IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дългосрочна инвестиция - минимум 30 години

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
    Много добра тема, ...ето двустайна панелка закупена от мен на обща цена 12000$ през 1994г., към момента е на пазарна стойност 90 000€. Инвестиция с 28 годишен хоризонт.

    ПП Лудите ги хапат бездомни кучета, щото ги усещат.

    Той и курсът се попромени...

    Коментар


    • Много добра тема, ...ето двустайна панелка закупена от мен на обща цена 12000$ през 1994г., към момента е на пазарна стойност 90 000€. Инвестиция с 28 годишен хоризонт.

      ПП Лудите ги хапат бездомни кучета, щото ги усещат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
        Аз бих се замислил за инвестиция в алкохол. Това си е доста непреходна индустрия - хората обичат да пият и най-вероятно ще го правят и след 30 години. Има интересни компании който също могат да покрият географски различни райони, за предпочитане силни брандове който имат в портфолиото си по луксозни напитки. Правиш един микс от:

        Браун Форман
        Перно Рикард
        Реми Мартин
        Сънтори
        ЛуиВ

        Разбира се при кризи и тези компании ще бъдат ударени, но в дългосрочен план това са прости бизнеси, с постоянно търсене и много от тях работят с отлични показатели по отношение на марджин и добри нива на задлъжнялост. Индустрия която ще бъде в по малка степен повлияна от технологични иновации а да не говорим че примерно скъп коняк от 10К долара не можеш да започнеш да правиш ей така от днес за утре от нищото.
        Или в бЕло

        Коментар


        • Аз бих се замислил за инвестиция в алкохол. Това си е доста непреходна индустрия - хората обичат да пият и най-вероятно ще го правят и след 30 години. Има интересни компании който също могат да покрият географски различни райони, за предпочитане силни брандове който имат в портфолиото си по луксозни напитки. Правиш един микс от:

          Браун Форман
          Перно Рикард
          Реми Мартин
          Сънтори
          ЛуиВ

          Разбира се при кризи и тези компании ще бъдат ударени, но в дългосрочен план това са прости бизнеси, с постоянно търсене и много от тях работят с отлични показатели по отношение на марджин и добри нива на задлъжнялост. Индустрия която ще бъде в по малка степен повлияна от технологични иновации а да не говорим че примерно скъп коняк от 10К долара не можеш да започнеш да правиш ей така от днес за утре от нищото.

          Коментар


          • Даже не чета какво е написано по-долу.....

            Само ще пиша за тез инвестиции...:

            ТИ ЛУД ЛИ СИ БРЕ ...?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от representjah
              Инвеститори, от седица имам проблем с достъпа до Америтрейд:

              https://www.tdameritrade.com/home.page

              Някой друг може ли да види дали се отваря. Получавам съобщение, че Your request has been blocked....

              Пробвам вече няколко различни български провайдъра, все същата история. След три разговора със Съпорта им, увериха ме, че те ИП-та не блокират по региони. Доставичка вече го изключих като вариант, защото не е при тях, или поне не при моя. Като пробвам с tracert w cmd-to, достигам до сайта. Не е при мен проблема или браузъра, пробвах 3 различни ПС-та, мобилен т.н. Някакви идеи?
              рутъра брачед и аз имах тоя проблем, пренасочи от компютъра да се логнеш през телефона в нета би трябвало да работи. Нещо са направили някаква мизерия в TD и от там моя рутър нещо не ще да пропусне, рестарт, рисет не помага. Интересното е че като се осъществи първото логване в платформата Thinkorswim чрез мобилния нет, после превключваш на нормалния нет през рутъра и няма проблеми, странна работа ама работи.
              Явно от както са забранили на граждани от ЕС да си отварят акаунти при тях от тогава нещо стана

              Коментар


              • Пич не ти следя темата, ама ако имаш повечко парички, а не 5-6 хилки ги сложи в соларна инсталация. Таман ще започнат да се избиват и ще трябва да ремонтираш нещо, и пак , и пак. До 30-тата година може и да се избият

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Дивидентите с източник чужбина се декларират от получателя им в ГДД и се облагат с 5%. Имаше го коментирано в една съседна тема "Въпрос - Дивиденти" - нещо такова.

                  Това за падането на цената може да е отчасти щото е изплатен дивидент. Обикновено след изплащане на дивидент цената пада, за да отрази изплатения дивидент. После пак почва да катери до следващото изплащане. Ама това 17% много. И другия фактор все пак е, че като се вдигат лихвите, значи идва инфлация, значи 2% доходност е ниска и всеки търси по-висока доходност. Съответно цената пада, за да стане доходността по атрактивна. Ама 17% пак е много.

                  Каква процент дивидент изплащат. Щото говориш за 25К, (като 85% от тях са в облигации) а годишно това прави дивидент от 560, което прави над 2.60% доколкото го сметнах тука с калкулатора. А си писал 2% по-назад. (признавам, че не съм чел цялата тема и може да бъркам).
                  не заблуждавайте човека. дивидента е обложен при източника и затова не се облага с 5%. нищо не требе да декларира,

                  Коментар


                  • За 30 г. хоризонт не се ли замисляте върху манджата? Grains са на многогодишни дъна.
                    А иначе ми стана много интересно учудването, че bonds могат да падат. Особено T. Ами те са едни от най търгуваните по земните кълбета и си ги правят каквото си искат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от representjah

                      Не, не съм мислил. За момента имам свободни едни 5-6К но къде ще ги пъхна не знам, целта ми е нещо по-рисково, ама и идея си нямам честно - като цяло клоня към науката и предположението ми, че следващият голям пробив ще е нещо със здравето и дълголетиоето на хората, но само си фантазирам. Нали знаеш - status quo bias. Пък и какъв философ ще съм, ако не си практикувам възгледите за нещата и не приемам нещата независещи от мен със спокойствие и усмивка.




                      ceneto, благодаря ти за информацията, наистина не съм запознат с терминологията/процесите/връзките.

