IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подценени дружества на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Sucker, не знам от къде си, но и хич не ми пука. Моля те спри да пишеш просотии. Прави си твоите 10% на 300к с 300к и се мисли за велик. Тук темате е съвсем друга ако случайно не си забелязъл!!!
    Темата е SHOW ME THE MONEY а не WHO IS THE BEST. А относно твоята доходност тука хората я правят с 5% от твоите средства, така че аз на твое място бих си замълчал.
    Не е препоръка за покупко продажба!!!

    Коментар


    • недейте си трошете клавиатурите излишно ами кажете едно подценено дружество хем да се държиме към темата, ето вземете пример от мене - предлагам ви безплатно едно подценено - девин... Боримечка, мани не се коси бе човек, кой не е българин тепърва нема да стане, па за какво непременно ти требват сички да са българи, тея чуждите даржави имат и те нужда от раб. ръка требва да им се помага сега сички сме едно глобално село нема страшно

      Коментар


      • само ми кажи как имаш наглостта да се наричаш българин, а да наричаш Родината си Булгаристан ...

        то бива, то може, ама ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Боримечката
          Alee, евала - много точно си го казал, радвам се, че има и нормално разсъждаващи българи в чужбина, щото с разни като "куро", "съкър" и "няма значение" се излагаме тотално ...

          иначе и аз хвърлих едно око на данъците в Австралия и виждам, че не са цвете ... тук все пак няма corporate gains tax и фирмите вече плащат три пъти по-нисък данък от Австралийските, това не е без значение за нас акционерите
          "selqnina s 4ereshovoto top4e", kogato ne poznavash nqkoi kato 4ovek,charakter i li4nost, ne si izlivai ozlobenite napadki, prikrivaiki sobstvenite si nedostatuci i / ili moje bi zavist:

          1. tova,4e rabotim izvun Bulgaristan, ne zna4i 4e ne se 4ustvame dostatu4no BULGARI!!!
          2. vseki sam si izbira kak, kude, zashto i pri kakvi usloviada si pe4eli nasushtniq, nali taka???
          3. kakto predi sum spomenaval, az pravq GOLQMO RAZGRANI4ENIE mejdu: RODINA i DURJAVA!!!
          za mene moqta rodina BULGARIA mi e nai-mila, NO durjavata BULGARISTAN e kato §22 v mnogo otnoshenia, za da ne se ostavqm da mi haresva divata ralnost v neosuznatata orientalshtina!
          4. az li4no se smqtam za BULGARIN i podpogama izcqlo s parite, koito pe4elq, razvitieto na drujestvata v koito investiram na BFB i se gordeq s tova, kakto vseki edin istinski BULGARIN kato vas, tezi koito investirate za razvitieto na listvanite drujestva, za izpulnenieto i postiganeto na postavenite celi i s tova za podpomagane suzdavaneto na novi rabotni mesta v tezi drujestva.
          5. bezpolezno e da sipesh ozlobeni napadki kum nqkoi, kogoto nikoga nqma da vidish, zashtoto tova prinizqva elementarnoto ti vuzpitanie i kultura!

          Moderatore, ako smetnsh tova za razvodnqvane, iztrii go.

          "Selqnino s durvenoto top4e".... ako s nika si, si se opital da izrazish li4nostnata si naglasa kum stranata v koqto jiveesh, to vse pak ti preporu4vam da se pozamislish i osuznaesh RAZLIKATA mejdu RODINA i DURJAVA!!

          PPS: no dolavqiki drebnata ti natura, mislq, 4e nqma da uspesh da dostignesh do pravilen izvod!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alee
            Sucker, явно сме двама с жителство в ОЗ, които търгуват там, но да ми говориш, че там се правят повече пари отколкото в БГ е смешно.
            Тъй като явно и ти като много други държиш на позициите познати на тълпата и обичани от нея, нека те попитам как ти е портфейла там през последния един месец. Успя ли да продадеш преди 13.07 или не?
            Аз имах и спекулирам с BNB, LGL, QBE, AMP, GPT. Това, че Австралия има предимства е ясно, но последните години доходността там е смешна в сравнение с БГ. Само сравни ръста в индексите и тогава давай примери, като недей забравя, че тук може също да има хора инвестиращи там и познаващи живота Down Under.
            Преди 3 години водих разговор с един консултант от ING в ОЗ и той като теб твърдеше, че на балканите няма голяма файда. Ама нали виждаш Америка като п..д.е, и вие там се нааквате?!
            И преди съм го казвал, че ми е все тая къде се правят парите, важното е % да е по-голям и какъв е крайният резултат.

