Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

Не знаех че агенцията по вписванията издава документи за наличие или липса на шеф...Ма с разбирачи не споря може да са напреднали аз все пак живея на село в София сал афишите да четеш и си професор
    за шеф не издава . ама за ипотека може да се провери

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      nradev - дохода от пшеница е около 100лв от декар, ако добива е около 300кг. Не ми е ясно защото дори трябва да се субсидира при положение че печалбата е 4-5 пъти колкото вложените пари в този бизнес..пъти а не проценти защото и сламата е пари.
      Трейдърко тия добиви отдавна са в историята.....

Коментар

Та ако вместо с тези 54 лв за декар ги субсидират с 0-ла лева за декар нима ще се откажат от 100лв. печалба и няма да засеят с пшеница ?
        Не няма да се откажем ама тогава ще си продадеш апартамента за да си купиш хляб.Щото никой няма да оре сее жъне и да продава на безценица а трейдърко да иска по 250000 за софийски коптор...

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

искаш ли бас. може да се провери в агенцията по вписванията
          Не знаех че агенцията по вписванията издава документи за наличие или липса на шеф...Ма с разбирачи не споря може да са напреднали аз все пак живея на село в София сал афишите да четеш и си професор
          Last edited by power grid; 20.03.2017, 18:49.

Коментар

• Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
            В провинцията имотите ще имат съдбата на тия в Детройт....„заменям къща с басейн за айфон 6”. В София ще има пазар-бягащите българи от турските райони предполагам, че ще купуват но при много по-ниски цени. Но още е рано, това след инвазията. В момента няма пазар. Хиляди обявени ще останат непродадени и след срива на цените, просто няма кой да ги купи...... Аз се чудя на някои тук пишещи наистина ли си вярвате и не виждате къвъра на 2008-ма, или просто ви плащат да драскате.
            Според някои разбирачи на жълтите павета отдавна трябваше всичко да е 149 еврака квадрато....Някои цял живот ще блеят за ниски цени но такива няма да има.Така че на който му трябва жилище да си купува и да не мисли за цените щото цял живот ще слуша разбирачите и ще плаща наем

Коментар

• Търсене има, има и отложено търсене. Много хора чакаха сакън да не се прецакат и отлагаха покупката и сега заедно с ниските лихви всички се изсипват на пазара.

Предлагането на ново строителство е все още малко, но гледам почнаха доста изкопни работи, така че от там ще има до някъде предлагане. Но в кварталите близо до центъра от юг ново строителство на практика няма, защото няма къде да се строй. Там цените се надуха много -1100 - 1300 евро. Балон си е там все пак не сме Прага и Будапеща.

В Павлово в момента яко се строй, в студентски също - там има цени от по 800 евро.

В луксозния сегмент си има предлагане и цените са ОК за който може да си го позволи - Геритаж парк, Диамата и подобни.

Мария Луиза и района под Дондуков цените май не са мръднали, там май бежанците плашат хората и цените са надолу.

Интересното е дали предлагането ще се засили. В София най многобройни са поколението на бейби бумърите които в момента са от 57 до 74 години. По принцип бабите държат до 85 и нагоре. Така чe, домографският натиск ще се усети поне след 5 години. До тогава цените би трябвало да са високи. Освен ако няма гео-политически или икономически шокове.

Коментар

• Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                Здравейте Колеги
                днес направих един бърз преглед на сайтовете за недвижими имоти и ми направи впечатление продължаващото рязко поскъпване на жилищата в София....интересен факт е че панелките вдигат цени със сериозно темпо,което ме навежда на мисълта че сме започнали да надуваме имотен балон на който според мен е възможно тази или другата година да стигне до оптималната си фаза след което да чуем едно звучно и болезнено за доста хора ПУК и......дотук...........ще ми бъде интересно да чуя обосновани мнения по въпроса от колеги които са по запознати и следят отблизо въпросния сегмент на жилищата в столицата.
                Наистина има поскъпване, което напомня за 2007-2008 г.
                Разликата е, че тогава масово добрите обяви се продаваха бързо и излизаха в червено на сайта за имоти (продаден).
                Който иска да купи за лично ползване, все още може да намери нещо евтино (и за основен ремонт). Има и евтини обяви все още.

Коментар

• В провинцията имотите ще имат съдбата на тия в Детройт....„заменям къща с басейн за айфон 6”. В София ще има пазар-бягащите българи от турските райони предполагам, че ще купуват но при много по-ниски цени. Но още е рано, това след инвазията. В момента няма пазар. Хиляди обявени ще останат непродадени и след срива на цените, просто няма кой да ги купи...... Аз се чудя на някои тук пишещи наистина ли си вярвате и не виждате къвъра на 2008-ма, или просто ви плащат да драскате.
                  Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

Коментар

• Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                    Здравейте Колеги
                    днес направих един бърз преглед на сайтовете за недвижими имоти и ми направи впечатление продължаващото рязко поскъпване на жилищата в София....интересен факт е че панелките вдигат цени със сериозно темпо,което ме навежда на мисълта че сме започнали да надуваме имотен балон на който според мен е възможно тази или другата година да стигне до оптималната си фаза след което да чуем едно звучно и болезнено за доста хора ПУК и......дотук...........ще ми бъде интересно да чуя обосновани мнения по въпроса от колеги които са по запознати и следят отблизо въпросния сегмент на жилищата в столицата.
                    още ли не си купил аиде че утре двойно

Коментар

nradev - дохода от пшеница е около 100лв от декар, ако добива е около 300кг. Не ми е ясно защото дори трябва да се субсидира при положение че печалбата е 4-5 пъти колкото вложените пари в този бизнес..пъти а не проценти защото и сламата е пари.
                      а разхода колко е

Коментар

• Здравейте Колеги
                        "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

Коментар

• Та ако вместо с тези 54 лв за декар ги субсидират с 0-ла лева за декар нима ще се откажат от 100лв. печалба и няма да засеят с пшеница ?
                          D.Y.F-091066

Коментар

• nradev - дохода от пшеница е около 100лв от декар, ако добива е около 300кг. Не ми е ясно защото дори трябва да се субсидира при положение че печалбата е 4-5 пъти колкото вложените пари в този бизнес..пъти а не проценти защото и сламата е пари.
                            D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

Лъжата е грях
                              искаш ли бас. може да се провери в агенцията по вписванията

Коментар

• [QUOTE=power grid;n3179525]

Метрото минава порай Дружба.Метро има в Младост[/QUO

личи си че си от село. в Дружба от 2015 година има метро.има 3 станции , едната е до нас
                                Last edited by nradev; 19.03.2017, 13:36.

Коментар

Working...
                                X