IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "При настоящото развитие на бизнеса на Софарма Трейдинг и последователната й политика в миналото, съвсем естествено изглежда дистрибуторът да донесе добра дивидентна доходност и тази година. Евентуално разпределение от около 80% от печалбата за 2015 г. би следвало да рефлектира в дивидентна доходност от над 6%, което е в пъти над лихвите по депозитите в България, например, и отново два пъти над средната доходност за основния индекс SOFIX."

    Коментар


    • Коментар за финансовите резултати Q3 на Софарма Трейдинг

      Привет!

      За Ваша информация в блога на ЕЛАНА Трейдинг има коментар за финансовите резултати Q3 на Софарма Трейдинг от анализатора Татяна Пунчева-Василева.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
        Ами зависи. Ако купят дистрибутор в Сърбия, може цената да е повече, отколкото е собственият капитал и при това положение може да не видим дивиденти няколко поредни години.
        май доста големи суми предвиждаш, мисял, че няма да има такава покупка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
          Очаквам догодина да видим голямо придобиване от страна на СФТРД, което ще глътне много кеш. Съответно дивидент няма да видим.

          Ако това се случи през 2016г., защо трябва да даде отражение на дивидента за 2015г.? Нещо повече, придобиване може да се финансира със собствени средства или със заемен капитал.
          Това са просто разсъждения за едно възможно събитие.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            колко според теб може да се дадат за такава покупка?
            Ами зависи. Ако купят дистрибутор в Сърбия, може цената да е повече, отколкото е собственият капитал и при това положение може да не видим дивиденти няколко поредни години.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
              Очаквам догодина да видим голямо придобиване от страна на СФТРД, което ще глътне много кеш. Съответно дивидент няма да видим.

              Какво очаквам аз и какво реално ще се случи са две различни неща, така че съветът ми е да си миете редовно зъбите и всеки сам да си решава какво да купува/продава.
              колко според теб може да се дадат за такава покупка?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                Форти, това на база някакво изказано становище от ОС/Среща/ бюлетини/ контакти с "Трейдинга"... или само на база вътрешно усещане ?
                звездите.......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  мисля, че традицията ще се запази и политиката ще остане непроменена
                  Форти, това на база някакво изказано становище от ОС/Среща/ бюлетини/ контакти с "Трейдинга"... или само на база вътрешно усещане ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                    Моята прогноза за дивидент е, че няма да има дивидент...
                    мисля, че традицията ще се запази и политиката ще остане непроменена

                    Коментар


                    • Очаквам догодина да видим голямо придобиване от страна на СФТРД, което ще глътне много кеш. Съответно дивидент няма да видим.

                      Какво очаквам аз и какво реално ще се случи са две различни неща, така че съветът ми е да си миете редовно зъбите и всеки сам да си решава какво да купува/продава.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                        Моята прогноза за дивидент е, че няма да има дивидент...
                        И що?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                          Моята прогноза за дивидент е, че няма да има дивидент...
                          хм... много сериозно....

                          Това защо... заради инвестицията в аптеките ли ?

                          Коментар


                          • Моята прогноза за дивидент е, че няма да има дивидент...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              и аз се сещам за двама
                              но трябва да у по убеждение и по сърце
                              а не защото има няколко акции в компанията
                              Ха-ха-ха: и къде ще си правим сборищата - в кръчмата ли, в аптеката ли?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Форти, я дай някоя прогноза за дивидент догодина тук ?

                                Коментар

                                Working...
                                X