            А това пък дето инвестираш там поради данъчни причини направо ме разби!!!! Я да ми го обясниш, че не го схванах. Добре, че намалиха някои от данъците Ви там заради изборите. а за растежа си прав донякъде, при този лихвен процент, вече нищо не е сигурно. Най-добре е да се насочваш вече към ARG и MLT, че нали виждаш какво става при CFD-tata вече.


            Ооох, колко мъка има по този свят!


            "Рядко търгувам в щатите.Предимно инвестирам в държавата където живея поради данъчни причини и поради факта че е от 15 години е в икономически растеж и е възможно най добре облагодетелствена от апетита на Китай за ресурси и растежа на златото. Примерно: BHP Billiton и Rio Tinto - двете най големи минни компании в света, Macquarie Bank - която притежава доста от магистралите и летищата по света, Billabong- много хора си мислят че е европейска или американска компания но не е вярно, Westfield, Computershare, QBE и много други компании които държат доста от активите по света."
            1. Как така хем си със жителство в ОЗ хем живееш София??????????
            2.Никъде в постовете ми не съм казвал че тука на борсата се правят повече пари като % доходност спрямо България.Напротив казах че средногодишната доходност е около 10% тъй като е пазар в развита държава а не прохождаща.Съответно и споменах че доходноста в България си идва с риска да си загубиш парите.Днеска +150% утре -120% и така.
            3. За разлика от тебе аз не спекулирам а инвестирам дългосрочно. Не съм си продал акциите преди 13.07. Ако и ти инвестираш тука би трябвало да знаеш че пазара тази седмица почти се възстанови до нивата отпреди спада. А като споменаваш кризи нали знаеш че умните пари бягат първо от развиващите се пазари.
            4. Относно за данъчните преференции - първата се нарича франкед кредит и означава че компанията вече е платила данъка на дивидента и съответно ти не плащаш.Ако взема дивидент от американска компания ще трябва да платя данък върху дивидента въпреки че компанията вече е платила данък. Втората е че ако държиш акция повече от 12 месеца и я продадеш след това получаваш 50% отстъпка на данъка върху капиталовата печалба. Учудва е че се изказваш неподготвен и се подиграваш а си всъщност пълна мъгла.

            Вярно наистина много мъка има по света.
            Смятам да си стоя тука далеч от всякакви мъки :-)
            Айде поздрави

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alee
              Sucker, явно сме двама с жителство в ОЗ, които търгуват там, но да ми говориш, че там се правят повече пари отколкото в БГ е смешно.
              Тъй като явно и ти като много други държиш на позициите познати на тълпата и обичани от нея, нека те попитам как ти е портфейла там през последния един месец. Успя ли да продадеш преди 13.07 или не?
              Аз имах и спекулирам с BNB, LGL, QBE, AMP, GPT. Това, че Австралия има предимства е ясно, но последните години доходността там е смешна в сравнение с БГ. Само сравни ръста в индексите и тогава давай примери, като недей забравя, че тук може също да има хора инвестиращи там и познаващи живота Down Under.
              Преди 3 години водих разговор с един консултант от ING в ОЗ и той като теб твърдеше, че на балканите няма голяма файда. Ама нали виждаш Америка като п..д.е, и вие там се нааквате?!
              И преди съм го казвал, че ми е все тая къде се правят парите, важното е % да е по-голям и какъв е крайният резултат.

              А това пък дето инвестираш там поради данъчни причини направо ме разби!!!! Я да ми го обясниш, че не го схванах. Добре, че намалиха някои от данъците Ви там заради изборите. а за растежа си прав донякъде, при този лихвен процент, вече нищо не е сигурно. Най-добре е да се насочваш вече към ARG и MLT, че нали виждаш какво става при CFD-tata вече.
              За повече инфо: http://www.theage.com.au/news/busine...066943708.html

              Ооох, колко мъка има по този свят!

              Боби, не е вярно че не добиваме злато, дори има една Австралийска фирма Balkans Gold (BNL), която добива злато в БГ, имат няколко мини, едната от които си спомням, че беше в Брезник.


