IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

    Пич, омръзна ни с твоя хейт
    Само ти ли си губил някога?

    Логично е като предната емисионна е била 1,05 лв. сега да е 1,1 лв., а след 3 г. да е 1,15 лв.
    Че си бяхте направили балоняк по тази акция си е ваш проблем

    Смарт мъни влезнахме на 1,1, на дъното
    Извинявай, тук стана като при фибанката - само доторамби да се леят. Ами нали и аз това казва - Евереста е супер, Евереста рулира, евана са най-великите, уникуми! Сори, мистър "смарт мъни", не съм знаЯл, че сте толкова смарт. Апропо, нов ник сте, отде толкова арогантност във вас? Може би управлявате милионен портфейл? простете любопитството и съмненията на плебейската ми душа и си останете "смарт"!

    П.С. Акцията е шит, направена такава от ръководството ѝ, предвиждам цена под 1,10, ако тресне лека кризичка, при по-тежка - не ми се мисли.
    П.П.С. Искрено се надявам да сте ултра "смарт" и да вдигнете цената, или вие сте смарт само на 1,10, по-високо ви не требе
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Мениджмънтът не просто е на много високо ниво, той е покорил връх Еверест в прекия и преносния смисъл, а от там е само едно - надолууууу. Не е препоръка, и аз имам акции.

      Обаче на мениджмънта мога да им призная едно - след като Литекс стана Цесекатиресофия и онези, които писаха за чест и морал, след една година целуваха газа на Ганчоу с апломб, дето им фалира клуба, за втори път виждам подобен Стокхолмски синдром - след като ти сринат акцията с 25% за година, при това да се отбележи, че това е неспекулантска акция, ти да викаш, че мениджмънта бил на "много високо ниво"!?!??!

      Главата ми не го побира, както казала блондинката, при вида на мъжкото достойнство на партньора си Обаче всеки си знае, нали? От всички писания дотук разбирам, че имате огромни количества пари, но сте неспособни сами да си ги управлявате (то и ПФ не са), затова сте склонни да ги давате на Евереста да ги инвестира вместо вас. Щото той прави чутовни резултати - има-няма 25% от парите ви вече заминаха през комина в последната година. Супер инвестиция, спор в това няма. А след 3 години ще се случи отново...

      И особено готино звучи това, как щели да дават по 15-20 милки годишно нови заеми. Ама 15 ли, 20 ли - кво ти пука за някакви 5 милки разлика, това пари ли са? Щом народът се кефи на 25% спад за година, кво ти дреме за някакво разминаване от 33% - определено мениджмънтът е на много високо ниво

      Така, както го смятам от моето дребно връхче, което не може да се мери с Евереста, до следващото разводняване след 3 години тези, които са влезли миналата година и са записали и тази, може евентуално, ама много евентуално да занулят с дивидента. После Евереста ще им пусне едно увеличение на леФче, стадото ще е доволно, шото е "супер далавера" и доходността пак ще иде у ряката.

      Обаче пък мениджмънта е супер, откъдето и да го погледнеш, нали
      Пич, омръзна ни с твоя хейт
      Само ти ли си губил някога?

      Логично е като предната емисионна е била 1,05 лв. сега да е 1,1 лв., а след 3 г. да е 1,15 лв.
      Че си бяхте направили балоняк по тази акция си е ваш проблем

      Смарт мъни влезнахме на 1,1, на дъното

      Коментар


      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
        ......

        Мениджмънта е на много високо ниво

        Не е препоръка, имам акции
        Мениджмънтът не просто е на много високо ниво, той е покорил връх Еверест в прекия и преносния смисъл, а от там е само едно - надолууууу. Не е препоръка, и аз имам акции.

        Обаче на мениджмънта мога да им призная едно - след като Литекс стана Цесекатиресофия и онези, които писаха за чест и морал, след една година целуваха газа на Ганчоу с апломб, дето им фалира клуба, за втори път виждам подобен Стокхолмски синдром - след като ти сринат акцията с 25% за година, при това да се отбележи, че това е неспекулантска акция, ти да викаш, че мениджмънта бил на "много високо ниво"!?!??!

        Главата ми не го побира, както казала блондинката, при вида на мъжкото достойнство на партньора си Обаче всеки си знае, нали? От всички писания дотук разбирам, че имате огромни количества пари, но сте неспособни сами да си ги управлявате (то и ПФ не са), затова сте склонни да ги давате на Евереста да ги инвестира вместо вас. Щото той прави чутовни резултати - има-няма 25% от парите ви вече заминаха през комина в последната година. Супер инвестиция, спор в това няма. А след 3 години ще се случи отново...

