IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Господа, ама не мога да разбера какво целят некои анализи. Чез трейд е търговец, без почти монополно положение, съществува защото са му прехвърлени клиенти, отклонени от публичният търговец, няма особен кеш, приходи 400 М лева и го анализираме на P/E 13. A почти монополният търговец, който освен, че е на 90% монополист, освен, че продава не само на домакинства/това е за ББ/, има приходи всяка година много над 1 200 М, има кеш 120 М, няма задължения по кредити, него ще го оценим на 3 P/E. То затова д-р Тони Филипов им вика аналлизатори.
    Last edited by RUBLA; 29.03.2018, 15:48.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
      Груйче, отстрани прави впечатление, че по малко скърбиш за хима от нива 2,65 с поръчки за тройка с гарниТУРА, отколко "право-0,09" в/у аграрни заемоприношения!!! За други жертвоприношения ша спомням на по късен етап

      пп.- да не мъ упрекнИш в неразбирателство- аз сам не си вярвам!!!- ...
      А, че що да те упреквам - форум е, лаф да става
      С химчето е стара любов, още от 16,80 и надолу, пък и там е хем спекулантско и съм влязъл с ясното съзнание, че правя спекула и нищо повече, хем нямам никаква вяра в мажото. Бях си сложил първоначален таргет от 2,50 там, но ги надхвърли лесно и събуди алчността и желанието ми за тройки с гранитура, което си е изцяло мой проблем. А и Батко купува, крепи, а не рути акцията.

      С Е.ана е друго - там уж фундамент, сейф хевън, неспекулантска акция и т.н., пък то какво се оказа, ама да не клепя темата с тях, пиша си достатъчно в тяхната си.

      vale1 , сигурно си прав, не съм се заглеждал, просто ми направи впечатление и го споменах. Ще видим какво ще излезе от тази позиция, да видим какъв отчет ще има и за тримесечието, ще има ли развитие на сагата, дивидентче и т.н. Нямам спешен зор с тези пари, така че тук мога да чакам дълго и да вкарам още, ако някой реши да излиза оттук. Успех в инвестирането и само Левски
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Груйче, отстрани прави впечатление, че по малко скърбиш за хима от нива 2,65 с поръчки за тройка с гарниТУРА, отколко "право-0,09" в/у аграрни заемоприношения!!! За други жертвоприношения ша спомням на по късен етап

        пп.- да не мъ упрекнИш в неразбирателство- аз сам не си вярвам!!!- ...
        Last edited by inta53; 28.03.2018, 23:27.

        Коментар


        • ПРиятно Забогатяване!- би казъл всеки случайно минаващ през тази градинка( за да не е полянка)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            статия от 2007 И пак за оборот говорим, не за клиенти, ама карай, каквото исках да кажа, казах го. лека
            Колега от "Левски" ИП-то на ЦКБ-то за миналата ( 2017 ) година имат 1758 сделки , а оборота им е 24 208 144 лв - много или малко е за БФБ то - сам прецени.
            данните са от статистиката на БФБ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

              https://money.bg/archive/ip-karol-i-...rez-april.html
              Да им е сериозно,да им е сериозно .........колко да им е сериозно ИП-то
              статия от 2007 И пак за оборот говорим, не за клиенти, ама карай, каквото исках да кажа, казах го. лека
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Ми не знам ЦКБ да имат някакво сериозно ИП, но може и да греша На по-голямата ми сделка продавач беше цкб - изводите всеки сам да си ги прави
                Да им е сериозно,да им е сериозно .........колко да им е сериозно ИП-то
                Last edited by X_Y; 28.03.2018, 22:03. Причина: Моля, не слагайте линкове към конкурентни сайтове.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Съвсем се обърках... какво имаш предвид под "по голяма сделка" ? Щото при тоя изтъргуван обем се рових цял час за да я открия
                  Ми виж в понеделник, имаше там няколко сделки
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Ми не знам ЦКБ да имат някакво сериозно ИП, но може и да греша На по-голямата ми сделка продавач беше цкб - изводите всеки сам да си ги прави
                    Колега, ако правилно разбирам твърдиш, че си купил от ЦКБ. Тук е момента да те попитам в кое дружество ЦКБ има дял

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Ми не знам ЦКБ да имат някакво сериозно ИП, но може и да греша На по-голямата ми сделка продавач беше цкб - изводите всеки сам да си ги прави
                      Съвсем се обърках... какво имаш предвид под "по голяма сделка" ? Щото при тоя изтъргуван обем се рових цял час за да я открия
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Какво имаш предвид, че ЦКБ продава ? Банката като ИП или самата банка ? Щото ако казваш второто.... звучи смешно при тия обеми ...но би било притеснително за цената на ЧЕЗ
                        Ми не знам ЦКБ да имат някакво сериозно ИП, но може и да греша На по-голямата ми сделка продавач беше цкб - изводите всеки сам да си ги прави
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Анджък - само слепец не ги вижда, след като излязоха и официалните цени на сделката+много сериозния обществен натиск и гледане на всичко под лупа, но всеки си знае. Аз ще купя още, ако може - гледам, че ЦКБ продават, така че може и да има някоя промоция
                          Какво имаш предвид, че ЦКБ продава ? Банката като ИП или самата банка ? Щото ако казваш второто.... звучи смешно при тия обеми ...но би било притеснително за цената на ЧЕЗ
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                            Направо си лежат парите на улицата.....25 - 30 % за една година ( макс) за нищо ги нямаме....
                            Анджък - само слепец не ги вижда, след като излязоха и официалните цени на сделката+много сериозния обществен натиск и гледане на всичко под лупа, но всеки си знае. Аз ще купя още, ако може - гледам, че ЦКБ продават, така че може и да има някоя промоция
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение


                              Нищо изненадващо -
                              " Съгласно консолидирания отчет на ЧЕЗ за 2017г., неконтролиращото участие в ЧЕЗ Разпределение е оценено на 2 742 млн. чешки крони, което съгласно курса CZK/BGN към края на годината се равнява на 210 млн.лв или 330 лв на акция. "

                              Според мен акцията има и по- голям потенциал.

                              Не е препоръка. Имам.
                              Направо си лежат парите на улицата.....25 - 30 % за една година ( макс) за нищо ги нямаме....

                              Коментар



                              • Нищо изненадващо -
                                " Съгласно консолидирания отчет на ЧЕЗ за 2017г., неконтролиращото участие в ЧЕЗ Разпределение е оценено на 2 742 млн. чешки крони, което съгласно курса CZK/BGN към края на годината се равнява на 210 млн.лв или 330 лв на акция. "

                                Според мен акцията има и по- голям потенциал.

                                Не е препоръка. Имам.

                                Коментар

                                Working...
                                X