IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Момци, вие разбрахте ли въобще какво стана оня ден като минаха ония 0,5 М акции!?
    По моите изчисления това бе остатъчния пакет от разпродаващите масово по БФБ последната година фондове на ИНГ (ново НН). Аз им бях купил едни 30Т акции, веднага след впечатляващия отчет, но като разбрах какво количество стои на среща се кротнах Доста си ме притесняваше тоя пакет, а и продавача, понеже видяхте как се продадоха при Еврохолд и Евроинс... Та това беше сериозна заплаха и спирачка по позицията и сега като е разчистена по-друго се диша Даже вчера търсих пакет да си добавя, но никой не дава, та се наложи да се включа и аз в покупките на пазар и взех до 1,90. Средната ми тук е към 2,30 и сегашната хартиена загуба не ме притеснява. Ако банката продължи с добрите отчети и стрес тестовете не поднесат изненади вярвам че ще има сериозно рали тук.. Дори едно консервативно Р/Е 7 праща акцията над 5-6 лв.
    Мога ли да пиша в темата ако съм само кандидат купувач ?
    Всички знаем за "претоплените манджи" и , ...... че нищо не се е променило.....
    Оптимист съм за акцията и смятам , че рали ще има. Идеална е за спекулантите - въпросителни много и цена ниска....
    Доколко цената отговаря на риска всеки ще прецени различно и оттам ще дойде различната печалба или загуба..
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Момци, вие разбрахте ли въобще какво стана оня ден като минаха ония 0,5 М акции!?
      По моите изчисления това бе остатъчния пакет от разпродаващите масово по БФБ последната година фондове на ИНГ (ново НН). Аз им бях купил едни 30Т акции, веднага след впечатляващия отчет, но като разбрах какво количество стои на среща се кротнах Доста си ме притесняваше тоя пакет, а и продавача, понеже видяхте как се продадоха при Еврохолд и Евроинс... Та това беше сериозна заплаха и спирачка по позицията и сега като е разчистена по-друго се диша Даже вчера търсих пакет да си добавя, но никой не дава, та се наложи да се включа и аз в покупките на пазар и взех до 1,90. Средната ми тук е към 2,30 и сегашната хартиена загуба не ме притеснява. Ако банката продължи с добрите отчети и стрес тестовете не поднесат изненади вярвам че ще има сериозно рали тук.. Дори едно консервативно Р/Е 7 праща акцията над 5-6 лв.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Мечоцииии, държите ли се здраво!?
        Удри Батя)))) Все пак сподели на колко са репата)))))
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
          Виж сега, не ме разбирай погрешно, и аз имам тук и много бих се радвал да отлепят и тръгнат нагоре най сетне ! Въпроса е , че фактите са такива !
          Майтапя се. Успех ще продължиш да се радваш тук де

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
            Zravko продължавам да се смея
            Виж сега, не ме разбирай погрешно, и аз имам тук и много бих се радвал да отлепят и тръгнат нагоре най сетне ! Въпроса е , че фактите са такива !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mortagon Разгледай мнение
              Коя друга (българска) банка би издържала на подобна атака ?!? Много ви е яд, че все пак опита за дестабилизиране на банковата система и държавата не мина ... е вярно сме едни 4 млрд. назад заради КТБ, но можеше да е много по зле ... знаете ... покрай сухото гори и мокрото ...
              Напротив, никой нормален човек не желае каквото и да е клатене на банковта система - трябва да си пълен идЕот, за да искаш подобно нещо. Само дето теорията за целенасочената дестабилизация много издиша, най-малкото защото не беше обвинен никой за тази дестабилизация, дето била целенасочена. А че можеше да е по-зле - питай банките колко им беше зле, след като фалита на КТБ им позволи да свалят на макс лихвите по депозитите, като почти не пипнаха лихвите по кредитите, т.е. разтвориха на макс маржа. Eто ти едно мнение на един от "видните" анализатори на най-голямата банка у нас, изказано на форум на една конкурентна медия - няма да поствам линк, ще го постна доректно:

              Банките в Европа са с лихвен спред под 2% и ситуацията при тях, свързана с печалбите, изглежда много по-притеснителна, в сравнение с тази у нас, коментира Кристофор Павлов, главен икономист в УниКредит Булбанк, по време на панел „Банки и небанкови институции“ на седмото издание на Шумът на парите. Стартовата позиция у нас е по-различна. Лихвеният спред е около 5.5%.