              "Рядко търгувам в щатите.Предимно инвестирам в държавата където живея поради данъчни причини и поради факта че е от 15 години е в икономически растеж и е възможно най добре облагодетелствена от апетита на Китай за ресурси и растежа на златото. Примерно: BHP Billiton и Rio Tinto - двете най големи минни компании в света, Macquarie Bank - която притежава доста от магистралите и летищата по света, Billabong- много хора си мислят че е европейска или американска компания но не е вярно, Westfield, Computershare, QBE и много други компании които държат доста от активите по света."
              Абе, пичове, моля ви, не водете паралелна тема тук. Направете си нова за щати-мати и др. пазари. Не виждате ли, че се разводнява?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kork
                Първоначално изпратено от Director
                Първоначално изпратено от Valuator
                Директоре, тези тука ги показваш в графата "подценени дружества" или в графата "дружества с потенциал за голям ръст в цените на акциите". Щото двете неща мисля са различни - едното е въпрос на фундамент, в другото (както писа и Никола), е въпрос на пазарни фактори, мода, PR и харесване .

                Първоначално изпратено от Director
                EUBG, CHIM, BSTR, EURINS
                В графата "подценени". Застрахователите BSTR и EURINS са ясни - подценени са по коефициенти спрямо ДЗИ, Армеец и Лев Инс. Еврохолда и Химимпорта имат много бързо разрастващ се бизнес, включително покупки на дружества, имоти и т.н., които неща ще се отразят в консолидираните им отчети. Не може сега да оценяваш Еврохолда и Химимпорта по отчета за Q1, при положение, че оттогава се случиха доста неща. А ако калкулираш тези неща, дори и най-грубо, излиза, че са подценени.


                Director, дано повече хора прочетат горното а и го разберат,че после ще има пак въпроси защо ЕУБГ струва толкова

                Поздрави!
                Мерси, Корк, поздрави и на теб! За ЕУБГ-то съм голям оптимист, защото трябва да започне да консолидира резултатите на румънския застраховател, а и продажбите на нови автомобили през тази година бележат ръст от 25%.

                А тези, които питат "защо ЕУБГ струва толкова", се надявам да замлъкнат като се появят новите автокомплекси на холдинга в София и големите градове

                Коментар


                • Alee, евала - много точно си го казал, радвам се, че има и нормално разсъждаващи българи в чужбина, щото с разни като "куро", "съкър" и "няма значение" се излагаме тотално ...

                  иначе и аз хвърлих едно око на данъците в Австралия и виждам, че не са цвете ... тук все пак няма corporate gains tax и фирмите вече плащат три пъти по-нисък данък от Австралийските, това не е без значение за нас акционерите

                  Коментар


                  • Нищо не може да ме изненада - всички тук играем с едно основно допускане в главите - че нашият пазар не е ефективен.

                    Коментар


                    • Sucker, явно сме двама с жителство в ОЗ, които търгуват там, но да ми говориш, че там се правят повече пари отколкото в БГ е смешно.
                      Тъй като явно и ти като много други държиш на позициите познати на тълпата и обичани от нея, нека те попитам как ти е портфейла там през последния един месец. Успя ли да продадеш преди 13.07 или не?
                      Аз имах и спекулирам с BNB, LGL, QBE, AMP, GPT. Това, че Австралия има предимства е ясно, но последните години доходността там е смешна в сравнение с БГ. Само сравни ръста в индексите и тогава давай примери, като недей забравя, че тук може също да има хора инвестиращи там и познаващи живота Down Under.
                      Преди 3 години водих разговор с един консултант от ING в ОЗ и той като теб твърдеше, че на балканите няма голяма файда. Ама нали виждаш Америка като п..д.е, и вие там се нааквате?!
                      И преди съм го казвал, че ми е все тая къде се правят парите, важното е % да е по-голям и какъв е крайният резултат.

                      А това пък дето инвестираш там поради данъчни причини направо ме разби!!!! Я да ми го обясниш, че не го схванах. Добре, че намалиха някои от данъците Ви там заради изборите. а за растежа си прав донякъде, при този лихвен процент, вече нищо не е сигурно. Най-добре е да се насочваш вече към ARG и MLT, че нали виждаш какво става при CFD-tata вече.
                      За повече инфо: http://www.theage.com.au/news/busine...066943708.html

                      Ооох, колко мъка има по този свят!

                      Боби, не е вярно че не добиваме злато, дори има една Австралийска фирма Balkans Gold (BNL), която добива злато в БГ, имат няколко мини, едната от които си спомням, че беше в Брезник.


