IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къси продажби на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

    Вижда се, че няма проблем с ликвидността - просто ми липсва инструмента. Пазарът си е за късо от началото на септември ...Няма нови пари в пазара, няма и нови участници. Сантиментът бие фундамента. Другото хубаво на късите е, че като се затварят започват по-бързо новия тренд.

    Еее бер, ще ни оставите без хляб!
    Който си му стигна куража - си го е и отиграл барабар Петко с големите, ама аз не съм от тях
    по доста от позициите. Виж при ХЕС и М+С ми се получават нещата, къде с 15 де и с повечко %ти!
    Кураж си трябва , а и вяра в туй що си намислил!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

      Теоретично е така.!
      Но при тази ниска ликвидност и тази не особено коректна среда - за мен е доста рисково начинание.
      Но разбира се трябва да се работи в тези направления .
      Иначе никога няма да имаме развита борса.
      Вижда се, че няма проблем с ликвидността - просто ми липсва инструмента. Пазарът си е за късо от началото на септември ...Няма нови пари в пазара, няма и нови участници. Сантиментът бие фундамента. Другото хубаво на късите е, че като се затварят започват по-бързо новия тренд.
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • Да продадеш без да имаш е рисково, ама и да имаш без вече да ги искаш също. При доминиран пазар от дългосрочните често няма кой да продаде и ликвидността изчезва. Дългите и късите са двете страни на монетата наречена пазар. Отделно късите задължително все някога стават купувачи...
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
          В дни като днешния липсват късите. Сега дългосрочните не искат да продават, а спекулантите не могат...
          Теоретично е така.!
          Но при тази ниска ликвидност и тази не особено коректна среда - за мен е доста рисково начинание.
          Но разбира се трябва да се работи в тези направления .
          Иначе никога няма да имаме развита борса.

          Коментар


          • В дни като днешния липсват късите. Сега дългосрочните не искат да продават, а спекулантите не могат...
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
              Идеята на активите в списъка, че те са "кешозаместител" - еквивалент на кеш - относително ликвидни и относително често търгуваеми. Нужна е ликвидна гаранция за лостовата сделка, за да остане рискът от самата сделка в инициатора и, а не в системата. Следователно, престанат ли да отговорят на формалните изизсквания за кеш те трябва да бъдат заместени с друг вид кеш веднага. Решение на този проблем е гаранцията да бъде балансирано портфолио от акции отговорящи на изизскванията на наредбата и имащи потенциал за разтеж и имащо размер надвишаващ гарантираните къси сделки.

              Принципът на гарантиране на маржин покупките е същия. Все пак нека темата да е само за късите сделки, защото те са обратни по посока и риск на покупките на акции. Пазарът на БФБ е изкривен в полза на купувачите, поради липса на късите продажби. Ако някой смята, че дадена акция е твърде скъпа той сега може да направи три неща - да я продаде, да не я купува и да пише негативно във форума :-)
              Липсата на спекулативни инструменти отделно от липсата на възможност за смяна на посоката на инвестиране пазара оставя активни само дългосрочните инвеститори и се лишава системата от кроткосрочните оздравяващи стресове. Цените трябва да станат абсурдни и да се натрупа много скрито неравновесие, за да се активират лавинообразни паники или изненадващи експлозии. Отделно пък обичайните спадове протичат бавно, защото когато нещо е лошо за дългосрочните инвеститори, то изчистването му отнема много време.
              Ок! Изказах мнение, а решението е твое!

              Коментар


              • Идеята на активите в списъка, че те са "кешозаместител" - еквивалент на кеш - относително ликвидни и относително често търгуваеми. Нужна е ликвидна гаранция за лостовата сделка, за да остане рискът от самата сделка в инициатора и, а не в системата. Следователно, престанат ли да отговорят на формалните изизсквания за кеш те трябва да бъдат заместени с друг вид кеш веднага. Решение на този проблем е гаранцията да бъде балансирано портфолио от акции отговорящи на изизскванията на наредбата и имащи потенциал за разтеж и имащо размер надвишаващ гарантираните къси сделки.

                Принципът на гарантиране на маржин покупките е същия. Все пак нека темата да е само за късите сделки, защото те са обратни по посока и риск на покупките на акции. Пазарът на БФБ е изкривен в полза на купувачите, поради липса на късите продажби. Ако някой смята, че дадена акция е твърде скъпа той сега може да направи три неща - да я продаде, да не я купува и да пише негативно във форума :-)
                Липсата на спекулативни инструменти отделно от липсата на възможност за смяна на посоката на инвестиране пазара оставя активни само дългосрочните инвеститори и се лишава системата от кроткосрочните оздравяващи стресове. Цените трябва да станат абсурдни и да се натрупа много скрито неравновесие, за да се активират лавинообразни паники или изненадващи експлозии. Отделно пък обичайните спадове протичат бавно, защото когато нещо е лошо за дългосрочните инвеститори, то изчистването му отнема много време.
                Last edited by BigBear; 08.09.2017, 10:46.
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                  Защо увеличаваш риска като искаш да сметнеш и другите активи.....няма да заменяме кон за кокошка я ........логиката ми е , че трябва да се съобразяваш само с акциите ( все пак не си СОФАРМА )
                  Софарма са толкова добри, че явно могат да си позволят това съотношение. Аз в момента се чувствам комфортно с 10%. След време с постигнатите резултати мога да създам буфер и да мина на 20% и така... стъпка по стъпка