        И особено готино звучи това, как щели да дават по 15-20 милки годишно нови заеми. Ама 15 ли, 20 ли - кво ти пука за някакви 5 милки разлика, това пари ли са? Щом народът се кефи на 25% спад за година, кво ти дреме за някакво разминаване от 33% - определено мениджмънтът е на много високо ниво

        Така, както го смятам от моето дребно връхче, което не може да се мери с Евереста, до следващото разводняване след 3 години тези, които са влезли миналата година и са записали и тази, може евентуално, ама много евентуално да занулят с дивидента. После Евереста ще им пусне едно увеличение на леФче, стадото ще е доволно, шото е "супер далавера" и доходността пак ще иде у ряката.

        Обаче пък мениджмънта е супер, откъдето и да го погледнеш, нали

        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Хубав и аргументиран пост, браво! Може би само ме бъркаш с друг съфорумец, тъй като си цитирал мен и казваш, че "прехвалваме" дългът от банки и сме против увеличението на капитала. А аз не съм изразявал мнение относно начина на привличане на капитал.
          Благодаря за комплимента
          Да извинявам се, не си ти говорил против собствения капитал, имаше 2-3 други коментатори

          Масово не се осъзнава, че като теглиш един транш от 5 млн. лв. или 10 млн.лв. (облигацията), ти го раздаваш примерно първото 5 месеца, второто 7-8 месеца
          Плащаш лихва от 1-вия ден, а кредита почва да ти носи пари на цялата усвоена сума след 5-тия или 8-мия

          И през това време си плащаш 3-4% като поп

          А сега със собствения капитал, да 19 млн. лв. е голяма сума, но ако погасят падежиращи кредити за 6 млн. лв., като дадат 2 млн. лв. за дивидент и ето ги 11 млн. лв.
          И като ги раздадат ще има приход, а разход няма да върви

          Вярвам, че ще оптимизират каквото могат и ще се получи добре.
          Мениджмънта е на много високо ниво

          Не е препоръка, имам акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
            Вижте реалният ръст на печалбата е много по-голям
            Ще се обоснова
            Явно става дума за грешно осчетоводяване на разходите за лихви през първото тримесечие на 2017 г., тогава счетоводител е била Елена Павлова
            сега вече е Емилия Симеонова

            Сега ще Ви покажа, къде е объркала старата счетоводителка, визуално се вижда
            Към 31 март 2017 г. лихвени задължения са били 20,048 млн. лв., а разходите за лихви за тримесечието са само 73 хил. лв., според старата счетоводителка. Това прави лихвен процент от само 0,36% на тримесечие и 1,46% на година. Това е далеч от истината, като знаем че се финансират на 3-4%....



            Хубав и аргументиран пост, браво! Може би само ме бъркаш с друг съфорумец, тъй като си цитирал мен и казваш, че "прехвалваме" дългът от банки и сме против увеличението на капитала. А аз не съм изразявал мнение относно начина на привличане на капитал.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Вижте реалният ръст на печалбата е много по-голям
              Ще се обоснова
              Явно става дума за грешно осчетоводяване на разходите за лихви през първото тримесечие на 2017 г., тогава счетоводител е била Елена Павлова
              сега вече е Емилия Симеонова

              Сега ще Ви покажа, къде е объркала старата счетоводителка, визуално се вижда
              Към 31 март 2017 г. лихвени задължения са били 20,048 млн. лв., а разходите за лихви за тримесечието са само 73 хил. лв., според старата счетоводителка. Това прави лихвен процент от само 0,36% на тримесечие и 1,46% на година. Това е далеч от истината, като знаем че се финансират на 3-4%.

              За полугодието на 2017 г. счетоводителката се е коригирала. Разходите за лихви стават 417 хил. лв., на лихвени задължения от 21,937 млн. лв. или 1,9% за полугодието и 3,8% на годишна база. Е ясно се вижда, че счетоводителката не е осчетоводила около 100 хил. лв. разходи за лихви през първото тримесечие на 2017 г. и ги е натрупала във второто тримесечие на 2017 г.

              Съответно реалната печалба през първото тримесечие на 2017 г. е не 624 хил. лв., а около 500 хил. лв., а сега е 629 хил. лв. (през първото тримесечие на 2018 г.) или около 25% ръст.
              Тъй като дружеството скоро ще ползва собствен капитал (а не прехваления от вас привлечен), нивата на рентабилност ще се качат и печалбата ще расте по-бързо.