                      гледам че си в тдамеритрейд, защо не ги сложиш докато измислиш, къде да вложиш останалите пари в SHY това е етф 1-3 годишни ценни книжа
                      и е по принцип без такси за покупко продажба (само трябва да отбележиш, че искаш да се възползваш от услугата 100+ etf free)
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • - С попълване на W8 BEn Form, физическото лице се освобождава от плащане на данъци в САЩ. Всички данъци ще бъдат удържани и платени в България и са в размер на 10%
                        и точка А са в противоречие(и остаряла информация)
                        с w8-ben не се освобождаваш от плащане на данъци в САЩ, а ползваш преференциална ставка заради споразумение между двете страни


                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от representjah
                          2.41% e лихвата по облигациите. Не съм запознат кога падат и се качват цените, единствено мога да не си гледам месечните извлечения и само през 6 месеца при изплащане на лихвите.
                          При щатски облигации ситуацията с облагането и декларирането е малко по-различна. Ще се въздържа от коментар към момента, нека подам ГДД и тогава ще споделя какво, защо и как.
                          Мислил ли си за TIPS (http://www.investopedia.com/terms/t/tips.asp). Все пак инфлация и по-високи лихви ще има в един момент.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от representjah
                            Здравейте отново,
                            през изминалият месесц съм получил и първият си дивидент а именно 281.25 долара. Сега следващият ми въпрос е - как да го декларирам този доход? В справката ми пише: Div/Int. Income.
                            Ще бъда много благодарен ако някой сподели какво е попълвал в данъчната си декларация и къде.

                            Ъпдейт 1:
                            Такси за изминалите 6 месеца - нула. Дори дават макар и минимални/смешни лихви от типа на 2-10 цента върху наличните свободни средства. Все още не съм се сдобил с индекс или както там се казва.

                            Ъпдейт 2:
                            Не знаех, че цената на облигациите може да пада. Много се забавлявах като видях, че 17% са се обезценили (честно казано не ме и вълнува, това не променя по никакъв начин позицията ми и виждането за пазара). Но решението ми е много лесно - Август 2017 ще видя пак какво се е случили при следващото плащане на дивидента.
                            Дивидентите с източник чужбина се декларират от получателя им в ГДД и се облагат с 5%. Имаше го коментирано в една съседна тема "Въпрос - Дивиденти" - нещо такова.

                            Това за падането на цената може да е отчасти щото е изплатен дивидент. Обикновено след изплащане на дивидент цената пада, за да отрази изплатения дивидент. После пак почва да катери до следващото изплащане. Ама това 17% много. И другия фактор все пак е, че като се вдигат лихвите, значи идва инфлация, значи 2% доходност е ниска и всеки търси по-висока доходност. Съответно цената пада, за да стане доходността по атрактивна. Ама 17% пак е много.

                            Каква процент дивидент изплащат. Щото говориш за 25К, (като 85% от тях са в облигации) а годишно това прави дивидент от 560, което прави над 2.60% доколкото го сметнах тука с калкулатора. А си писал 2% по-назад. (признавам, че не съм чел цялата тема и може да бъркам).

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Хмммм - сложен казус: чужди облизвации и ДЦК не съм притежавал.
                              ...А мойто вече си помисли, че веки са почнали дивиденти да валят...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от representjah

                                Не, не са ми удържани никакви данъци/такси от тяхна страна (държавата или посредника). Сега говорих и с тях - няма и да ми удържат, защото съм физическо лице. Вече ако съм фирма положението става друго. Това е и единственото което намерих на сайта им:

                                "I submitted my W-8BEN. Why am I still having money withheld?
                                The W-8BEN does not exempt non-U.S. citizens from withholding on dividends and interest.
                                The IRS requires TD Ameritrade to withhold 30% on dividends and interest paid to international clients by U.S. corporations. If your country has a tax treaty with the U.S. and you claim the tax treaty benefits on the W-8BEN, you may be eligible for a reduced rate of withholding. For further information about your withholding rate, please ask a licensed tax advisor for assistance.
                                The withheld funds will appear on your IRS Form 1042S, which will be mailed to you no later than March 15 for the previous tax year. You may use this form as assistance in showing the taxes already paid when you file your foreign tax return. A copy of the Form 1042-S is also mailed to your country of legal residence, which is located in Box 16 of your 1042-S.
                                You may wish to review IRS Publication 515, Withholding of Tax on Nonresident Aliens and Foreign Corporations at www.irs.gov. This publication discusses dividend withholding, including a table of the countries that have tax treaties with the United States and the income that is subject to withholding."

                                Говорих и със счетоводител, но той ми каза следното - трябва да разбера какъв точно е дохода (какъв вид), за да знаем как да се обяви и плати - дали авансово или наведнъж. Това също не знам - какъв точно е тоя доход? Затова и написах в първото ми мнение как точно го пише в извлечението ми.


                                Хмммм - сложен казус: чужди облизвации и ДЦК не съм притежавал.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X