IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ха..Хааа..

    Радан Кънев се чувства умислен.
    41 мин. ·
    3 милиона капитал и висше образование, за да имаш ведомствена бензиностанция в земеделското си стопанство.
    Без изисквания за капитала и образованието, за да доставяш електричество на 3 милиона души.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

      Прекалено елементарно е компания като ЧЕЗ да се изкарва жертва на политическата реалност. В Чехия нещата за тях не са много по-различни. По съм склонен да мисля че необходимите инвестиции в мрежата не са правени през годините и сега или трябва да почнат да дават пари или да се изнижат. Целият процес прилича на пазарлък от самото начало. Да видим как ще се развият нещата, но ми се струва че нашите клъвнаха и се закачиха на кукичката и ще сложно да отиграят ситуацията. Да видим ...
      Добро утро.Ти да не си мислиш че са дошли тука да инвестират в мрежата.Тя грохна и затова се махат каквото можаха откраднаха под погледа на КЕВР.Тва са бандити а не инвеститори

      Коментар


      • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

        Колко са намелели загубите е трудно да се каже, но и да са, причините са по-скоро юридически, отколкото технически. Качеството на услугата е ниско. Дори в София има прекъсвания и напрежението играе, а сме 21 век ... Извън по-големите градове си е живо изпитание. Пробвай да сготвиш по Великден в някое село до София. Фурните едвам топлят. И това при положение,че по тези места , дори и по праздниците, се събират два пъти по-малко хора от преди 20 години, а и електроуредите са доста по-икономични.
        Би ли ни обяснил какво е това чудо напрежението играе и качеството е ниско.

        Коментар


        • Ако ЧЕЗ напуснат БГ и си продадат бизнеса на Гинка, дали тя ще премести централата в друг офис..?
          Психологически, крадци с крадци трудно съжителстват....
          Интересен казус, който ще размъти много вода ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            айде да минава сделката, че кадъра на бай ху - каратиста ще загуби квалификация докато чака
            Ше го изпитат пак той сигур има пета квалификационна група по безопастност и мое да издава наряди да бъде отговорен ръководител...И по експлоатация ше го изпитат и карта за достъп до обекти ще му издадат..Само ключове от уредбите няма да има и няма да може да извършва првеключвания

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

              Ок сигурно си прав, и на мен ми се виждат по-добре загубите (технологични + кражби в размер на 23-25% преди 14 години) пред сегашните в размер на 11.5%. Даже вземам да си мечтая като теб да се върат онези времене
              А дали са инвеститори - тези класации за най-големите компании в сферата на енергетиката в Европа не съм ги правил аз да ти кажа.
              Колко са намелели загубите е трудно да се каже, но и да са, причините са по-скоро юридически, отколкото технически. Качеството на услугата е ниско. Дори в София има прекъсвания и напрежението играе, а сме 21 век ... Извън по-големите градове си е живо изпитание. Пробвай да сготвиш по Великден в някое село до София. Фурните едвам топлят. И това при положение,че по тези места , дори и по праздниците, се събират два пъти по-малко хора от преди 20 години, а и електроуредите са доста по-икономични.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                Ок сигурно си прав, и на мен ми се виждат по-добре загубите (технологични + кражби в размер на 23-25% преди 14 години) пред сегашните в размер на 11.5%. Даже вземам да си мечтая като теб да се върат онези времене
                А дали са инвеститори - тези класации за най-големите компании в сферата на енергетиката в Европа не съм ги правил аз да ти кажа.
                Аз не мечтая да се върнат онези номера и времена.И съм против държавата да управлява енергото.Мрежата трябва да е държавна а търговията частна.Ако си мислиш че чехите не крадат бедна ти е фантазията

