна от поне 5-6 години, но компетентните органи вероятно го чуват за пръв път днес .
                            Пепе, аз съм толкова отдавна в реалния капитализъм, че вече взе да ми омръзва и се оглеждам за файнъл екзит
                            От икономика, от финанси, от борси, от всичко
                            А по отношение на останалите ти разсъждения искам да добавя, че централен образ във филма е един монах.
                            Какво може да прави един монах сред тайни общества, висши банкери и политици.
                            Интересен въпрос, но отговорът следва да открие всеки сам.
                            Доколкото те познавам, филмът ще ти хареса!

                            Но, както ви е добре известно, дори това не може да е препоръка

                            Коментар


                            • Ама и ти сега!
                              Ще му развалите рахатя на министъра.


                              Сещам се за нещо друго, обаче. Ако министър получи дарение от някого, случаят моментално става много съмнителен и дори започва да понамирисва. Такова е мисленето, не без основание.
                              Когато е влязъл в апартамента все още не е съществувала хипотезата за деклариране на ползване на чуждо имущество. В един момент, обаче, това също трябва да се декларира. И тук идва проблем, нека някой да ми каже, ако знае разбира се, как може да обясниш на една жена (съпруга), че се налага да излезете от луксозното, удобно и мечтано жилище, обзаведено и подредено от нея, защото междувременно ситуацията е станала нефотогенична. Да не говорим, че тя може и да знае, че всъщност жилището си е тяхно, но това не може да се признае формално поради наличието на обстоятелства.

                              В лош момент идат тези въпроси за семейство Горанови!
                              Още няколко годинки и можеха да изиграят някакъв сложен юридически пирует за придобиване в качеството им на добросъвестен ползвател.
                              В тази връзка би било доста интересно да се направи проучване, кой плаща данъците на това чудо сега.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение



                                спящия бик, това за горанов е публична тайна от поне 5-6 години, но компетентните органи вероятно го чуват за пръв път днес .
                                Ами, да видим, след като най-накрая са го "чули" - какво ще направят!? Аз лично очаквам да го проснат на площада с белезници и да не му дават да пикае цял ден!

                                Коментар

                                Working...
                                X