IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Булсатком и БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Булсатком е прекалено задлъжняла компания, което е прави идеална за IPO с цел намаляване на дълговете. Само че не на БФБто - надали ще може да събере 50-100 милиона. Иначе е идеалната - с реален бизнес, добре позната на всички и добър потенциал да плаща дивиденти /след намаляване на дълга/

    Коментар


    • Булсатком напредва с проекта за първия български спътник

      Две години, след като „Булсатком“ стартира производството и подготовката за първия български геостационарен комуникационен спътник, след няколко месеца предстои изстрелването на BulgariaSat-1 в орбита, съобщават от компанията. Въпреки че компанията изостава с няколко месеца от предварително анонсирания план, е възможно сателитът да бъде изстрелян до края на годината. Припомняме, че първоначално се очакваше изстрелването да се осъществи чрез ракета Falcon 9 през първата половина на 2016 г. oт Кейп Канаверал.

      Производството на спътника бе възложено на водещата в тази област компания Space Systems/Loral (SSL), базирана в Силициевата долина в САЩ. Към момента има значителен напредък в построяването и тестването на първия български комуникационен спътник. Има всички изгледи BulgariaSat-1 да стане готов предсрочно и да бъде доставен до площадката за изстрелване по-късно тази година. Когато бъде изстрелян, спътникът ще осигурява директно до домовете телевизионни и комуникационни услуги на Балканите и в други европейски региони.
      http://www.investor.bg/telekomunikac...pytnik-213452/

      Коментар


      • Ако имат парите защо да излизат на борсата, те все пак имат доста клиенти, а сега спечелиха и народната любов с конфликта им с БТВ, съдейки по коментарите в социалните мрежи.
        Модата се променя, стилът остава!
        Карта на магазините за дрехи

        Коментар


        • булсатком ако не намерят някой чужденец да ги купи или да вземе сериозен дял...ще паднат жертва на
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • мда

            Първоначално изпратено от petergos Разгледай мнение
            Доколкото знам на Булсатком за GSM телефонията са им са нужни 400 милиона евро - малко трудно ще ги наберат от бфб! Иначе би било хубаво да имаме и такава компания на борсата!
            не цената не коментирам - просто според мен е хубаво подобни бизнес начинания в една нормална държава да минат пред Борсата като финансиране. Идеята за спътник на мен ми звучи доста добре, като се добави и 4 джиесем особено на фона на сегашните оператори и фактически олигопол+опита, който имат в сат. тв просто като проспект това ще е силно. Сега вече като пари, като печалби е следваща тема.....но така или иначе Бком са притиснати в момента и те не могат добезкрай да се борят със "силните на деня". Така че ......или ще действат мащабно или ще продават......на КТБ
            Това го споделям, щото четох биографията на Стив Джобс и нещо съм вдъхновен чисто като инвеститор...........но дали в БГ това е възможно................?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petergos Разгледай мнение
              Доколкото знам на Булсатком за GSM телефонията са им са нужни 400 милиона евро - малко трудно ще ги наберат от бфб! Иначе би било хубаво да имаме и такава компания на борсата!
              Махни една нула и ще си близо до истината
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Доколкото знам на Булсатком за GSM телефонията са им са нужни 400 милиона евро - малко трудно ще ги наберат от бфб! Иначе би било хубаво да имаме и такава компания на борсата!

                Коментар


                • ами

                  Не знам според мен това, което имат като амбиции е единственото що-годе смислено нещо за инвестиране. Иначе ей го поредната банка на поредния тарикат дето има интереси в туй, онуй и накрая едно голямо нищо. Ако Борсата няма достатъчно гъвкавост и не е база за финансиране на НОВИ И СМЕЛИ начинания, то тя напълно си заслужава нерадостната съдба!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nikolait Разгледай мнение
                    Не знам, ама мен лично ме блазни идеята, че ако Булсат имат акъл в главата ще се насочат да търсят пари за САТЕЛИТ и Джиесем 4 от Борсата.
                    В крайна сметка това ще е жива реклама за Борсата, че в конкретен казус на опитни играчи със смели идеи, на които им се пречи по мутренско-мафиотски път, ИМЕННО Борсата може да им даде прозрачен път за финансиране в надграждането на един успешен бизнес.
                    А това като нищо ще отвори пътя за още и още успешни проекти. Просто Борсата трябва да се отърси от БАЙ Ганьовските тарикат-играчи, които само искат да крадат от миноритаря и да се задействат в този казус с Булсатком..........като нищо ще излезе някой голям заек от храста:-)?
                    ще удариш греда, защот булсаткома са му вдигнали мерника от няколко места...иначе имат и пазар и клиенти и готова схема...но..
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Булсатком и БФБ

                      Не знам, ама мен лично ме блазни идеята, че ако Булсат имат акъл в главата ще се насочат да търсят пари за САТЕЛИТ и Джиесем 4 от Борсата.
                      В крайна сметка това ще е жива реклама за Борсата, че в конкретен казус на опитни играчи със смели идеи, на които им се пречи по мутренско-мафиотски път, ИМЕННО Борсата може да им даде прозрачен път за финансиране в надграждането на един успешен бизнес.
                      А това като нищо ще отвори пътя за още и още успешни проекти. Просто Борсата трябва да се отърси от БАЙ Ганьовските тарикат-играчи, които само искат да крадат от миноритаря и да се задействат в този казус с Булсатком..........като нищо ще излезе някой голям заек от храста:-)?
                    Working...
                    X