IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Paysera IPO

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук можете да видите запис от онлайн срещата - презентация на Пейсера с Филип Мутафис - управляващ партньор и акционер.
     

    Коментар


    • Пускат дигитални пари, така че такива трансфери остават работа за банките и подобни фирми малко късно са се сетили. Вече има дигитален юан.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
        Онази Пейсера е дружеството, през което си работят тези хора/фирми, които имат сметка в Пейсера.
        Тази Пейсера е подизпълнител с привилегии.
        Т.е. не знаем докога ще имат тези привилегии.
        И, естествено, тези нови дейности доколко са припознати от Онази, или ще се развива отделно направление.
        И ако е така няма ли да има сблъскване на интереси и да се изгубят привилегиите?
        Тази под лиценза на онази... И т.н. ..ама я да не ме занимават и двете, най-добре. Първо Да се научат, да не шикалкавят³

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
          .
          И ако е така няма ли да има сблъскване на интереси и да се изгубят привилегиите?
          Питанките Ви са обяснени в проспекта. Разликата е в формата на управление и в процентите от дейноста , които отиват при фирмата (онази Пейсера ) заради лиценза. Респективно остават повече проценти от дейноста в местното дружество, но то трябва да изпълнява определени условия, затова са необходими пари.

          Коментар


          • Малко са сбъркали с тайминга след две увеличения за 40 млн, но то тази година цялата така се очертава

            Коментар


            • Онази Пейсера е дружеството, през което си работят тези хора/фирми, които имат сметка в Пейсера.
              Тази Пейсера е подизпълнител с привилегии.
              Т.е. не знаем докога ще имат тези привилегии.
              И, естествено, тези нови дейности доколко са припознати от Онази, или ще се развива отделно направление.
              И ако е така няма ли да има сблъскване на интереси и да се изгубят привилегиите?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                Специално тази Пейсера, не е онази Пейсера.
                И някакси погледнато отгоре - не ми харесва.
                Колега, аз си мисля, че тази Пейсера е точно онази Пейсера, като услуга. Просто онази Пейсера, дава лиценз на тази Пейсера и ако не Ви харесва, защото онази Пейсера може да вземе лиценза на тази Пейсера, това определено е основателен въпрос, затова мисля да го задам на срещата след два дни

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                  Специално тази Пейсера, не е онази Пейсера.
                  И някакси погледнато отгоре - не ми харесва.
                  По-конкретно ? Тази, онази, не се сещаме... причини, доводи, мнение ?
                  Все си мисля , че това му е смисъла на форума.

                  Коментар


                  • Специално тази Пейсера, не е онази Пейсера.
                    И някакси погледнато отгоре - не ми харесва.

                    Коментар


                    • Та питанката, която всички си задаваме сега, е: Какво е конкурентното предимство на тези пред която и да е банка?

                      Коментар


                      • https://www.investor.bg/a/538-pazari...ar-beam-na-bfb

                        На 12.06.2024 е и "Ден за акции" на БФБ.

                        Коментар


                        • Paysera IPO

                          ПЪРВИЧНО ПУБЛИЧНО ПРЕДЛАГАНЕ НА „ПЕЙСЕРА БЪЛГАРИЯ“ АД

                          Настоящото първично предлагане на пазар за растеж “BEAM” е за обикновени акции на „Пейсера България“ АД. „Пейсера България“ АД притежава 95% от Paysera Romania SRL. Дружествата в България и Румъния оперират в партньорство и под лиценза за Дружество за Електронни Пари на Paysera Литва.

                          Основната цел на първичното предлагане е покриване на капиталовите изисквания за лицензиране от местния регулатор, както и засилване и разширяване на дейността.


                          https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/inve...nbDTzklYMSmwEf
                        Working...
                        X