IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция в международни фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Не ти трябват никакви фондове, дори и най лачените/тачените, само да ти смучат таксите.
    Направи си свой.
    Много са малко парите за читав, добре диверсифициран свой фонд. Ако купи 10-15 позиции са му заминали парите по такси, еле па като ребалансира.
    2-3 ETF-a като за начало и това е.
    Примерно STOXX 600, S&P500 и нещо азиатско.
    Каквото те кефи, комбинации всякакви.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
      след като прочете книгите на Талеб в какво ще инвестира човека - в щатски трежърис и ще купува опции далече от парите
      п.с. уважавам Талеб и въпроса ми е сериозен
      ми аз тва праа само, че не купувам, а продавам опции далече от парите, защото статистически и според изчисленията на машинката ще се случи по-рядко. В този сайт рядко някой да се поинтересува от опциите или да ги ползва, но за мене вертикалите са си сталибиляга и може да се генерира постоянен доход, това фактически се стремят всички които питат къде да си "инвестирали парите". Не че не може и там да те издрънчат (мене вече ме избумтяха) но човек сам трябва да си прецени какво може да загуби ..... Аз лично виждам повече успех в сделки с шанс 85/15% печалба/загуба, отколкото 50/50%

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        след като прочете книгите на Талеб в какво ще инвестира човека - в щатски трежърис и ще купува опции далече от парите
        п.с. уважавам Талеб и въпроса ми е сериозен
        По-важно е в какво няма да инвестира.

        За да печелиш първо трябва да не си изгубиш парите. Затова трябва да мислиш най-напред.

        След като прочете книгите на Талеб ще си измисли някаква стратегия от типа „щанга“ и ще стои далеч от такива „средно рискови“ стратегии (покупка на „среднорискови“ акции и т.н.).

        Мисленето само за инвестиции чрез купуване и продаване на някакви финансови инструменти е твърде ограничено. (Опциите не са единствения вариант за инвестиция с ограничен downside risk и неограничен upside risk, може да се измислят инвестиции, които не включват инвестиционни посредници.)

        Много хора не разбират колко е важно да знаеш какво не трябва да правиш. Те питат „а нещо конструктивно може ли да кажете - например какво да правя?“.

        И ако толкова много настоявате да ви кажа какво да направите, ето едно нещо, което можете да направите: да прочетете книгите на Талеб.

        Значителна част от написаното от Талеб е за това как не трябва да давате парите си да ги управлява някой друг.
        Last edited by vstoykov; 13.11.2015, 14:57.
        Два прости метода за легално намаляване на данъците

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
          след като прочете книгите на Талеб в какво ще инвестира човека - в щатски трежърис и ще купува опции далече от парите
          п.с. уважавам Талеб и въпроса ми е сериозен
          При тези лихви вече не става, затова се пъне на литературният фронт

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
            Имаш нужда от прочитане на трилогията на Талеб („Надхитрени от случайността“, „Черният лебед“ и „Антикрехкост“ - гледай само да не ти набутат старите издания на първите две). Така ще се излекуваш от този вреден мем - „инвестиране във фондове със 'среден риск'“ (ще ти бъдат инсталирани нови меми, които ще се преборят с вредните стари).

            От там ще научиш за една по-добра стратегия при инвестиране - ще разбереш заблудата за „средния риск“.

            Ако се интересуваш от мемите ти препоръчвам книгата „Психическите вируси“ на Ричард Броуди (стигнал съм до 134 страница).
            след като прочете книгите на Талеб в какво ще инвестира човека - в щатски трежърис и ще купува опции далече от парите
            п.с. уважавам Талеб и въпроса ми е сериозен
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от VladimirS Разгледай мнение
              За начало съм решил да инвестирам 5-7500 евро във фондове с нисък-среден риск разпрострени в световен мащаб. Не очаквам да тегля парите в следващите 5 години и за това решавам мащабът да е по-обширен за да се застраховам от неблагоприятни финансови пазари.
              Имаш нужда от прочитане на трилогията на Талеб („Надхитрени от случайността“, „Черният лебед“ и „Антикрехкост“ - гледай само да не ти набутат старите издания на първите две). Така ще се излекуваш от този вреден мем - „инвестиране във фондове със 'среден риск'“ (ще ти бъдат инсталирани нови меми, които ще се преборят с вредните стари).

              От там ще научиш за една по-добра стратегия при инвестиране - ще разбереш заблудата за „средния риск“.

              Ако се интересуваш от мемите ти препоръчвам книгата „Психическите вируси“ на Ричард Броуди (стигнал съм до 134 страница).
              Два прости метода за легално намаляване на данъците

              Коментар


              • Някой да е запознат кои фондове дават възможност да се правят поръчки само с банкиране и да си следя партидата онлайн, а не да им ходя всеки месец до офис?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от VladimirS Разгледай мнение
                  Здравейте,

                  Много съм нов във финансите, но през последните дни чета много и бих искал вашият професионален и сериозен съвет.

                  Насочил съм се към международните фондове защото ситуацията на БФБ ми изглежда доста замряла и от друга страна разчитам на по-стриктната регулация на големите фондове със стабилна репутация и дълга история.

                  За начало съм решил да инвестирам 5-7500 евро във фондове Ако пропускам някоя фирма предлагащи подобни услуги на българския пазар като Pioneer или Schroder, които биха ме заинтересували, моля да кажете (вече съм разгледал Амунди и не съм впечатлен).

                  Поздрави,
                  Владимир
                  Имаш ЛС
                  Only God Can Judge me...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от VladimirS Разгледай мнение
                    Насочил съм се към международните фондове ..
                    Не ти трябват никакви фондове, дори и най лачените/тачените, само да ти смучат таксите.
                    Направи си свой.

                    Коментар


                    • И на БФБ си има сосни хапчички, а и като варианти за инвестиране във фонд има по-сгодни неща.

                      Ще ти пиша на лични за повече.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Инвестиция в международни фондове

                        Здравейте,

                        Много съм нов във финансите, но през последните дни чета много и бих искал вашият професионален и сериозен съвет.

                        Насочил съм се към международните фондове защото ситуацията на БФБ ми изглежда доста замряла и от друга страна разчитам на по-стриктната регулация на големите фондове със стабилна репутация и дълга история.

                        За начало съм решил да инвестирам 5-7500 евро във фондове с нисък-среден риск разпрострени в световен мащаб. Не очаквам да тегля парите в следващите 5 години и за това решавам мащабът да е по-обширен за да се застраховам от неблагоприятни финансови пазари. Фирмите, в които съм си харесал фондове са Pioneer Funds и Schroder, а фондовете към които съм се насочил са с процент на възвращаемост около 5-10% (нищо драстично).

                        Искам да попитам дали стратегията, която съм предприел е правилна и да ме посъветвате, ако пропускам нещо. Ако пропускам някоя фирма предлагащи подобни услуги на българския пазар като Pioneer или Schroder, които биха ме заинтересували, моля да кажете (вече съм разгледал Амунди и не съм впечатлен).

                        Поздрави,
                        Владимир
                      Working...
                      X