IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
    При Каката нещата се развиват бавно и методично едни гърди пред 1,20 ми изглежда съвсем реално засега!
    Кога?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Във връзка с дебюта на Тексим не трябва ли каката да излезе с едни гърди напред ... или късно тръгна ?

      "- На проведено заседание на Съвета на директорите на БФБ-София АД по Протокол № 8/11.02.2013 год., е взето следното решение:
      Във връзка с подадено заявление по чл. 17, ал. 1 от част III Правила за допускане до търговия, Съветът на директорите на БФБ – София АД на основание чл. 31, ал. 8 от същите, допуска до търговия на Основен пазар BSE, Сегмент акции „Standard” на БФБ-София АД, следната емисия:
      - Емитент: Тексим Банк АД-София;
      - ISIN код: BG1100001921;
      - Размер на емисията: 27 995 036 лева;
      - Брой акции: 27 995 036 броя;
      - Номинална стойност на една акция: 1 /един/ лев;
      - Вид на акциите: обикновени, безналични, поименни, свободно прехвърляеми;
      - Присвоен борсов код: 5CP;
      - Поръчките за покупка и продажба се въвеждат с минимална стъпка на котиране с точност от три знака след десетичната запетая.
      - Датата на въвеждане за търговия е 13.02.2013 г. /сряда/;
      - Определената от заявителя индикативна референтна цена за първата търговска сесия е 1,20 лв.
      "
      При Каката нещата се развиват бавно и методично едни гърди пред 1,20 ми изглежда съвсем реално засега!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
        Това е друго нещо,извинявам се за поста си,...
        Но директното мнение,че надувайки цената на една акция ,променя автоматично СК на друга ,ме ядоса.
        Както и да е .Хубав ден
        Желая успех!
        Хубав ден и на теб.
        Veni, Vidi, Vici

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
          Първоначалната ми теза беше, че СК на тази банка не може да се взима за чиста монета. Ще мине IPO-to и в следващите отчети ще се вижда как СК се увеличава и P/B намалява и миноритарите масата, от които гледат P/B само по себе си ще си мислят че банката е много евтина.

          Вземи в предвид и следното:

          Банката намалява загубата си за 2012 с 56% / ок
          Но в същото време:
          Нетният лихвен марж за 2012 е -1.1 милиона лева спрямо -78 000 за 2011
          Нетният доход от такси и комисионни намалява с 412 000 лева спрямо 2011
          Това е от статия на инвестора:
          http://www.investor.bg/novini-i-anal...vruari,146725/

          Та мисълта ми е откъде идва това намаляване на загубата ... ???

          Според мен от нереалистично провизиране или от преоценки, не си го обяснявам по друг начин. Но както се вижда не идва от основна дейност.

          ПС
          Не съм гледал самия отчет
          Това е друго нещо,извинявам се за поста си,...
          Но директното мнение,че надувайки цената на една акция ,променя автоматично СК на друга ,ме ядоса.
          Както и да е .Хубав ден

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
            Аааа това вече е друго...След като реализира печалба ,на отчетния период.
            Естествено тогава СК ще се вдигне....Но по тази логика може и да падне,Ако утре Артио изкарат 5те милиона акции и сринат пак цената ,то сегашното "надуване" ще го вземеш ли в предвид
            Първоначалната ми теза беше, че СК на тази банка не може да се взима за чиста монета. Ще мине IPO-to и в следващите отчети ще се вижда как СК се увеличава и P/B намалява и миноритарите масата, от които гледат P/B само по себе си ще си мислят че банката е много евтина.

            Вземи в предвид и следното:

            Банката намалява загубата си за 2012 с 56% / ок
            Но в същото време:
            Нетният лихвен марж за 2012 е -1.1 милиона лева спрямо -78 000 за 2011
            Нетният доход от такси и комисионни намалява с 412 000 лева спрямо 2011
            Това е от статия на инвестора:
            http://www.investor.bg/novini-i-anal...vruari,146725/

            Та мисълта ми е откъде идва това намаляване на загубата ... ???

            Според мен от нереалистично провизиране или от преоценки, не си го обяснявам по друг начин. Но както се вижда не идва от основна дейност.

            ПС
            Не съм гледал самия отчет
            Veni, Vidi, Vici

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
              Според мен ти имаш нужда от уроци по финанси ....