              Ето Ви още една засечка. Разходите за лихви през първото тримесечие на 2018 г. са 245 хил. лв., при лихвен дълг от 29 924 хил. лв. (включ. облигациите оф корс). Това са 0,82% за тримесечие или 3,27% за година. Тоест реалистично.

              Затова очаквам печалба за цялото първо полугодие на 2018 г. от около 1,3 млн. лв., спрямо 1,05 млн. лв. за същия период на 2018 г., тоест около 25% плюс.

              Само с неразбориите в Търговския регистър, виждам, че увеличението на капитала още не е вписано и дружеството не може да си вземе 20-те млн. лв. и да работи с тях, вместо с прехваления от вас привлечен капитал. И дано да могат да върнат част от кредитите. В отчета като текущи са записано 5,8 млн. лв., така че дано падежът им е скоро или да имат право на предсрочно погасяване.

              Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Аз съм отскоро акционерче тук /заради увеличението/ и не съм я следил изкъсо акцията, но прочетох, че възнаграждението на ОД се взима от q4, което реално прави сметките ти наистина оптимистични. Но пък от друга страна вярвам, че н2 ще бъде доста по-добро от миналата година, та може и да минем 5-те стотинки, каквито са моите разчети

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                това прави по 1,45 стотинки нетен дивидент на акция (с увеличението на капитала) - движат се в прогнозата ми за около 6 ст. див. на акция за следващата година.......за 2019 повече
                Аз съм отскоро акционерче тук /заради увеличението/ и не съм я следил изкъсо акцията, но прочетох, че възнаграждението на ОД се взима от q4, което реално прави сметките ти наистина оптимистични. Но пък от друга страна вярвам, че н2 ще бъде доста по-добро от миналата година, та може и да минем 5-те стотинки, каквито са моите разчети
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                  това прави по 1,45 стотинки нетен дивидент на акция (с увеличението на капитала) - движат се в прогнозата ми за около 6 ст. див. на акция за следващата година.......за 2019 повече
                  Малко ми се струва оптимистична тази прогноза... Но ще поживеем, ще видим
                  Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • това прави по 1,45 стотинки нетен дивидент на акция (с увеличението на капитала) - движат се в прогнозата ми за около 6 ст. див. на акция за следващата година.......за 2019 повече

                    Коментар


                    • ЕЛАНА Агрокредит отчита 629 000 лв. нетна печалба през първо тримесечие на 2018 г. (бюлетин на БФБ )

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение

                        Грую, аз не съм на твоето мнение за увеличението, но нали точно това прави борсата интересна.
                        така е, желая успех и дано си прав. факт е, че ако се бях замислил, можех да се сетя, че при права от 0,001 стинка няма как да имаш кяр при покупка на 1,30 и емисионна от 1,10, обаче все се надявах, че Евереста ще подпре малко. Не би и си нося последствията - друг път да не вярвам в розови бъдещета и обещания за 15-20 милки нови кредити, а да гледам реалните действия. Скоро не бях губил пари, така че хубаво го отнесох този шамар, та да ми светне червената ламБа
                        Успех с инвестицията!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          ъхъ, битият бит и бетина чампоева
                          Обаче пък ПИБ и Табака вече са по-зле представящи се в последната година, което си е супер новина, особено за сейф хевън акция като еваната. Покори върха с Камен Евереста - егати якия слоган, дето го измислих
                          Грую, аз не съм на твоето мнение за увеличението, но нали точно това прави борсата интересна.
                          Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                            Каквото е имало да става е станало вече...
                            ъхъ, битият бит и бетина чампоева
                            Обаче пък ПИБ и Табака вече са по-зле представящи се в последната година, което си е супер новина, особено за сейф хевън акция като еваната. Покори върха с Камен Евереста - егати якия слоган, дето го измислих
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Каквото е имало да става е станало вече...
                              Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Леонид Разгледай мнение
                                Новите акции от увеличението като станат налични за търговия.
                                Когато станат налични за търговия "новите" акции по нищо няма да се различават от "старите" акции. И те не излизат -- а ти влизат по сметката. Веднъж влязли няма да може да различиш "новите" от "старите" -- просто ако си записал на 100% ще ти се увеличи едно число в платформата два пъти. Т.е. самият тиу въпрос е логически доста странен.

                                Коментар

                                Working...
                                X