IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къси продажби на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    За батята не се притеснявам. До 150% при него Ако се е удържал на 130% - браво - има растеж, Хазарт не играя, но ми е приятно да го наблюдавам отстрани, защото малко са моментите, които са така добре изчислени свисше, за да се получи на всекиму според потребностите Уточнявам - борсата не е никакъв хазарт. Хазартно може да бъде съответното отношение, зависи коиj -как!?!? Принципно никога не влизам в репо, и винаги държа някакъв кеш около най-малко 10-20% но това е моя прочит, (който не препоръчвам)
    Да, така е, с едно репо върху всичко отиваш на 150%, а после репо върху репото и катериш , но с як риск! Теб те разбирам, защото когато вземеш пари на заем първо трябва да изкараш парите за заема +лихвите и ако остане за теб нещо това ще е, а пък ако няма яде капиталът и то яко!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от radon
      А сега какво ти пречи да го направиш? Сега не са толкова алчни колегите, както до 2007г-това е мое мнение, но си има и луди глави, но дори и една от тях ( Батя ) спомена, че се старае да не прескача повече от 130% в акции. Ти познаваш ли по-щури от него в днешно време?
      За батята не се притеснявам. До 150% при него Ако се е удържал на 130% - браво - има растеж, Хазарт не играя, но ми е приятно да го наблюдавам отстрани, защото малко са моментите, които са така добре изчислени свисше, за да се получи на всекиму според потребностите Уточнявам - борсата не е никакъв хазарт. Хазартно може да бъде съответното отношение, зависи коиj -как!?!? Принципно никога не влизам в репо, и винаги държа някакъв кеш около най-малко 10-20% но това е моя прочит, (който не препоръчвам)
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

        Уча се, но затварянето беше принудително защото не мога да го държа повече от 6 месеца без да го затворя, а тогава се падаше края на този период. Исках пак да го отворя, но от Елана ми вдигнаха годишната лихва почти двойно и реших, че явно е писано да не го подновявам
        Забравих да те поздравя за ДОВЕРИЕ! Изчитах всичко с интерес, но не участвах - липсваше кеш, а се бях забутал в неправилните акции ( разбирай по-бавни в сравнение с ДОВЕРИЕ ). Успехи ти желая! До колко процента в акции беше навлязъл с репото?

        Коментар


        • Сега като мина решението на ЕЦБ мога пак да ги подпитам...
          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

            Умение е да боравиш с къси, маржин или репо! Не го ли затвориш на време, лихвата по репото ти яде печалбата! Похвално!
            Уча се, но затварянето беше принудително защото не мога да го държа повече от 6 месеца без да го затворя, а тогава се падаше края на този период. Исках пак да го отворя, но от Елана ми вдигнаха годишната лихва почти двойно и реших, че явно е писано да не го подновявам
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

              Аз лично си затворих репото преди 10 дни
              Умение е да боравиш с къси, маржин или репо! Не го ли затвориш на време, лихвата по репото ти яде печалбата ( ако има такава разбира се или направо ти яде от капитала - това е в случаите, в които не си уцелил посоката )! Похвално!
              Last edited by radon222a; 07.09.2017, 22:34.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                А сега какво ти пречи да го направиш? Сега не са толкова алчни колегите, както до 2007г-това е мое мнение, но си има и луди глави, но дори и една от тях ( Батя ) спомена, че се старае да не прескача повече от 130% в акции. Ти познаваш ли по-щури от него в днешно време?
                Аз лично си затворих репото преди 10 дни
                Keep going ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  преди време имаше и репо на репото
                  А сега какво ти пречи да го направиш? Сега не са толкова алчни колегите, както до 2007г-това е мое мнение, но си има и луди глави, но дори и една от тях ( Батя ) спомена, че се старае да не прескача повече от 130% в акции. Ти познаваш ли по-щури от него в днешно време?

