IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Световна Дългова Амнистия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Изостанал съм. А трябваше да забележа, колко нееднозначни са прогнозите, действията и резултатите от намесите на централните банки, примерно, какви отклонения и повлиявания от всякакви извъникономически фактори, в т.ч. психологически, верски и "национално обусловени" суеверия. Трябваше да се сетя, не се. Язък.
    Както и да е, поне /и/ това осъзнах.
    Не ти личи!!!
    Майтап бе Уили!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Нормално, по-нормалните представители на мурзилажа сте просто идеалисти и мислите в нормативни категории, а не в позитивни. Оттам и толкова трудно се разбираме едни други.
      Що бе, брат? Що да са "нормативни" категориите? Представи си, аз, като нек'ва мурзилка, също си имамсвои работи и за конкретни наблюдения по някои линии просто нито време, нито внимание, нито желание ми остават.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        Изостанал съм. А трябваше да забележа, колко нееднозначни са прогнозите, действията и резултатите от намесите на централните банки, примерно, какви отклонения и повлиявания от всякакви извъникономически фактори, в т.ч. психологически, верски и "национално обусловени" суеверия. Трябваше да се сетя, не се. Язък.
        Както и да е, поне /и/ това осъзнах.
        Нормално, по-нормалните представители на мурзилажа сте просто идеалисти и мислите в нормативни категории, а не в позитивни. Оттам и толкова трудно се разбираме едни други.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
          E че ти чак сега ли го разбираш това.Всичко е лицемерие интереси и те така.
          Изостанал съм. А трябваше да забележа, колко нееднозначни са прогнозите, действията и резултатите от намесите на централните банки, примерно, какви отклонения и повлиявания от всякакви извъникономически фактори, в т.ч. психологически, верски и "национално обусловени" суеверия. Трябваше да се сетя, не се. Язък.
          Както и да е, поне /и/ това осъзнах.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Излиза, икономиката не е наука, а...политика. Егати кефа: Да държиш световния пес за топките с дълговите клещи и, А се е запънал, А си стиснал.
            Интересното е, че тук няма ама никакъв "комунизъм".
            Чу ли, "безмитен"?
            E че ти чак сега ли го разбираш това.Всичко е лицемерие интереси и те така.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
              Там се преподава само 1 вид икономикс - цоцалистическия или по модерно му неоКейнсинаство в микс с монетаризъм, както виждаме последните десетилетия това е тотално сбъркан модел, но пък така любим на политиците и елита да оправдава цоцализма си с него ... а някой мислят, че имало капитализъм ...

              Мен ми е по чудно кога че капутне ДойчеБанк с нейните близо 80 трилиона деривати ...
              Ами тогава ке ни дойде като 10-та степен по Рихтер.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Важното е, че подобен комплект се изучава във ВУЗ-овете а после, така подготвените "експерти" управляват, вкл. и държави. Егати^2
                Там се преподава само 1 вид икономикс - цоцалистическия или по модерно му неоКейнсинаство в микс с монетаризъм, както виждаме последните десетилетия това е тотално сбъркан модел, но пък така любим на политиците и елита да оправдава цоцализма си с него ... а някой мислят, че имало капитализъм ...

                Мен ми е по чудно кога че капутне ДойчеБанк с нейните близо 80 трилиона деривати ...
                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                  Икономиката не е наука, икономиката е начин на живот...

                  Пп. По скоро икономиката е някаква деривативна псевдонаука
                  Важното е, че подобен комплект се изучава във ВУЗ-овете а после, така подготвените "експерти" управляват, вкл. и държави. Егати^2

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                    Колега ЕЦБ е кредитор от последна инстанция! какви факти, какви 5 евро, каква амнистия
                    Именно, това е и писал и авторът:
                    Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    ...
                    Та, какво ще кажете, има ли значение, или не, ако от една година насетне /напр. 2020-та/ всички международни дългове към частни банки /като ФЕД/ се анулират?
                    Аз до колкото разбирам, говорим за ЦБ, именно кредитори от последна инстанция и 1-вият ми коментар е именно по линия на ФЕД и какво би станало.
                    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Излиза, икономиката не е наука, а...политика.
                      Икономиката не е наука, икономиката е начин на живот...

                      Пп. По скоро икономиката е някаква деривативна псевдонаука

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                        Аз не знаех, че излагането на факти е равно, на спор ... но лично не виждам да проявявам активност в тази тема
                        Колега ЕЦБ е кредитор от последна инстанция! какви факти, какви 5 евро, каква амнистия

                        Коментар


                        • Излиза, икономиката не е наука, а...политика. Егати кефа: Да държиш световния пес за топките с дълговите клещи и, А се е запънал, А си стиснал.
                          Интересното е, че тук няма ама никакъв "комунизъм".
                          Чу ли, "безмитен"?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                            Нека спорът да приключи с този твой мисловен продукт
                            Аз не знаех, че излагането на факти е равно, на спор ... но лично не виждам да проявявам активност в тази тема
                            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                              А автора говори за амнистия примерно към ЕЦБ ...
                              Нека спорът да приключи с този твой мисловен продукт

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                                Попълването ти на знания трябва да започне от: 1. Що е то Печатане на пари: 1.1 Участието на ЦБ в печатането на пари-парична база; 1.2 Участието на ТБ в печатането на пари/участието на ТБ в печатането на пари е систематизирано в паричните агрегати, виж определенията за агрегатите; 2. Запознаване с кредитния процес-видове кредити и видове обезпечения; 3. Кредитен мултипликатор; 4. Погледни Мишкин-на какъвто искаш език

                                Дълговите роби, Хамериканското правителство на стойност 19трлн и Частния сектор на стойност 41трлн. на кого са роби? Как е разпределено робството? ЦБ са на върха на пирамидата, не си ги класирал на правилното място

                                Амнистията беше тествана в Гърция, виж гърченето на Папандреу , виж 3 години по-късно гърченето на Ципрас , който предаде народа си и реално направи същото, което направи Папандреу. Това е Контролиран процес, теста беше успешен. Следващите роби да заповядат
                                Това попълване трябва да бъде насочено към теб след като разбереш какво е капитализъм и какво не е капитализъм - да кажеш, че в Хамерика е капитализъм и да говориш в същият пост за печатане на пари, е все едно да говорим че в СА цари демокрация - пълен оксиморон. Свободният и не насилствен избор и определяне на цените на оскъдните ресурси по пазарен механизъм е именно дефиницията на капитализъм - основата на която стъпват е не е капиталиситческа - парите в капитализъма са децентрализирани, а лихвите са пазарни, ФЕД е пълен противовес на това, да не говори вече очеизвадните too big to fail философии ... Така, че преди да даваш съвети, кой какво да прави вземи се образовай. След като се по образоваш може и да почнеш да анализираш марко икономически причинно следствени връзки.

                                А до дълговата амнистия на Гърция преди години беше чисто преструктуриране на дълг и то нямаше никакъв ефект, и реално тези, които го отнесоха бяха дребните инвеститори. А автора говори за амнистия примерно към ЕЦБ ...
                                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X