IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

    38 $ до края на 2019. Само прогноза. Големите ръстове са след 2020.
    мерси

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
      искам да попитам дали някой има очаквания за spot price - a на урана след решението 232 на американското правителство ??

      1) отхвърлено - ??
      2) прието - ??

      моето виждане, е че най- късно края на април spot price ще пробие long term price, което ще е последният потвърдяващ сигнал за растящият тренд на този отрасъл !!! Тогава АЦ ще излезнат от покупателната летаргия и най- после ще видим яки печалби в портфолиата !!!
      38 $ до края на 2019. Само прогноза. Големите ръстове са след 2020.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

        ! Ако изчисленията на Uranerz са коректни, то въотношението Уран / Ванадий трябва да е 1/16. Оценката е 1/6 !!! Огромна разлика !!!!

        За да са икономически изгодни ванадиевите батерии , то цената на Ванадий не би трябвало да е над 15 $, така, че според мен цената би трябвало да падне до 10 - 15$.

        Крайната цена в която аз повече не бих влезнал във Western си остават 5 can.$.

        Ако фирмата подпише договор, то тя веднага би започнала (има всички разрешителни), което значи, че не е explorer a producer !! Тогава оценката според мен, ще е друга ... На теб какво ти е мнението?
        би ли пояснил тук моля ? това съотношение ценово ли е (надали - нали и двете ходят от $15-$30, или съотношението на метала в добиваната руда?
        Western гледам пише че имат текущ проблем с некаква мелница (лицензи)

        не знам как да оцения потенциалната стойност на Western ако започне производство, при положение че сега няма приходи...а и тепърва ще трябва да набира още капитал... тия $5CAN кога са били набрани от инвеститори ?

        пс. благодаря ви за писанията тук -
        прочетох цялата тема и около нея и научих доста неща, вкл. че CEOто на WUC е основал EnergyFuels
        "the trend is your friend until the end..."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
          Никой не иска да ми отговори значи. Добре, междувременно виждам че темата е за уран, но освен него говорите и за ванадии, така че ако намеся за кратко платина няма да наруша много последователността й надявам се. Прегледах графиката от 85та насам и виждам че през повечето от 90те платината е била в граници 350-450. Като взема в предвид инфлацията и факта че скоро може да е два пъти по-евтина от паладия, а не мисля че е 2 пъти по-безполезна от него и смятам 750$ ще е минимума който даже и да го пробие ще е за кратко, месец максимум. Та някой друг да е съгласен ? В България обаче физическа платина няма, поне не на имвестиционна цена, така че акции на компания май е следващия най-добър вариант.
          интересно и дълго четиво за металите от групата на платината - прясно-прясно, от вчера

          така като гледам на бърз преглед - цените при платината и паладия се движат главно от индустриалното търсене, (като авто-катализаторите, индустриалните приложения в химическа/други индустрии и бижутерията са трите големи групи) а инвестиционния дял е смешно малък като обем; съответно при поредната световна криза (с участие и на Китай - който е голям консуматор) - търсенето на тия метали надали би представлявало интерес сравним с този на златото (където индустриалното приложение е минорно)

          и при платината последните години има някакъв немалък излишък, а при паладия някакъв недостиг - което обяснява разликата в цените; въпросът който изниква за мен е - дали и кога тази не малка разлика в момента(600+$ в полза на паладия) ще доведе до замяната на индустриалното му приложение (в катализаторните им приложения) - което ако стане би бил момента за спекулация със Платината...

          но дали платината може да замени паладия 1:1 това не знам, може би има специфики с които не съм запознат

          Johnson Matthey's February 2019 Pgm Market Report is out now; our free publication that reviews and forecasts supply and demand for the platinum group metals.
          Last edited by Longin; 19.02.2019, 16:22.
          "the trend is your friend until the end..."

          Коментар


          • искам да попитам дали някой има очаквания за spot price - a на урана след решението 232 на американското правителство ??

            1) отхвърлено - ??
            2) прието - ??

            моето виждане, е че най- късно края на април spot price ще пробие long term price, което ще е последният потвърдяващ сигнал за растящият тренд на този отрасъл !!! Тогава АЦ ще излезнат от покупателната летаргия и най- после ще видим яки печалби в портфолиата !!!