              Нали Банката ще реализира печалба от търговия с финансови инструменти, финансови инструменти държани за продажба или фин. инструменти класифицирани като инвестиции. Без значение как са класифицирани според счет. стандарти, то нереализираната печалба от тях ще се отрази в собствения капитал.

              В зависимост от класификацията ще отиде под формата на неразпределена печалба или директно в СК без да минава през ОПР-то.

              ПС.
              По-добре запиши сина си на уроци при професионалист.
              Аааа това вече е друго...След като реализира печалба ,на отчетния период.
              Естествено тогава СК ще се вдигне....Но по тази логика може и да падне,Ако утре Артио изкарат 5те милиона акции и сринат пак цената ,то сегашното "надуване" ще го вземеш ли в предвид

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                Объркал си рейса ,пич.В началото се смях,но сега ми става тъпо.Щото виждам какви са ни "инвеститорите"....То и затова Мажовците ви лъжат
                Става ти тъпо, защото си хал-хабер. Като чета форума виждам, че ти си един от най-излъганите миноритари на планетата.

                Не искам да се заяждаме, но форумната ти агресия не може да замести некомпетентността ти.
                Veni, Vidi, Vici

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                  Е това мнение ме разбиГолемият ми син,който е на 8г,сега гу уча на първи стъпки във Форекса....разбира повече от Финанси

                  СК е величина ,която показва,с какви собствени пари разполага Банката.Може да се получи,като от всички пасиви се извадят всички задължения.

                  Вече ми е ясно какви неуки хора има в този форум.
                  Цената влияе на капитализацията на Банката,но в никакъв случай СК не може да се "надува"
                  Объркал си рейса ,пич.В началото се смях,но сега ми става тъпо.Щото виждам какви са ни "инвеститорите"....То и затова Мажовците ви лъжат

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                    Е това мнение ме разбиГолемият ми син,който е на 8г,сега гу уча на първи стъпки във Форекса....разбира повече от Финанси

                    СК е величина ,която показва,с какви собствени пари разполага Банката.Може да се получи,като от всички пасиви се извадят всички задължения.

                    Вече ми е ясно какви неуки хора има в този форум.
                    Цената влияе на капитализацията на Банката,но в никакъв случай СК не може да се "надува"
                    Според мен ти имаш нужда от уроци по финанси ....

                    Нали Банката ще реализира печалба от търговия с финансови инструменти, финансови инструменти държани за продажба или фин. инструменти класифицирани като инвестиции. Без значение как са класифицирани според счет. стандарти, то нереализираната печалба от тях ще се отрази в собствения капитал.

                    В зависимост от класификацията ще отиде под формата на неразпределена печалба или директно в СК без да минава през ОПР-то.

                    ПС.
                    По-добре запиши сина си на уроци при професионалист.
                    Veni, Vidi, Vici

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                      При тази банка СК сам по себе си е малко опасно да се гледа.

                      Както Тони спомена надуването на Хим, Зърнени, ЦКБ и други публични компании на групата ще завиши изкуствено СК на банката. Не се знае кой купува, но е възможно изкупуванията да са с такава цел.Естествено не знам какъв е делът на инвестициите в компании близки до групата, но който се интересува от IPO-to определено трябва да потърси какъв е делът от общите инвестиции на банката във фин. инструменти и да отпише от тях 50%, за да стигне до по-реалистично число за СК.

                      Това е личното ми мнение.
                      Е това мнение ме разбиГолемият ми син,който е на 8г,сега гу уча на първи стъпки във Форекса....разбира повече от Финанси

                      СК е величина ,която показва,с какви собствени пари разполага Банката.Може да се получи,като от всички пасиви се извадят всички задължения.

                      Вече ми е ясно какви неуки хора има в този форум.
                      Цената влияе на капитализацията на Банката,но в никакъв случай СК не може да се "надува"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                        Ако цената на Тексимбанк е 1.20....то тя трябва да струва около 33млн капитализация.
                        Сравнете собствения капитал,активите....на двете банки,вижте колко пъти са по-големи при ЦКБ...вижте колко трябва да струва ЦКБ ...и раздедлете на броя на акциите.Според мен най добре е да се гледа СК.
                        Или пък Таксун тръгва твърде надценена. Те и Дървените храни тръгнаха на 4,50, а сега къде са...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          Ако цената на Тексимбанк е 1.20....то тя трябва да струва около 33млн капитализация.
                          Сравнете собствения капитал,активите....на двете банки,вижте колко пъти са по-големи при ЦКБ...вижте колко трябва да струва ЦКБ ...и раздедлете на броя на акциите.Според мен най добре е да се гледа СК.
                          При тази банка СК сам по себе си е малко опасно да се гледа.