              изводите колко са зле банките у нас след фалита на ктб, го оставям на всеки трезво мислещ човек.
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                Малко и при теб се получава примесването с полуистини и лъжи. При КТБ излезе дупка от 4 млрд. лв., за която нямаше информация има ли я наистина или не. Към онзи момент, никой не можеше да потвърди наистина ли са изчезнали документи за тези суми или никога не е имало подобни. С други думи държавата, за да спаси КТБ трябваше да налее 3-4 млрд. лв. и да се моли, че те може да се окажат обезпечени по някакъв начин с нещо насреща. Както се видя от доклада на одитора, добре, че не са дадени тези пари, защото никога нямаше да се върнат.
                При ПИБ си беше явна атака. Ако следеше наистина темата, щеше да си спомниш, че Калин Христов се беше изпуснал миналата година, че са били подпомагани и още 7-8 банки. Това обаче някак си се покри и никой не каза нищо повече. За това и съм съгласен с Mortagon, че парите ги дадоха на ПИБ като основна мишена на атаката, за да се успокои паниката, която явно е можела да повлече други банки.
                Но да се върнем на ПИБ. Имаше постоянно изявления и от банката и от Министерството на финансите за размера на държавния депозит в ПИБ, така че тук пак си проспал . А държавата наистина спечели, защото тогава парите се осигуриха с мостово финансиране за 1.3 млрд. евро от "Сити", "Ейч Ес Би Си","Сосиете Женерал" и "Уникредит" като лихвата беше на базата на шестмесечния EURIBOR плюс надбавка от 0.9%. Идваше нещо към 1.1% - 1.2%. Така че като извадиш от лихва 2.2% плащана от ПИБ си е на печалба от всякъде държавата.
                хайде спри се малко и ти с глупостите, може ли? Предполагам, че си най-умният от пр отдела на фибанката, но манипациите са малко трудни в този форум. Лихвата по 6 месечния кредит (отбележи 6 месечен кредит, а не 18 месечен, какъвто се отпусна на фибанката), отпуснат през Ноември 2014, а не през Юни 2014, беше 1.079+0.4 комисиона, т.е. към 1,5% за 6-месечен кредит, при това отпуснат на държавата в топ 3 на най-малко задлъженелите в ЕС, а не на някаква си банка, т.е. при почти 0 риск. не знам колко щеше да струва 18 месечен кредит на България, но надолу съм давал колко оценява самата фибанка 18 месечен депозит - беше над 3% горе-долу година след кризата.

                Хайде пак малко справки - 12 месечния Софибор (вярвам, че знаеш какво е това, най-общо казано това е ставката, на която банките си отпускат пари помежду си) към Юни 2014, когато е отпусната помошта от държавата на фибанката, е 2,60% Отбележи, че 6-месечния Софибор е на около 1,4, т.е. 18-месечен, ако имаше такъв, щеше да е над 3,5% или там някъде. Та колко викаш е "спечелила" държавата ни от тази "сделка"? Хайде да си говорим с цифри и да има по-малко небивалици, че иначе излизат едни, едва ли не фибанката не искали, ама лошата държава сама им тикала пари в ръцете.