                Коментар


                • айде да минава сделката, че кадъра на бай ху - каратиста ще загуби квалификация докато чака
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Стига бе.Не знаех че на крадци и айдуци им викали инвеститори.ЧЕЗ краде още по яко от нашите хора.да не говорим че са и некадърни
                    Ок сигурно си прав, и на мен ми се виждат по-добре загубите (технологични + кражби в размер на 23-25% преди 14 години) пред сегашните в размер на 11.5%. Даже вземам да си мечтая като теб да се върат онези времене
                    А дали са инвеститори - тези класации за най-големите компании в сферата на енергетиката в Европа не съм ги правил аз да ти кажа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                      Когато Шефът на Надзорния съвет на Чез Груп, казва публично "Сега премиерът Борисов е отново на власт и вероятно присъствието на ЧЕЗ не му се нрави - на него и на неговите хора. Ето защо за ЧЕЗ става много трудно да прави бизнес в България".
                      се дължат отговори. Така мисля. Поне в страните, с които се сравняваме е така.
                      Прекалено елементарно е компания като ЧЕЗ да се изкарва жертва на политическата реалност. В Чехия нещата за тях не са много по-различни. По съм склонен да мисля че необходимите инвестиции в мрежата не са правени през годините и сега или трябва да почнат да дават пари или да се изнижат. Целият процес прилича на пазарлък от самото начало. Да видим как ще се развият нещата, но ми се струва че нашите клъвнаха и се закачиха на кукичката и ще сложно да отиграят ситуацията. Да видим ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                        А после да помниш албанците дали не платиха едни пари на Чез за да не ги съдят?

                        Жалко е че сами си го правим, зорлем гоним инвеститор от топ 10 на Европа в сектора си, за да може на воля да си крадат нашите хора ... жалка реалност, ама още по-жалко е че има и такива дето ръкопляскат ....
                        Стига бе.Не знаех че на крадци и айдуци им викали инвеститори.ЧЕЗ краде още по яко от нашите хора.да не говорим че са и некадърни

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                          Съни , още в началотго на т.нар. скандал написах че чехите играят подло и ва банк ..... радвам се че вече си стоплила манджата
                          Когато Шефът на Надзорния съвет на Чез Груп, казва публично "Сега премиерът Борисов е отново на власт и вероятно присъствието на ЧЕЗ не му се нрави - на него и на неговите хора. Ето защо за ЧЕЗ става много трудно да прави бизнес в България".
                          се дължат отговори. Така мисля. Поне в страните, с които се сравняваме е така.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                            А после да помниш албанците дали не платиха едни пари на Чез за да не ги съдят?

                            Жалко е че сами си го правим, зорлем гоним инвеститор от топ 10 на Европа в сектора си, за да може на воля да си крадат нашите хора ... жалка реалност, ама още по-жалко е че има и такива дето ръкопляскат ....
                            Tи пък, точно в тоя форум вярваш на "истински" никове и "откровения".Хабиш се напразно, истината е ясна веке на вс форумен идиот. За мен мъката е другаде: Като гледам в тая ситуация Чехия с известните й олигарси и БГетовица, как да вдъхван нац. самочувствие на децата?!!
                            Last edited by onakilev; 13.03.2018, 23:10.
                            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              И на мен не ми се нравят вън чешкия боклук от България.трябваше като албанците да ги изритаме с шут в задника
                              А после да помниш албанците дали не платиха едни пари на Чез за да не ги съдят?

                              Жалко е че сами си го правим, зорлем гоним инвеститор от топ 10 на Европа в сектора си, за да може на воля да си крадат нашите хора ... жалка реалност, ама още по-жалко е че има и такива дето ръкопляскат ....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                                За 1ви път виждам, в прав текст чужда компания да обвинява Премиера ни.
                                Шаш. Интерес от разследващите органи....?!
                                Отговор от Премиера?!
                                _________

                                Премиерът на България не иска ЧЕЗ да работи в страната. Това заяви шефът на Надзорния съвет на компанията Вацлав Пачеш пред БНР.
                                Той изрази опасения, че „Инерком“ няма да успее да плати сделката, особено след изтичането на документ, свързан именно с финансирането й.

                                Страхувам се, че „Инерком" няма да успее да си осигури средства, за да плати активите на ЧЕЗ България.Тогава, мисля, че има други компании, които искат да закупят българските активи. Доколкото знам, интерес има от „India Power"и от „Енерго про" - това е друга чешка компания. Все още има интерес да закупят целия бизнес в България, особено индийската компания".