                          Както Тони спомена надуването на Хим, Зърнени, ЦКБ и други публични компании на групата ще завиши изкуствено СК на банката. Не се знае кой купува, но е възможно изкупуванията да са с такава цел.

                          Естествено не знам какъв е делът на инвестициите в компании близки до групата, но който се интересува от IPO-to определено трябва да потърси какъв е делът от общите инвестиции на банката във фин. инструменти и да отпише от тях 50%, за да стигне до по-реалистично число за СК.

                          Това е личното ми мнение.
                          Veni, Vidi, Vici

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Във връзка с дебюта на Тексим не трябва ли каката да излезе с едни гърди напред ... или късно тръгна ?

                            "- На проведено заседание на Съвета на директорите на БФБ-София АД по Протокол № 8/11.02.2013 год., е взето следното решение:
                            Във връзка с подадено заявление по чл. 17, ал. 1 от част III Правила за допускане до търговия, Съветът на директорите на БФБ – София АД на основание чл. 31, ал. 8 от същите, допуска до търговия на Основен пазар BSE, Сегмент акции „Standard” на БФБ-София АД, следната емисия:
                            - Емитент: Тексим Банк АД-София;
                            - ISIN код: BG1100001921;
                            - Размер на емисията: 27 995 036 лева;
                            - Брой акции: 27 995 036 броя;
                            - Номинална стойност на една акция: 1 /един/ лев;
                            - Вид на акциите: обикновени, безналични, поименни, свободно прехвърляеми;
                            - Присвоен борсов код: 5CP;
                            - Поръчките за покупка и продажба се въвеждат с минимална стъпка на котиране с точност от три знака след десетичната запетая.
                            - Датата на въвеждане за търговия е 13.02.2013 г. /сряда/;
                            - Определената от заявителя индикативна референтна цена за първата търговска сесия е 1,20 лв.
                            "
                            Ако цената на Тексимбанк е 1.20....то тя трябва да струва около 33млн капитализация.
                            Сравнете собствения капитал,активите....на двете банки,вижте колко пъти са по-големи при ЦКБ...вижте колко трябва да струва ЦКБ ...и раздедлете на броя на акциите.Според мен най добре е да се гледа СК.

                            Коментар


                            • Във връзка с дебюта на Тексим не трябва ли каката да излезе с едни гърди напред ... или късно тръгна ?

                              "- На проведено заседание на Съвета на директорите на БФБ-София АД по Протокол № 8/11.02.2013 год., е взето следното решение:
                              Във връзка с подадено заявление по чл. 17, ал. 1 от част III Правила за допускане до търговия, Съветът на директорите на БФБ – София АД на основание чл. 31, ал. 8 от същите, допуска до търговия на Основен пазар BSE, Сегмент акции „Standard” на БФБ-София АД, следната емисия:
                              - Емитент: Тексим Банк АД-София;
                              - ISIN код: BG1100001921;
                              - Размер на емисията: 27 995 036 лева;
                              - Брой акции: 27 995 036 броя;
                              - Номинална стойност на една акция: 1 /един/ лев;
                              - Вид на акциите: обикновени, безналични, поименни, свободно прехвърляеми;
                              - Присвоен борсов код: 5CP;
                              - Поръчките за покупка и продажба се въвеждат с минимална стъпка на котиране с точност от три знака след десетичната запетая.
                              - Датата на въвеждане за търговия е 13.02.2013 г. /сряда/;
                              - Определената от заявителя индикативна референтна цена за първата търговска сесия е 1,20 лв.
                              "
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                                То и аз сметнах като теб и разпродадох.Който може да изкара повече.На мен толкова ми стига.Прецених,че ще пада надолу от тук нататък и излязох.ще се закача на нещо по сигурно сега пък после ще мислим за ЦКБ
                                Даа, ще има да чакате "нива" и то по ниски.

                                Коментар

                                Working...
                                X