                  Средната ми е над 1.25, но с репото се прецака и сега ми показва 0.705, което е доста внушително, но не е истина
                  Last edited by Mr.Profit; 07.09.2017, 23:36.
                  Keep going ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                    2014 година мисля, че бяха първите ми покупки там около 1.15 и ги обявих в темата с надежда, че веднага тръгваме нагоре. Акцията започна да катери 2016 края по-сериозно. В този период търсих отговора на въпроса "Защо не се качва?" Ако знаеш колко четене, мислене и анализиране падна за тези 3 години Но предполагам, че това си е бил пътя, който трябва да извървя. Ще видим де... може и пак да бъркам. precakanoto е на друго мнение, а и не само то ...
                    Само си погледни процента печалба и ще разбереш, че си прав, НО......най - трудното предстои....т.е. кога да излезеш..УСПЕХИ! Не бъди толкова скромен......2016г падна до 0.69лв
                    Last edited by radon222a; 07.09.2017, 23:30.

                    Коментар


                    • 2014 година мисля, че бяха първите ми покупки там около 1.15 и ги обявих в темата с надежда, че веднага тръгваме нагоре. Акцията започна да катери 2016 края по-сериозно. В този период търсих отговора на въпроса "Защо не се качва?" Ако знаеш колко четене, мислене и анализиране падна за тези 3 години Но предполагам, че това си е бил пътя, който трябва да извървя. Ще видим де... може и пак да бъркам. precakanoto е на друго мнение, а и не само то ...
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                        Сега се замислих, че 130% в акции, но това сметнато само на активите ми определени за търговия на борсата. Реално дълг/собствен капитал ми е под 10%... хмм
                        Защо увеличаваш риска като искаш да сметнеш и другите активи.....няма да заменяме кон за кокошка я ........логиката ми е , че трябва да се съобразяваш само с акциите ( все пак не си СОФАРМА )

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                          Благодаря, но поздравите ще приема когато реално затворя позицията ми. Надявам се никога да не ми се налага, но това времето ще го покаже

                          Не повече от 130% в акции. Преди няколко месеца в отчет на Софарма забелязах, че групата толерира дълг/собствен капитал около 20-30% за тогавашния период. За мен са доказани професионалисти и се съобразявам с мнението им.
                          Е, тогава ще кажеш за реализираният % от тази позиция! Възхищавам ти се как я усети в началото и започна да я разработваш и следиш по задълбочено! Каква ти е средната цена на придобиване ( разбира се ако искаш да кажеш ) . И тъй като сме в тази тема ще ти кажа нещо: ЗАПОМНИ ти си КЛИЕНТ ( т.е ти си важният, ти им плащаш комисионни и лихви ИЛИ КАЗАНО ПО ДРУГ НАЧИН ТИ ИЗБИРАШ МУЗИКАТА И ПЛАЩАШ ). не може да ти вдигат лихвата по репо - т.е може , но може да те загубят като клиент ). Проучи условията при другите ИП и сам ще си вземеш решение къде ти е най - изгодно. В днешно време лихвите постоянно падат, а пък те..... само може да си изгонят клиентите....

                          Коментар


                          • Сега се замислих, че 130% в акции, но това сметнато само на активите ми определени за търговия на борсата. Реално дълг/собствен капитал ми е под 10%... хмм
                            Keep going ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                              Да, така е, с едно репо върху всичко отиваш на 150%, а после репо върху репото и катериш , но с як риск! Теб те разбирам, защото когато вземеш пари на заем първо трябва да изкараш парите за заема +лихвите и ако остане за теб нещо това ще е, а пък ако няма яде капиталът и то яко!
                              Така е и затова мисля, че доста трябва да задобрееш преди да си позволиш подобна стъпка и това си е следващото ниво и трябва да имаш ясен план какво ще правиш при различни сценарии, така както и самите компании, в които инвестираме.
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                                Забравих да те поздравя за ДОВЕРИЕ! Изчитах всичко с интерес, но не участвах - липсваше кеш, а се бях забутал в неправилните акции ( разбирай по-бавни в сравнение с ДОВЕРИЕ ). Успехи ти желая! До колко процента в акции беше навлязъл с репото?
                                Благодаря, но поздравите ще приема когато реално затворя позицията ми. Надявам се никога да не ми се налага, но това времето ще го покаже

                                Не повече от 130% в акции. Преди няколко месеца в отчет на Софарма забелязах, че групата толерира дълг/собствен капитал около 20-30% за тогавашния период. За мен са доказани професионалисти и се съобразявам с мнението им.
                                Keep going ...

                                Коментар

                                Working...
                                X