Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

пак се остриш - сам казваш каквото си взел взел на едната едното на другата другото ти в БГ... цените в западна европа станаха брутални няма какво да си кривим душата. Ножицата се отвори толкова много, че системата няма да издържи дълго.

ако мога ще ги направя рентиери...но ще видим, кое как, при нас демографията е кофти и въпреки вичко читави имоти ще носят доход.

земите са трудни за издирване читавите. в момента всичко живо иска да продаде 3 ниви и да вземе апарт в софия ...и проблемът е по-скоро, че земята е много на дребно.

но за да се почне от някъде съм намерил 2 парцела единия го взимам в момента в който се обадят че са готови с документите, а за другия ще ходя да се пазаря, че малко са се поизхвърлили с цената

с една дума - действам
    внимателно да забия габърчето на 2-3 села в радиус от 15км. и чакам какво ще излезе. 2-3 години имам да си купя земя, а паралелно ще действам по логистиката - стопански двор и техника.

друго нямам какво да кажа.
    в БГ това е най-трудното да издириш съсобственици и наследници. Пръснали са се по света и и комасация много трудно се прави. Аз си намерих едни 20дка за чифлик, като за начало мисля че е ОК.
    Ти колко дка търсиш? Около София над 15-20дка мисията ми се струва почти невъзможна.

Коментар

• Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
      ти за децата ми не се притеснявай, има кой да мисли за тях, те лесни, едната оставям къщата, на другата халетата и ще си имат. Засега инвестирам в образованието, хобитата, спортовете и другите им занимания. Аз съм лесен щото знам 2 и 200, имотите ми в БГ са ми предостатъчни за да си живея нормално.
      Ти нали твите деца рентиери ще ги правиш, какво стана купи ли им по 2-3 апартамента или чакаш промоциите?
      Нищо не казваш за фермерското поприще...
      пак се остриш - сам казваш каквото си взел взел на едната едното на другата другото ти в БГ... цените в западна европа станаха брутални няма какво да си кривим душата. Ножицата се отвори толкова много, че системата няма да издържи дълго.

ако мога ще ги направя рентиери...но ще видим, кое как, при нас демографията е кофти и въпреки вичко читави имоти ще носят доход.

земите са трудни за издирване читавите. в момента всичко живо иска да продаде 3 ниви и да вземе апарт в софия ...и проблемът е по-скоро, че земята е много на дребно.

но за да се почне от някъде съм намерил 2 парцела единия го взимам в момента в който се обадят че са готови с документите, а за другия ще ходя да се пазаря, че малко са се поизхвърлили с цената

с една дума - действам
      внимателно да забия габърчето на 2-3 села в радиус от 15км. и чакам какво ще излезе. 2-3 години имам да си купя земя, а паралелно ще действам по логистиката - стопански двор и техника.

друго нямам какво да кажа.

това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

ти пък
        какво подскачаш, без да те заяжда някой? това 'закъсал' се има предвид, че имотите са трудни за купуване. Имаш 2 деца все пак и постоянно тръбиш, че си инвеститор в НИ. Не го казвам все едно ти си опропастил пазара, а в смисъл, че Холандия е пример какво става на един пазар като се свалят лихвите и се печати безразборно евро. Сега ако трябва да вземеш по един апарт или къща на щерките в Амстердам мисля, че ще ти е непосилно даже за едната. Верно, че там нямат нашите традиции да купуват имоти за деца и внуци, но все пак имаш български корен.

Бумът в цените с 20+% за година на пазар като Холандския говори само за едно - пече се следващата голяма криза.
        ти за децата ми не се притеснявай, има кой да мисли за тях, те лесни, едната оставям къщата, на другата халетата и ще си имат. Засега инвестирам в образованието, хобитата, спортовете и другите им занимания. Аз съм лесен щото знам 2 и 200, имотите ми в БГ са ми предостатъчни за да си живея нормално.

Ти нали твите деца рентиери ще ги правиш, какво стана купи ли им по 2-3 апартамента или чакаш промоциите?
        Нищо не казваш за фермерското поприще...

Коментар

• Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

Според мен психически се е сринал вече!
          Верно е така. Сринах се защото къщата ми вече струва х3 от цената която платих през 2000-та година.
          Да накаврък, аз имам собствен дом, жена и деца и не се свирам при майка ми, затова съм се сринал.
          И понеже съм се много сринал си пътувам през уикендите до БГ забавлявам се и си се прибирам обратно. Къщите ми на морето и на планината ме чакат и нямам проблеми с растящите цени на имотите, даже ми е забавно да гледам тичащите след влака.

Коментар

• Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение

и защо мислиш, че съм го закъсал? Явно много ти се иска да е така, защо ли? Не се притеснявай ти за купата мамин берти, той е купил когато му е било времето.

В Холандия никакъв кон не е изтърван, ако имаше поне 10гр. мозък в главата си щеше да прочетеш, че Холандия много бързо може да бъде регулиран. Жилищните корпорации ако рекат да пуснат жилища в продажба или започнат да инвестират в ново нстроителство пазарът бързо ще се охлади. Регулатори има достатъчно. Но ти въпреки, че бъкел не разбираш от имотният пазар в Холандия, реши, че трябва да блеснеш с тъпотии и заяждане.

Написано е в статията, че балон няма, защото практически липсва предлагане.
            Нивата от 2008-ма са преминати, но това е нормално след криза 2 напред 1 назад. Това ще се случи и в София. То ако след всяка криза цените на жилищата се връщаха на старите нива то в момента би трябвало да си купуваме в София за 100ДМ или 50 € метъра, каквито цени имаше 1996-1997-ма. 2008-ма видяхме за малко €2000, сега е редно тези нива да бъдат подминати и скоро €2500 ще е нормалното.

