IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Поредената порция примесени с лъжи полуистини - ктб имаше 7,3 млрд активи към 31.03.2014, а фибанката - 8,7 млрд - та да не си говорим глупсоти, може ли? А защо точно фибанката е основният въпрос, на който никой така и не даде отговор, поне задоволителен отгвор. Защо не Булбанк, дск, райфайзен, обб, цкб, ами точно фибанката? Никой така и не излезе и не каза колко точно е подкрепата - така, в прав текст, трябваше да го научваме от данните, които европейските източници ни дадоха. А върховната наглост беше да се каже, че държавата била "спечелила" от депозита си във фибанката Наглост и безумние - та значи държавата дава пари на фибанката на 2,2% лихва (1,2 милиарда за 18 месеца), а тегли почти по същото време 3 милиарда лева на лихва около 3% (вярно, за 10 години). Та колко викате е спечелила държавата, че аз не се сещам тук да е имало излишъци, а от 6-7 години само си теглим нови и нови заеми на държавано ниво. Хайде стига с мантрите колко прекрасни били фибанката и как разбираш ли всички им пречели на тази най-честна и най-чиста фибанка
    Малко и при теб се получава примесването с полуистини и лъжи. При КТБ излезе дупка от 4 млрд. лв., за която нямаше информация има ли я наистина или не. Към онзи момент, никой не можеше да потвърди наистина ли са изчезнали документи за тези суми или никога не е имало подобни. С други думи държавата, за да спаси КТБ трябваше да налее 3-4 млрд. лв. и да се моли, че те може да се окажат обезпечени по някакъв начин с нещо насреща. Както се видя от доклада на одитора, добре, че не са дадени тези пари, защото никога нямаше да се върнат.
    При ПИБ си беше явна атака. Ако следеше наистина темата, щеше да си спомниш, че Калин Христов се беше изпуснал миналата година, че са били подпомагани и още 7-8 банки. Това обаче някак си се покри и никой не каза нищо повече. За това и съм съгласен с Mortagon, че парите ги дадоха на ПИБ като основна мишена на атаката, за да се успокои паниката, която явно е можела да повлече други банки.
    Но да се върнем на ПИБ. Имаше постоянно изявления и от банката и от Министерството на финансите за размера на държавния депозит в ПИБ, така че тук пак си проспал . А държавата наистина спечели, защото тогава парите се осигуриха с мостово финансиране за 1.3 млрд. евро от "Сити", "Ейч Ес Би Си","Сосиете Женерал" и "Уникредит" като лихвата беше на базата на шестмесечния EURIBOR плюс надбавка от 0.9%. Идваше нещо към 1.1% - 1.2%. Така че като извадиш от лихва 2.2% плащана от ПИБ си е на печалба от всякъде държавата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mortagon Разгледай мнение
      Естествено, че ще го изтрият .... защото ще е поредната глупост по темата ... :

      Въпросните пари бяха дадени под формата на депозит от Министерство на Финансите ... целта беше да се осигури ликвидна подкрепа в случай на нужда (при умишлено създадената тогава паника) ... и до които в крайна сметка така и не се стигна, защото самото им отпускане изигра своята роля за да се успокоят нещата. Понеже тези пари бяха де факто държавна помощ се наложи банката да бъде поставена по Евро надзор, за не се изтълкува като преференциално отношение, каквито са правилата в ЕС за всички компании. Подобни примери в Европа колкото искате ...
      А на въпроса, защо ПИБ беше предпочетена пред КТБ ...логично е ... разликата в активите им е два пъти ...
      Поредената порция примесени с лъжи полуистини - ктб имаше 7,3 млрд активи към 31.03.2014, а фибанката - 8,7 млрд - та да не си говорим глупсоти, може ли? А защо точно фибанката е основният въпрос, на който никой така и не даде отговор, поне задоволителен отгвор. Защо не Булбанк, дск, райфайзен, обб, цкб, ами точно фибанката? Никой така и не излезе и не каза колко точно е подкрепата - така, в прав текст, трябваше да го научваме от данните, които европейските източници ни дадоха. А върховната наглост беше да се каже, че държавата била "спечелила" от депозита си във фибанката Наглост и безумние - та значи държавата дава пари на фибанката на 2,2% лихва (1,2 милиарда за 18 месеца), а тегли почти по същото време 3 милиарда лева на лихва около 3% (вярно, за 10 години). Та колко викате е спечелила държавата, че аз не се сещам тук да е имало излишъци, а от 6-7 години само си теглим нови и нови заеми на държавано ниво. Хайде стига с мантрите колко прекрасни били фибанката и как разбираш ли всички им пречели на тази най-честна и най-чиста фибанка
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mortagon Разгледай мнение
        Естествено, че ще го изтрият .... защото ще е поредната глупост по темата ... :

