IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Разбираме те. То затова беше изобщо цялата работа с ИПО-то.

    Коментар


    • ей кой ще го купи това нещо...освен някой, който вече не го е продал на 1.20 (ако ме разбираш)

      Коментар


      • Не изглеждат на обратно изкупуване първите 2 сделки

        Коментар


        • Тук като не мина увеличение на 1.00 лв. ще мине (негласно) обратно изкупуване на 0.80 лв.

          Коментар


          • Мен друго страшно много ме шокира от интервюто:

            Защо се стигна до неуспеха на набирането на капитал и ще видим ли нов опит за такова?

            Директният отговор на въпроса е, че част от инвеститорите, които бяха закупили права, не можаха да освободят необходимият ресурс навреме. Но дори и да бяха, емисия - изпълнена на половина също нямаше да е успех за Сирма. Инвестиционният климат в България е неподходящ за набиране на средства за атака на международните пазари.

            Краткият отговор на втората част от въпросът Ви е - „Да". Стратегията на дружеството предвижда ускорен растеж (надскачащ възможностите на органичния ръст) и излизане на голяма световна борса след няколко години. Като междинен ход навярно ще се възползваме от Регламент 1129/2017 за стъпаловидно увеличаване на капитала до необходимите нива и/или привличане на целеви инвеститори в дъщерните ни дружества.




            Как ще ги привличат тези “целеви инвеститори” в дъщерните? Аз виждам само един начин. Увеличение на капитал на дъщерно, Сирма не записва, а записва “целевия инвеститор” и дела на Сирма пада, което хич не е ок според мен. Мирише ми на сценария Холдинг пътища, който беше отвратителен за дружеството. Дано да е имал нещо друго предвид.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
              Цветан Алексиев: Сирма предвижда излизане на голям международен пазар

              Преди присъединяването си към Сирма Алексиев работи като фриленсър за различни научно-изслeдователски проекти, включително софтуер за Българската космическа програма

              още един космонавт ли сме имали тука?
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Цветан Алексиев: Сирма предвижда излизане на голям международен пазар

                БФБ, борса, София, българска, фондова, публична, компания, публични, компании, публично, дружество, дружества, България, акции, облигации, компенсаторни, фондове, инвестиции, новини, анализ, анализи, котировки, сделка, сделки, оферта, оферти, отчет, отчети, статистика, цени, пазари, портфейл, посредници, инвестиционни посредници, отчети, финансови, коефициенти

                Коментар


                • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                  Сериозна компания казваш ... проучи малко как се управлява!
                  Иначе основните акционери, са вече уморени момчета - разбират от технологиите (няма спор тук), но трябва да влезе нов мениджмънт - компетентно CFO, a също и ново CEO ( сега роднинската връзка много пречи) .

                  Компанията плаче за activist investor - само тогава има шанс. Има потенциал!

                  Сирма нанесе поредният удар на капиталовия ни пазар . Този път не с кражба , а с некомпетентност .
                  Няма как да влезе активист, колко трябва да купи, за да може да налага решения? Иначе вероятно си прав.

                  другият проблем е, че те искат са останат мажоритари, но и да съберат пари за развитие. Затова излязоха на нашия пазар. Вероятно могат да продадат за някаква сума, не знам каква и да си гледат други начинания, но избраха друг път. Може би има и сантимент, а тук той пречи.

                  Плюс, че счетоводното отчитане е толкова неясно, че нямам думи.

                  Коментар


                  • https://www.investor.bg/novini-i-ana...ing-ad-277384/

                    Тия още като излизаха на борсата ви бях казал, че то само с връзки не става - трябва и акъл. Пълен въздух са в пазарни условия
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                      но ще им взимам по-малко
                      Това Скарлатов вечо го е измислил

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                        Нищо лично, но пак няма да минат
                        но ще им взимам по-малко

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                          Трябва да им предложа в бъдеще аз да им правя увеличенията
                          Нищо лично, но пак няма да минат

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                            Седни си, две!
                            И бързо да си изтриеш коментара, без да гледаш глупаво!
                            истината боли, но трябва да признаем, че беше много левашко изпълнение. Трябва да им предложа в бъдеще аз да им правя увеличенията (нищо че не се занимавам с тези неща до момента) (поне, ако е неуспешно ще им взимам само по 10000лв )
                            Last edited by petyob; 19.02.2019, 15:45.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                              Със сигурност събраната сума не е от мажоритарите. Или поне преобладаващата част. Никой спекулант не би записал. А ако имаха нов голям инвеститор - щяха да го рекламират навсякъде. Затова и предполагам пенсии са дали подкрепа, но не в искания размер и вероятно някои са отказали.
                              Нека тук припомним какво се случи и при пилетата. Ако не беше Доверие да запише това огромно количество акции и там можеше да е неуспешно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                Казваш некомпетентност, но в какво? В правене на увеличение на капитала? ... значи некомпетентността е за ПФБК, нали?
                                Седни си, две!
                                И бързо да си изтриеш коментара, без да гледаш глупаво!

                                Коментар

                                Working...
                                X