                Апропо, фибанката е единствената поискала черно на бяло държавна помощ, никоя друга от действащите банки не е искала такава, а още по-малко пък е получила, така че писаниците ти са най-малкото манипулативни и абсолютно недоказуеми.
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Мечоцииии, държите ли се здраво!?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                    Смееш се, но фактите са такива каквито ти ги казва той ! Някои още от тогава виждат потенциал, а тя акцията си пада ли пада
                    Zravko продължавам да се смея

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mollov Разгледай мнение
                      ех тоя Барки.. защо обясняваш КтБ колко били зле и колко била голям дупката, а за ПИБ не казваш дали са добре. За пиб видиш ли си било явна атака. Ама много ви атакуват вас.. все вас още от 2008 г., милите. Защо не атакуваха някоя друга банка, има и други български. Щом 2 пъти се е случило, нали знаеш продължението!? и тия измишльотини където си ги изсмуквате от пръстите в маркетинга на ПиБ много не вървят. Случва се на вас защото е ясно какви финансирани фирми си имате.. и за 1 ден щяха да ви бутнат, та ви се разтрепериха гащите и затворихте в 3 ч. на обяд.
                      Коя друга (българска) банка би издържала на подобна атака ?!? Много ви е яд, че все пак опита за дестабилизиране на банковата система и държавата не мина ... е вярно сме едни 4 млрд. назад заради КТБ, но можеше да е много по зле ... знаете ... покрай сухото гори и мокрото ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                        Малко и при теб се получава примесването с полуистини и лъжи. При КТБ излезе дупка от 4 млрд. лв., за която нямаше информация има ли я наистина или не. Към онзи момент, никой не можеше да потвърди наистина ли са изчезнали документи за тези суми или никога не е имало подобни. С други думи държавата, за да спаси КТБ трябваше да налее 3-4 млрд. лв. и да се моли, че те може да се окажат обезпечени по някакъв начин с нещо насреща. Както се видя от доклада на одитора, добре, че не са дадени тези пари, защото никога нямаше да се върнат.
                        При ПИБ си беше явна атака. Ако следеше наистина темата, щеше да си спомниш, че Калин Христов се беше изпуснал миналата година, че са били подпомагани и още 7-8 банки. Това обаче някак си се покри и никой не каза нищо повече. За това и съм съгласен с Mortagon, че парите ги дадоха на ПИБ като основна мишена на атаката, за да се успокои паниката, която явно е можела да повлече други банки.
                        Но да се върнем на ПИБ. Имаше постоянно изявления и от банката и от Министерството на финансите за размера на държавния депозит в ПИБ, така че тук пак си проспал . А държавата наистина спечели, защото тогава парите се осигуриха с мостово финансиране за 1.3 млрд. евро от "Сити", "Ейч Ес Би Си","Сосиете Женерал" и "Уникредит" като лихвата беше на базата на шестмесечния EURIBOR плюс надбавка от 0.9%. Идваше нещо към 1.1% - 1.2%. Така че като извадиш от лихва 2.2% плащана от ПИБ си е на печалба от всякъде държавата.
                        ех тоя Барки.. защо обясняваш КтБ колко били зле и колко била голям дупката, а за ПИБ не казваш дали са добре. За пиб видиш ли си било явна атака. Ама много ви атакуват вас.. все вас още от 2008 г., милите. Защо не атакуваха някоя друга банка, има и други български. Щом 2 пъти се е случило, нали знаеш продължението!? и тия измишльотини където си ги изсмуквате от пръстите в маркетинга на ПиБ много не вървят. Случва се на вас защото е ясно какви финансирани фирми си имате.. и за 1 ден щяха да ви бутнат, та ви се разтрепериха гащите и затворихте в 3 ч. на обяд.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                          Ванка чакаш техническия анализ ли да ти потвърди за потенциала хехе
                          Смееш се, но фактите са такива каквито ти ги казва той ! Някои още от тогава виждат потенциал, а тя акцията си пада ли пада

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                            Този потенциал вече от 2 години е отрицателен...
                            Ванка чакаш техническия анализ ли да ти потвърди за потенциала хехе

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                              Аз не съм рисков играч и ще изчакам стрес-тестовете август.Колкото и да са измислени се надявам да видя поне какво се случва...надявам се да са реални, а не измислени и напудрени. Печалбата на банките за мен не е от значение предвид това, че примерно Райфа отчитат загуби, а в Австрия плащат дивидент.
                              Кога последно
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • И кИфтета почнаха да летят Очаквам....печалба за имащите Но все пак не е препоръка.

                                Коментар

                                Working...
                                X