        Въпросните пари бяха дадени под формата на депозит от Министерство на Финансите ... целта беше да се осигури ликвидна подкрепа в случай на нужда (при умишлено създадената тогава паника) ... и до които в крайна сметка така и не се стигна, защото самото им отпускане изигра своята роля за да се успокоят нещата. Понеже тези пари бяха де факто държавна помощ се наложи банката да бъде поставена по Евро надзор, за не се изтълкува като преференциално отношение, каквито са правилата в ЕС за всички компании. Подобни примери в Европа колкото искате ...
        А на въпроса, защо ПИБ беше предпочетена пред КТБ ...логично е ... разликата в активите им е два пъти ...
        Случайно дали знаеш, че тази нерегламентирана държавна помощ се дава за трети път....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
          А откъде ли са ги взели за да ги върнат - помислил ли си за това
          Мога да ти кажа ама ше го изтрият
          Естествено, че ще го изтрият .... защото ще е поредната глупост по темата ... :

          Въпросните пари бяха дадени под формата на депозит от Министерство на Финансите ... целта беше да се осигури ликвидна подкрепа в случай на нужда (при умишлено създадената тогава паника) ... и до които в крайна сметка така и не се стигна, защото самото им отпускане изигра своята роля за да се успокоят нещата. Понеже тези пари бяха де факто държавна помощ се наложи банката да бъде поставена по Евро надзор, за не се изтълкува като преференциално отношение, каквито са правилата в ЕС за всички компании. Подобни примери в Европа колкото искате ...
          А на въпроса, защо ПИБ беше предпочетена пред КТБ ...логично е ... разликата в активите им е два пъти ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
            Не знам какво имат но до онзи ден върнаха и последния лев от дължимите милиони към държавата ...
            А откъде ли са ги взели за да ги върнат - помислил ли си за това
            Мога да ти кажа ама ше го изтрият

            Коментар


            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              Тез имат ли още облигации
              Не знам какво имат но до онзи ден върнаха и последния лев от дължимите милиони към държавата ...

              Коментар


              • Тез имат ли още облигации

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                  Този потенциал вече от 2 години е отрицателен...
                  Миналото няма как да го отиграем...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                    Този потенциал вече от 2 години е отрицателен...
                    Да но вече е време

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Ми аз съм на 33% тегло и пак ми се вижда малко с оглед на потенциала
                      Този потенциал вече от 2 години е отрицателен...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                        Тука мисля да си купя за около 2-3% от портфейла ми до мах 5% че ми се вижда мн надежно в близко време
                        Ми аз съм на 33% тегло и пак ми се вижда малко с оглед на потенциала

                        Коментар


                        • Тука мисля да си купя за около 2-3% от портфейла ми до мах 5% че ми се вижда мн надежно в близко време

                          Коментар


                          • Тук да не би да минава някакъв по голям пакет скоро време По подобен начин се натискаше цената на няколко компании да минат пакети но дали и тук е така

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                              http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi...mosht/?ref=rss

                              Който купил, купил, кака се ожени!
                              Къде го Бате (Батя) да коментира благата вест па и да си накУпи ИоШ еФФтини акциики от таз сгодна ситуация

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                                http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi...mosht/?ref=rss

                                Който купил, купил, кака се ожени!
                                И сега ще цъфнем и ще вържем ли, съмнявам се ! Нямаме пазар, който да оцени и отрази тази новина !

                                Коментар

                                Working...
                                X