Кога ще разберем дали баш маминото ще става фермер?
            ти пък
            какво подскачаш, без да те заяжда някой? това 'закъсал' се има предвид, че имотите са трудни за купуване. Имаш 2 деца все пак и постоянно тръбиш, че си инвеститор в НИ. Не го казвам все едно ти си опропастил пазара, а в смисъл, че Холандия е пример какво става на един пазар като се свалят лихвите и се печати безразборно евро. Сега ако трябва да вземеш по един апарт или къща на щерките в Амстердам мисля, че ще ти е непосилно даже за едната. Верно, че там нямат нашите традиции да купуват имоти за деца и внуци, но все пак имаш български корен.

Бумът в цените с 20+% за година на пазар като Холандския говори само за едно - пече се следващата голяма криза.

Коментар

купата го е закъсал
              https://www.investor.bg/po-sveta/453...radove-263109/

мисля, че го разбирам вече с тези постоянни прокламации за ръстове от по 15-20% годишно

изтървали са коня в холандия
              и защо мислиш, че съм го закъсал? Явно много ти се иска да е така, защо ли? Не се притеснявай ти за купата мамин берти, той е купил когато му е било времето.

В Холандия никакъв кон не е изтърван, ако имаше поне 10гр. мозък в главата си щеше да прочетеш, че Холандия много бързо може да бъде регулиран. Жилищните корпорации ако рекат да пуснат жилища в продажба или започнат да инвестират в ново нстроителство пазарът бързо ще се охлади. Регулатори има достатъчно. Но ти въпреки, че бъкел не разбираш от имотният пазар в Холандия, реши, че трябва да блеснеш с тъпотии и заяждане.

Написано е в статията, че балон няма, защото практически липсва предлагане.
              Нивата от 2008-ма са преминати, но това е нормално след криза 2 напред 1 назад. Това ще се случи и в София. То ако след всяка криза цените на жилищата се връщаха на старите нива то в момента би трябвало да си купуваме в София за 100ДМ или 50 € метъра, каквито цени имаше 1996-1997-ма. 2008-ма видяхме за малко €2000, сега е редно тези нива да бъдат подминати и скоро €2500 ще е нормалното.

Кога ще разберем дали баш маминото ще става фермер?

Коментар

купата го е закъсал

мисля, че го разбирам вече с тези постоянни прокламации за ръстове от по 15-20% годишно

Според мен психически се е сринал вече!

Коментар

• https://m.facebook.com/story.php?sto...&id=1232623455

Линка е на брокер който продава висок клас имоти в София.Примера е за Пентхаус в Маями на цена като на същото жилище на кулите на бул България и Витошка в София. Щом брокерите открито вече казват че цените са извратено надути и коментират безумията като оферти и от строители и от собственици,, просто си очакваме зрелищно пукане.
                  По надолу в коментарите се вижда как дава пример за имот в Лозенец за над милион с огромен коридор, и казва на продавача искащ тези пари че луди хора вече няма да дадат толкова пари за коридор.,който бил огромен като част от целия апартамент.
                  Ако влезнете в страницата му - Мариан Башур се казва ще видите и как коментира зверските надценки на строителите, съвсем открито.
                  Това е и после нека не си говориме глупости колко била скъпа земята, какви обезщетения се давали, и да си смучем от пръстите разни приказки от 1001 една нощ.

Last edited by nkavrakov1982; Днес, 00:45.

Коментар

• купата го е закъсал

Коментар

• Какви ги дрънкате бе? Дрен не е във Витоша, а Верила. И къщата не изглежда да е в центъра, ами по-прилича на махалата откъм Дупница. Иначе потенциал има - SOS селцето нали щяха 'иибре курорт' да го правят...
                      С жипка не знам, ма с гоуфо от чушмата в Княжево до ханчето долу го взимах за 25минути, преди да направят кръговото на Перник...и да турят камери де.

Коментар

• Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

Никога не съм ходил в него, но се водеше кандидат за полукурорт в региона в полите на Витоша, и пак е до магистралата...т.е. цените няма да са ниски мисля
                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=3tmm11&f1=1

Я виж ..евтинко е ..

Ееей все скъпотия ти е в главата значи ...

То да не си песимист ами скъпчия на квдрат се преименувай направо !

По добре пръв на село от колкото последен в града ...не знам с една джипка за колко време се стига до Софията ..май за около час може би

Като те питата къде живееш ?

В центъра на Дрен ...

Коментар

• Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                          моля ви се, кажете пак как ще падат цените! Стига с тези жени!
                          Темата е за поскъпването на НИ ,как ще кажат за падане на цените !

Коментар

• Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

A,за с.Дрен какво ще кажеш,вчера минахме от там .
                            Стори ми се приятно място ,закътано в планината.
                            Никога не съм ходил в него, но се водеше кандидат за полукурорт в региона в полите на Витоша, и пак е до магистралата...т.е. цените няма да са ниски мисля

Коментар

• Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                              моля ви се, кажете пак как ще падат цените! Стига с тези жени!
                              Ми то корелацията е много точна. Кат паднат цените и жените ще огладнеят и ще преосмислят поведението си , преди това вирят носовете, както пазара се вири на горе. До скоро у темата имаше доста хомосексуални мераци , нека да има и хетеро.

Коментар

• Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

Само съм минавал транзитно няколко пъти през селото и мога да кажа, че е на удобно място. Завода май никакъв го няма значи няма замърсяване...В съседното Друган има със сигурност няколко десетки къщи обитавани целогодишно от изнесли се Софияне :-)
                                Та мястото е добро, но разпаднало се училище да купиш...тва не го разбирам...
                                A,за с.Дрен какво ще кажеш,вчера минахме от там .
                                Стори ми се приятно място ,закътано в планината.

Коментар

Working...
                                X