                                Пачеш допълни, че самата сделка между ЧЕЗ и „Инерком“ няма политически нюанс в Чехия, но премиерът Андрей Бабиш не одобрява ръководството на ЧЕЗ и вероятно, след като утвърди позициите си, ще направи промени. Самият Пачеш допусна, че и той ще бъде освободен.

                                "Двата екипа заедно приготвят документите за компетентните органи, които трябва да одобрят сделката и по-специално Комисията за защита на конкуренцията. Става дума за регулаторни органи основно в България, не толкова в Чехия. Доколкото знам този процес върви гладко“ коментира той по повод акцентите в срещата между ръководството на ЧЕЗ и Гинка Върбакова

                                Другият въпрос, която е бил обсъждан, е възможността българската държава да влезе в сделката и може би да притежава голяма част от активите, но това е голям проблем заради арбитража с българската държава.
                                „Ако българската държава придобие активите, които ние продаваме, това ще бъде сериозен правен проблем. Въпреки това правните екипи започнаха работа и резултатът ще бъде ясен след седмица, две или може би повече - това е много сложен правен казус, той беше отложен, но екипите и на двете компании работят по него", изтъкна Пачеш.

                                Според него, няма вариант ЧЕЗ да се откаже от арбитража в името на това да приключи сделката: "Доколкото знам, арбитражът е за много голяма сума пари - много по-голямата, отколкото сделката с „Инерком". Доколкото знам, българската държава може да бъде допусната да закупи ЧЕЗ България или поне по-голямата част от активите, но само когато арбитражът е приключен".

                                В момента в ЧЕЗ се води разследване за изтичането на един документ, който е предоставен и на българското правителство. Пачеш разказа какъв е този документ и дали той би попречил на сделката или на арбитража: "Има изтичане само на един документ, в който се съдържа информация за финансовите институции, които биха осигурили заем за „Инерком", за да закупи активите на ЧЕЗ.

                                "Във вестниците прочетох, че заради натиска две български банки са се оттеглили. Става дума за натиск от българското правителство. Ако това наистина е вярно, аз се опасявам, че всичко ще отиде на вятъра" разясни още той.

                                Пачеш обясни и желанието на ЧЕЗ да продаде българските активи със загубата на средства заради неизпълнени от българското правителство ангажименти: "Доколкото знам, някои от законовите ангажименти, поети от българското правителство, не са съвсем изпълнени, което е довело до финансови загуби.

                                "Информираха ни, че ръководството на ЧЕЗ смята, че губи пари заради действията на правителството и че просто трябва да си тръгне от страната. Смисълът на всичко беше, че българското правителство и специално премиерът Бойко Борисов не иска ЧЕЗ изобщо да бъде в България" добави шефът на Надзорния съвет

                                Той определи като грешка, че ЧЕЗ са поискали увеличаване на цените на тока твърде бързо и подчерта, че преди няколко години българското правителство падна заради цената на тока, въпреки че тя се е увеличавала навсякъде в Европа."

                                "Но тогава ЧЕЗ трябваше да осъзнае, че част от българското общество не е готово за подобно шоково увеличение. Сега премиерът Борисов е отново на власт и вероятно присъствието на ЧЕЗ вероятно не му се нрави - на него и на неговите хора. Ето защо за ЧЕЗ става много трудно да прави бизнес в България".

                                Според него, цената, която предлага „Инерком" ще осигури баланс между всичко, което е инвестирано от компанията и това, което ще получи сега като сума:"ЧЕЗ няма да загуби, но няма и да спечели. Просто ще е на нулата, доколкото знам. Реално, това е много трудно да се изчисли. Знаете, че ЧЕЗ продаде ТЕЦ "Варна" на загуба. Ето защо мисля, че в крайна сметка ще е бъде в ситуацията - без печалба, но и без загуба".
                                https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie...-plati-6080223
                                И на мен не ми се нравят вън чешкия боклук от България.трябваше като албанците да ги изритаме с шут в задника

                                Коментар

                                Working...
                                X