            Коментар


            • The next Bitcoin? Crypto millionaires backing this controversial commodity

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                Да си минем на думата - за урана.
                Случайно да знаете как може да се инвестира в преработен уран, поставен в капсула и свързан със взривател и брояч .....
                От щаба на Ислямска Държава

                ,,Ако все пак разберете, само назовете цената,,
                Last edited by Todor Sabev; 18.02.2019, 08:24.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                  Аз използвам Interactive Brokers през Карол.
                  Мерси, четох за тях и още се чудя дали директно или през карол ще ми е по-добре.

                  Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                  въпросът ти показва, че дори не ти се занимава да сложиш един сърч в гугъл, затова няма отговор...
                  А твоя отговор пък показва че дори не ти се занимава да сложиш главна буква в началото... Това са безполезни дразги, умееш явно да анализираш добре компаниите но в този случай ти убягна нещо. Защо ще ме мързи да потърся в гъгъл, а няма да ме мързи да си напиша възгледа за платината който е точно предното ми мнение ? Сега верен или грешен факта е че съм вложил повече усилия да го напиша отколкото половината от коментиращите тук. Търсих в гугъл но исках да потвърдя намереното, а като видях тази тема, по-изолирана но активна и то мисля с опитни хора в нея, сметнах че ще е по-добре тук отколкото да отворя собствена тема или да питам в някоя мейн стриим където на който му падне ще пише каквото му е на кеф.
                  Last edited by Shadow1; 13.02.2019, 20:28.

                  Коментар


                  • Да си минем на думата - за урана.
                    Случайно да знаете как може да се инвестира в преработен уран, поставен в капсула и свързан със взривател и брояч .....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                      Ее вече голямата скришност, някой да не си сподели боркера че да не го изкупя сучайно както изкупуват хляба на промоция нали ? Или пък да не му се присмее някой ако се окаже че има друг с по-добри условия... Може би трябва да изброя два три брокера за да може да почнете да ги критикувате и да определя кой получава най-малко критики защото това се отдава на всеки.
                      въпросът ти показва, че дори не ти се занимава да сложиш един сърч в гугъл, затова няма отговор...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                        Ее вече голямата скришност, някой да не си сподели боркера че да не го изкупя сучайно както изкупуват хляба на промоция нали ? Или пък да не му се присмее някой ако се окаже че има друг с по-добри условия... Може би трябва да изброя два три брокера за да може да почнете да ги критикувате и да определя кой получава най-малко критики защото това се отдава на всеки.
                        Аз използвам Interactive Brokers през Карол.

                        Коментар


                        • Ее вече голямата скришност, някой да не си сподели боркера че да не го изкупя сучайно както изкупуват хляба на промоция нали ? Или пък да не му се присмее някой ако се окаже че има друг с по-добри условия... Може би трябва да изброя два три брокера за да може да почнете да ги критикувате и да определя кой получава най-малко критики защото това се отдава на всеки.
                          Last edited by Shadow1; 13.02.2019, 00:39.

                          Коментар


                          • https://www.city-journal.org/atomic-power

                            “In the U.S., more workers have died falling off rooftops while installing solar panels than in the entire history of commercial nuclear power.”
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Давай пак за урана. Тази седмица допълних по малко акции на още две фирми, джуниърс. Ей така да има за след време. Хоризонт: 100% загуба или в пъти нагоре. Времето ще покаже.

                              Коментар


                              • Никой не иска да ми отговори значи. Добре, междувременно виждам че темата е за уран, но освен него говорите и за ванадии, така че ако намеся за кратко платина няма да наруша много последователността й надявам се. Прегледах графиката от 85та насам и виждам че през повечето от 90те платината е била в граници 350-450. Като взема в предвид инфлацията и факта че скоро може да е два пъти по-евтина от паладия, а не мисля че е 2 пъти по-безполезна от него и смятам 750$ ще е минимума който даже и да го пробие ще е за кратко, месец максимум. Та някой друг да е съгласен ? В България обаче физическа платина няма, поне не на имвестиционна цена, така че акции на компания май е следващия най-добър вариант.

                                Коментар

                                Working...
                                X