                      "Рядко търгувам в щатите.Предимно инвестирам в държавата където живея поради данъчни причини и поради факта че е от 15 години е в икономически растеж и е възможно най добре облагодетелствена от апетита на Китай за ресурси и растежа на златото. Примерно: BHP Billiton и Rio Tinto - двете най големи минни компании в света, Macquarie Bank - която притежава доста от магистралите и летищата по света, Billabong- много хора си мислят че е европейска или американска компания но не е вярно, Westfield, Computershare, QBE и много други компании които държат доста от активите по света."
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie
                        Ако минат мажоритарни пакети на тези цени тогава ще говорим
                        И на Армеец, и на Лев Инс им предстоят ИПО-та. След като Джулиус Беър влиза на такава цена в Лев Инс, не ми казвай, че ИПО-то ще мине на по-ниска, а да не говорим за вторичната търговия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nevermind
                          Първоначално изпратено от Director
                          Първоначално изпратено от nevermind
                          haide i ot mene dejurnoto mnenie:
                          KTEX, POLIM,SKELN,ELMA, CHIM, EUBG, KAO, FIB, LOMSKO, GAS, EURINS, IHLBL, DOVUHL, CENHL, CCB, IBG, WWW!!!
                          Пич ИБГ-то по коя цена е подценен - като беше на 18 или като беше на 16? Айде, да оставим P/E-то че е над 150, ама при P/S=20, кое му е точно подцененото, че не мога да вдяна?
                          IBG-to shte mi e na surceto, dokato pone 30 ne stigne
                          Аз ти говоря за анализ на коефициентите, а ти вкарваш някакви емоционални пристрастия. Все пак темата е за "подценени дружества", а не за "дружествата, които са ни на сърце"

                          Коментар


                          • Ще поживеем ще видим, падат лимитите за граждаска ако не се лъжа, а пък пазара няма да издържи големи застраховки така че ще видим какво ще излезе накрая. А каквото и да си говорим едно ЗД си е фонд, събира пари от публиката и ги инвестира, като част от тези пари след това връща - поне на мен ми изглежда нелогично да се търгува над активите си - а ако се види каква премия дори и на общо активите им се дава значи трябва да е страшен растеж следващите години. Някой от тях може и да имат силно подценени в балансите активи, но това със сигурност не важи за всички, така че приравняване на коефициентите е малко страно като практика.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sucker
                              Рядко търгувам в щатите.Предимно инвестирам в държавата където живея поради данъчни причини и поради факта че е от 15 години е в икономически растеж и е възможно най добре облагодетелствена от апетита на Китай за ресурси и растежа на златото.
                              Първоначално изпратено от sucker
                              Освен ако не го добива.Става въпрос за Австралия.Пожелавам ви успех.На мен ми е време да си лягам след малко.
                              Ами гледай сега. То и България по население е почти като Австралия. И ние сме в икономически възход и то по-отскоро, което означава, че ще е по-дълго във времето от Австралия.

                              Не добиваме много злато (макар и да го правим), но каааак само добиваме ОЛОВО
                              Китай използва златото за съхранение на състоянието, което придобива, но пък използва оловото за да създава това състояние

                              След тези размишления мога само да подобря прогнозата за ОТЗК, която направих на >50% до края на годината

                              не е препоръка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Director
                                Първоначално изпратено от Valuator
                                Директоре, тези тука ги показваш в графата "подценени дружества" или в графата "дружества с потенциал за голям ръст в цените на акциите". Щото двете неща мисля са различни - едното е въпрос на фундамент, в другото (както писа и Никола), е въпрос на пазарни фактори, мода, PR и харесване .

                                Първоначално изпратено от Director
                                EUBG, CHIM, BSTR, EURINS
                                В графата "подценени". Застрахователите BSTR и EURINS са ясни - подценени са по коефициенти спрямо ДЗИ, Армеец и Лев Инс. Еврохолда и Химимпорта имат много бързо разрастващ се бизнес, включително покупки на дружества, имоти и т.н., които неща ще се отразят в консолидираните им отчети. Не може сега да оценяваш Еврохолда и Химимпорта по отчета за Q1, при положение, че оттогава се случиха доста неща. А ако калкулираш тези неща, дори и най-грубо, излиза, че са подценени.


                                Director, дано повече хора прочетат горното а и го разберат,че после ще има пак въпроси защо ЕУБГ струва толкова

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Working...
                                X