                  Коментар


                  • преди време имаше и репо на репото
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      Готово. Сега остава да си пожелаем, че и толкова лесно ще променят наредбите, за да почнат и късите сделки :-)
                      Фактите са: КЪСИТЕ са срещуположната страна на МАРЖИН ( а пък някои колеги използват РЕПО, тъй като не са развити маржин покупки ) , така че може да го добавиш в заглавието на темата,за да не се открива нова , а да се систематизират нещата.
                      Last edited by radon222a; 07.09.2017, 21:34.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                        Готово. Сега остава да си пожелаем, че и толкова лесно ще променят наредбите, за да почнат и късите сделки :-)
                        Благодаря!

                        Последно питане...засега. Казваш, че ще обезпечавам с акциите от списъка. Само че те варират, в смисъл, че някои се появяват за кратко в списъка, но после не отговарят на изискванията на наредбата и отпадат от него. Ако аз съм обезпечил, когато емисията е била в списъка, това ми обезпечение важи ли, когато емисията отпадне, или ще трябва да внасям ново обезпечение?
                        Мненията ми не са препоръка за търговия.

                        Коментар


                        • Готово. Сега остава да си пожелаем, че и толкова лесно ще променят наредбите, за да почнат и късите сделки :-)
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                            Може да скъсяваш всяка акция стига да се намери кой да ти я заеме. Обезпечението е или кеш или акции от горния списък в стойност равна на изискваното от посредника, но не по-малко от това по наредбата. Тоест посредникът може да поиска по-голямо обезпечение. Има някъкъв формален проблем със силно усложненото документиране на процеса и затова не се прави системно. Правих го веднъж преди години и си казах че докато не го направят да става с два клика, а не със звънене на брокера, търсене на нужните бройки на заем и т.н. ще приема че не може да се прави...
                            Мерси. Горе-долу нещо такова си представях.

                            П.С. Ти, като супер-модератор, дали можеш да отделиш тези последните коментари в някаква нова тема, например "Къси продажби на БФБ", че тук не е много на място, а очевидно излезе извън контрол.
                            Мненията ми не са препоръка за търговия.

                            Коментар


                            • Може да скъсяваш всяка акция стига да се намери кой да ти я заеме. Обезпечението е или кеш или акции от горния списък в стойност равна на изискваното от посредника, но не по-малко от това по наредбата. Тоест посредникът може да поиска по-голямо обезпечение. Има някъкъв формален проблем със силно усложненото документиране на процеса и затова не се прави системно. Правих го веднъж преди години и си казах че докато не го направят да става с два клика, а не със звънене на брокера, търсене на нужните бройки на заем и т.н. ще приема че не може да се прави...
                              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                                Не са ли само тези ,чийто списък борсата публикува всеки ден:
                                07-09-2017 - Инструменти, отговарящи на изискванията на чл. 8, ал. 1, т. 1 от Наредба № 16 на КФН

                                Във връзка с разпоредбата на чл. 8, ал. 1, т. 1 от Наредба № 16 на КФН, на сесията, която ще се проведе на 08.09.2017 следните емисии финансови инструменти могат да служат за обезпечение при извършване на маржин покупки и къси продажби:
                                Код Име Среднодневен обем Бр. дни Ср.брoй сделки Free float
                                SKK Сирма Груп Холдинг АД-София 52807.45 20 19.60 24.86
                                5DOV Доверие Обединен Холдинг АД-София 5085.50 18 16.65 51.56
                                3JR Софарма АД-София 27484.95 20 44.40 15.12
                                6A6 Адванс Терафонд АДСИЦ-София 25126.70 20 15.55 46.89
                                6C4 Химимпорт АД-София 46536.80 20 58.50 23. тези ,чийто списък борсата публикува всеки ден
                                Аз също мислих, че са само те, но pipbel, мисля коректно ме поправи, че те могат да служат за обезпечение, но могат да се скъсяват и други.
                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X