IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телелинк Бизнес Сървисис груп АД (TBS)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много разочароващо, че мажо е решил да се включи или е бил включен в кандидатската листа на ГЕРБ за общински съветници. За човек, който не обича да се показва и говори, само може да си представям каква е мотивацията му да влезе в Столична община.

    От статията на Капитал:

    "Интересно е, че компаниите от групата на "Телелинк", чиито основател е Минчев, имат огромен бизнес в сферата на държавните обществени поръчки. Само през тази година "Телелинк бизнес сървисис", най-голямото от дружествата, е подписало договори за над 50 млн. лв. с държавата. Сумата не включва участия в консорциуми.

    От идването на власт на Бойко Борисов през 2009 г. насам "Телелинк бизнес сървисис" е спечелила общо 222 обществени поръчки, чиято стойност варира от малко над 10 хил. лв. до 25 млн. лв.

    За това време групата на "Телелинк" се сдоби и със значително влияние по най-високите етажи в държавата, което си пролича при няколкото на брой пренаписвания на българския План за възстановяване и устойчивост. Там например представители на кабинета на Кирил Петков неофициално имаха резерви към някои пера, основно в сферата на телекомуникациите и образованието, за които имаха съмнения, че са писани специално за "Телелинк".


    Както и при Биодит, успех с експанзията в Германия и САЩ, но акцията отпада от моя списък за наблюдение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение
      Мисля, че справедливата цена е между 11-12 лв.
      Ако има кой да им ги даде, защото ако ги даде, пак ще сипят акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение

        Мисля, че повече акции няма да се продават..... или ще загуби контрола.... беше интересно това обиране вчера до 10 лв....
        Явно не си следил изявленията му. Той в прав текст си е заявявал, че е готов да предложи мажоритарен пакет за продажба.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение
          Да не говорим за мераците на мажоритаря да продава. Кой може да каже при още колко занижена оценка ще пусне следващата порция?!
          Мисля, че повече акции няма да се продават..... или ще загуби контрола.... беше интересно това обиране вчера до 10 лв....
          Last edited by maradona; 01.09.2023, 10:34.

          Коментар


          • Да не говорим за мераците на мажоритаря да продава. Кой може да каже при още колко занижена оценка ще пусне следващата порция?!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение
              Така е, в един момент Телелинкът се сравняваше по перспективност с Алтерко. Но докато едните бачкат и показват резултати, тези даже се отметнаха от обещанията си.
              Дори мисля, че бяха обявили преди Алтерко , че ще се качват на борсата във Франкфурт.

              Коментар


              • Така е, в един момент Телелинкът се сравняваше по перспективност с Алтерко. Но докато едните бачкат и показват резултати, тези даже се отметнаха от обещанията си.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                  Някой успя ли да се логне сутринта и да гледа събранието?При мен не се получи......

                  Питай Груев,- той я беше определил като по добрата инвестиция от шИллито(може би е бил там)!
                  Луда оценка си беше за времето около 18,+ за Шелли/ 15,+за ТБС...;- не бе отдавна, има няма година време

                  Коментар


                  • Да аз успях да се логна без проблем. Присъствах, нищо интересно не се случи, по дневния ред, без въпроси към Житянов.

                    Коментар


                    • Някой успя ли да се логне сутринта и да гледа събранието?При мен не се получи......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                        Тия никой не ги ще вече!
                        ...
                        Житлянов се издъни
                        Така е! Не оправдаха очакванията и определено загубиха доверието на инвеститорите, поне на ритейла.

                        Коментар


                        • Тия никой не ги ще вече!
                          Достъп до онлайн излъчване на Извънредно Общо събрание на акционерите на „Телелинк Бизнес Сървисис Груп“ Днес, от 10.00 ч. ще се проведе Извънредно Общо събрание на акционерите на „Телелинк Бизнес Сървисис Груп“ АД, което ще може да бъде наблюдавано онлайн. Акционери, които не присъстват или не са представени на общото събрание от пълномощници, след регистрация в Evrotrust, могат да се включат в излъчването на събитието, следвайки този Линк.; Житлянов се издъни

                          Коментар


                          • Най-много акции е продал Любомир Минчев, който е най-големият акционер и основател на "Телелинк БСГ" - 1.842 млн. броя. Партньорът му Иво Евгениев е продал 4.01% от капитала (501 662 акции по 9.5 лв.), за което има съобщение за разкриване на информация в x3news. Останалите най-вероятно са от Спас Шопов, който също държеше 4% преди сделката. След продажбата дяловото участие на Минчев пада до 52.23%, става ясно от съобщение до БФБ. Ако третият продавач с 4% е Шопов, това означава, че той и Евгениев напускат компанията като акционери.

                            https://www.capital.bg/biznes/pazari...erm=2023-06-08

                            И какво стана, всичко се разбяга !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                              Ама разбира се, ние от Лихтенщайн сме виждали само хубаво ! Дано след години могат хората да вземат и лев... от Лихтенщайн . Не за друго, но просто до този момент не сме взели нищо от там - НУЛА!
                              Тва не го вдянах..... ама карай да върви лаф..... аз съм доволен след вход между 9.20 и 9.50 и едни бързи 7-8% профит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение
                                Мисля, че справедливата цена е между 11-12 лв.
                                Ама разбира се, ние от Лихтенщайн сме виждали само хубаво ! Дано след години могат хората да вземат и лев... от Лихтенщайн . Не за друго, но просто до този момент не сме взели нищо от там - НУЛА!

                                Коментар

                                Working...
                                X