IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vesso Разгледай мнение
    Отчетът мина и никой нищо не коментира. Явно вече тотално няма очаквания към тази компания.

    Накратко по спомен - 80млн приходи, 40млн заплати и... отново счетоводна загуба за годината (-0.03лв). Имаше някакви приказки за 5ст дивидент за следващите 2-3 години, да видим откъде ще дойде.

    Приходите растат с 3% YoY. С това темпо целта за $100млн приходи ще се сбъдне не в този век. (а разходът за заплати сигурно ще е $90млн )

    За толкова години акцията на тази компания реализира общо -50% доходност, докато не само света, но и други бг компании пораснаха с 4-цифрени проценти. Тук си говорим, че сме сложили панели на покрива и питаме разни студентчета за идеи за проекти.

    Какво трябва да стане, за да си тръгне СЕО-то най-накрая, се питам аз.
    Смотано управление и нулев интерес на ЦА и останалите убавци към инвеститорите, горе долу това и е основния проблем на Сирма. Това обаче не пречи компанията да е доста подценена дори и за БФБ стандарта. EUR 20m капитализация, за ITкомпания, било и холдигова, с почти 500 служители и EUR 40м приходи е по-скоро странно, но явно пазара така ги вижда нещата.

    Коментар


    • Отчетът мина и никой нищо не коментира. Явно вече тотално няма очаквания към тази компания.

      Накратко по спомен - 80млн приходи, 40млн заплати и... отново счетоводна загуба за годината (-0.03лв). Имаше някакви приказки за 5ст дивидент за следващите 2-3 години, да видим откъде ще дойде.

      Приходите растат с 3% YoY. С това темпо целта за $100млн приходи ще се сбъдне не в този век. (а разходът за заплати сигурно ще е $90млн )

      За толкова години акцията на тази компания реализира общо -50% доходност, докато не само света, но и други бг компании пораснаха с 4-цифрени проценти. Тук си говорим, че сме сложили панели на покрива и питаме разни студентчета за идеи за проекти.

      Какво трябва да стане, за да си тръгне СЕО-то най-накрая, се питам аз.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от RoyBatty Разгледай мнение
        "Дата: 25.01.2024
        Уважаеми господа,
        Съгласно изискванията на чл.7 от Регламент 596/2014 на ЕП и на Съвета и в съответствие с
        решение на Общото събрание на акционерите на „Сирма Груп Холдинг“ АД от 09.01.2023 Ви
        уведомяваме, че на 24.01.2024 „Сирма Груп Холдинг“ АД изкупи обратно1.000.000 свои акции
        на средна цена от 0,74 лева за акция на обща цена от BGN 740.000,00. Акциите представляват
        1,68% от капитала на дружеството. Покупката бе извършена на Българска фондова борса –
        София АД.
        С уважение,
        Станислав Танушев
        Директор за връзки с инвеститорите
        Сирма Груп Холдинг АД"
        Собственик :
        ИВО ПЕТРОВ ПЕТРОВ
        Дружество :
        "СИРМА ГРУП ХОЛДИНГ" АД
        преди промяната:
        5.3402%
        в момента-
        3.6556%

        Коментар


        • "Дата: 25.01.2024
          Уважаеми господа,
          Съгласно изискванията на чл.7 от Регламент 596/2014 на ЕП и на Съвета и в съответствие с
          решение на Общото събрание на акционерите на „Сирма Груп Холдинг“ АД от 09.01.2023 Ви
          уведомяваме, че на 24.01.2024 „Сирма Груп Холдинг“ АД изкупи обратно1.000.000 свои акции
          на средна цена от 0,74 лева за акция на обща цена от BGN 740.000,00. Акциите представляват
          1,68% от капитала на дружеството. Покупката бе извършена на Българска фондова борса –
          София АД.
          С уважение,
          Станислав Танушев
          Директор за връзки с инвеститорите
          Сирма Груп Холдинг АД"
          Last edited by RoyBatty; 25.01.2024, 14:35.

          Коментар


          • https://www.infostock.bg/infostock/control/bse/news/115699-razvitieto-na-sirma-grup-prez-2023-g
            Слабо. Само оправдания и никакъв знак за прогрес.
            Тази компания е замръзнала някъде в началото на века и 2023-а й е най-малкия проблем.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от noko6 Разгледай мнение
              И на тях сигурно им харесва.Продадоха ни акциите си по 1.2 лв. преди не помня вече колко години и сега си ги купуват обратно по 0.75 лв
              Има една приказка "Важното е да си в играта"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от noko6 Разгледай мнение

                И на тях сигурно им харесва.Продадоха ни акциите си по 1.2 лв. преди не помня вече колко години и сега си ги купуват обратно по 0.75 лв
                От днешна гледна точка не виждам причина да не им харесва. Като отиде над 1.20, още повече трябва да им хареса.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Красота
                  Как ви се струва, в петък обратното изкупуване и 5 от шефовете на Сирма са тези дето изкупиха над 540хил акции. На мен ми харесва
                  И на тях сигурно им харесва.Продадоха ни акциите си по 1.2 лв. преди не помня вече колко години и сега си ги купуват обратно по 0.75 лв

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                    Красота
                    Как ви се струва, в петък обратното изкупуване и 5 от шефовете на Сирма са тези дето изкупиха над 540хил акции. На мен ми харесва
                    Много добре Да видим накъде ще тръгнат с всичкия този кеш в компанията....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Красота
                      Как ви се струва, в петък обратното изкупуване и 5 от шефовете на Сирма са тези дето изкупиха над 540хил акции. На мен ми харесва
                      Дано не са ги хакнали. Майтап би, Уили

                      Коментар


                      • Красота
                        Как ви се струва, в петък обратното изкупуване и 5 от шефовете на Сирма са тези дето изкупиха над 540хил акции. На мен ми харесва

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                          Достоверен е, даже май са го намерили и нещо са му въздействали. Поне такива филмчета се въртят в ютюб
                          вместо да сте голословни да бяхте пуснали някой линк .... щото аз не намирам такива

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от beta181 Разгледай мнение

                            ще подобри софутера....но не сме сигурни, че е имало такова нещо....хакерът Кюлев-достоверен ли е?
                            Достоверен е, даже май са го намерили и нещо са му въздействали. Поне такива филмчета се въртят в ютюб

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от beta181 Разгледай мнение

                              ще подобри софутера....не не сме сигурни, че е имало такова нещо....хакерът Кюлев-достоверен ли е?
                              Всичко е точно, сирма ис дъ бест

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                                Туй е ясно, въпросът е как ще се отрази върху опр-то на Сирма, щото на Майкрософт е ясно как се е отразило. Смешно е, че ги сравняваш, ама айде, сутрешен хумор
                                ще подобри софутера....но не сме сигурни, че е имало такова нещо....хакерът Кюлев-достоверен ли е?
                                Last edited by beta181; 19.09.2023, 14:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X