IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кредитен регистър

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • кредитен регистър

    Имате ли представа в какъв срок след издължаване на кредита той се заличава от кредитния регистър или продължава да фигурира там като издължен. Кой извършва заличаването.

    Коментар


    • кредитен регистър

      Петре, в ПИБ ли си кандидатствал за КК? Май, май на това ми намирисва...

      Коментар


      • кредитен регистър

        Spokoino! Ima i drugi banki.

        Коментар


        • кредитен регистър

          Ptre ti bi trqbwalo da ima6 kreditni karti i to ne edna ..... ili tova koeto si kazval e izmama

          Коментар


          • кредитен регистър

            Да не би в искането за кредит да сте посочили, че нямате други задължения към финансови институции? В този случай и аз бих Ви отрязал, най-малкото заради опита да ме излъжете. Ако са Ви отказали просто заради наличието на друг кредит, поискайте обяснение защо според банката сте неблагонадежден. Може кредита Ви да е за значителна сума, която, според банката, и сега трудно бихте обслужвали редовно, камо ли като Ви дадат пари. Освен това, не са редки случаите напоследък, в които се откриват такива хитри схеми за банкови измами, че служителя от Вашата банка да е решил просто да се застрахова. Ето Ви един пресен пример, който съм видял с очите си - гражданин успява да получи над десет кредита от поне толкова на брой банки преди старта на кредитния регистър. С всеки следващ кредит се рефинансира частично предишния, за да се стигне до ситуация, в която служителят на последната поред банка едва не му побеляват косите, проверявайки в регистъра досието на клиента. Лоша работа да видиш как клиент, който си смятал за сто процента сигурен и без проблем му отпускаш потребителски кредит, изведнъж се оказва задлъжнял към няколко банки с няколко десетки хиляди лева.

            Коментар


            • Кредитен регистър

              Създаването на кредитен регистър би следва да има две предназначения.
              1. Предоставяне на данни за кредит на дадено физическо лице.
              2. Редовно внасяне на погасителните вноски.
              При положение че един кредит се обслужва редовно в продължение на 3-4 години това би трябвало да говори и за изрядността на кредитополучателя. Кандидатствах за кредитна карта към банка, от където ми заявиха, че немогат да ми издадат защото при проверка в кредитния регистар се оказало, че съм имал кредит. Кредитната карта ми беше необходима за разплащане, за удобство. Работя на трудов договор, получавам хонорари по граждански договор, отдавам недвижим имот под наем, с две думи разполагам със средства. Но. . . имал съм заем и не разрешават.
              Ще съм благодарен за мнения по темата.
            Working...
            X