IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дължа ли данък?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя)
    Абсолютно точно, ветеране, доходите от хазарт не се облагат.
    Но мисля,че пак по същата причина и тези с източник от чужбина, като необлагаеми по българското данъчно законодателство не се декларират с въпросното Приложение......т.е. човекът се радва на живота и толкова


    За Форекса, ако успеете да докажете, че е хазарт съгласно разбиранията на Закона за хазарта, че това е игра, гаранатирана със залог и може да носи печалба или загуба....само тогава.Иначе - облагаем доход.

    Ако зависеше от мен -хазарт си е и туй то, като акциите на БФБ))))))))
    съни(тя), моите уважения към теб, но
    моето твърдение за хазарта е обратното :-)...разбира се и ти си права,ако определим играта като резултат на случаен принцип...например Левски случайно да бие ЦСКА и ние случайно сме познали, т.е. всички наши прогнози са случайни, аз правя разлика между случайност на рулетката и случайност на залозите по буукмейкърските къщи, но може и да не съм прав си мисля де ;-)
    Няма значение къде си, с кой си и с какво се занимаваш - радвай се на всеки момент, на всеки ден!

    Коментар


    • Абсолютно точно, ветеране, доходите от хазарт не се облагат.
      Но мисля,че пак по същата причина и тези с източник от чужбина, като необлагаеми по българското данъчно законодателство не се декларират с въпросното Приложение......т.е. човекът се радва на живота и толкова


      За Форекса, ако успеете да докажете, че е хазарт съгласно разбиранията на Закона за хазарта, че това е игра, гаранатирана със залог и може да носи печалба или загуба....само тогава.Иначе - облагаем доход.

      Ако зависеше от мен -хазарт си е и туй то, като играта с акции на БФБ))))))))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от TZVETKOV
        Печалбите от FOREX също ли влизат в графа"ДРУГИ"
        Приложение 9 - Доход по част 9 ... и други
        :-)
        P.S. Така е законоетично :-) и теоретично, а на практика ... :-)
        Няма значение къде си, с кой си и с какво се занимаваш - радвай се на всеки момент, на всеки ден!

        Коментар


        • Печалбите от FOREX също ли влизат в графа"ДРУГИ"

          Коментар


          • :-)
            и ти един въпрос си спретнал :-)
            На такива въпроси данъчният чиновник ВИНАГИ ще ти отговори с ДА :-)
            Ето как седят нещата по закон:
            от
            ЗАКОНът ЗА ДАНЪЦИТЕ ВЪРХУ ДОХОДИТЕ НА ФИЗИЧЕСКИТЕ ЛИЦА
            В сила от 01.01.2007 г.
            Обн. ДВ. бр.95 от 24 Ноември 2006г.
            са цитирани точно кои доходи са необлагаеми -
            Необлагаеми доходи
            Чл. 13. (1) Не са облагаеми:
            ...
            т.21. паричните и предметните печалби, получени от участие в игри, които не са хазартни по смисъла на чл. 3 от Закона за хазарта, или от други игри, при които печалбата се определя на случаен принцип;
            този чл.3 от ЗЗХ посочва кои игри не са хазартни...твоите игри обаче са хазартни и като такива са облагаеми...винаги по декларациите има една графа доходи от източници "ДРУГИ" и там точно ти трябва да впишеш твоите доходи, а щом са от източник в чужбина тогава твоята декларация е освен:1.Годишна данъчна декларация по чл.41, ал.1 от ЗОДФЛ за 2006 г. и
            2.Приложение за доходи от източник в чужбина

            и четеш/пишеш/ там където пише доходи от източник: "ДРУГИ"
            По принцип за всеки превод наo 5000 euro банките пък трябва да информират БНБ, та там някъде те имат,но не е задължително да те потърсят!
            Това сега да не те стресне,все пак отговорът ми е принципен...иначе аз не съм държавен служител и затова естествено,че ти симпатизирам и оставам без заключение ;-)
            Няма значение къде си, с кой си и с какво се занимаваш - радвай се на всеки момент, на всеки ден!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dimilov
              Бих те посъветвал да си задаваш въпросите приципно и да търсиш принципни отговори,но си мисля че си закъснял с въпроса с 2 години и може да ти се явят проблеми .Иди в първата книжарница и си купи закона за облагане доходите на физическите лица с последните измененения и допълнения ,данъчно процесуален кодекс и ако нещо не ти е ясно питай някой специалист.Най -важното е да не бързаш с умозаключенията и да не се шашкаш.Мисля все пак ,че както имаш ум да ги изкараш тези пари ,така ще се справиш и по тоя въпрос-ще го решиш ,няма страшно.
              Закъснял съм с въпроса защото доскоро бях убеден че не се изисква деклариране на тези пари.
              Един ми казва че държавата не се интересува от деклариране на пари по които на нея и е невъзможно да събере данък.
              Друг ми каза че всеки приход се декларира.
              Аз доколкото знам в декларацията не фигурира такъв профит...
              100% съм сигурен че от хазарт спечелен от БГ не дължа нищо но само малка част от парите са от "Еврофутбол" останалите са от online залози при чужди фирми...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Rozalia
                Батко, евала за дохода, само с това ли се занимаваш?
                Да само с това отнема ми доста време и нерви но е много доходно и не се оплаквам

                Коментар


                • Батко, евала за дохода, само с това ли се занимаваш?

                  Коментар


                  • Бих те посъветвал да си задаваш въпросите приципно и да търсиш принципни отговори,но си мисля че си закъснял с въпроса с 2 години и може да ти се явят проблеми .Иди в първата книжарница и си купи закона за облагане доходите на физическите лица с последните измененения и допълнения ,данъчно процесуален кодекс и ако нещо не ти е ясно питай някой специалист.Най -важното е да не бързаш с умозаключенията и да не се шашкаш.Мисля все пак ,че както имаш ум да ги изкараш тези пари ,така ще се справиш и по тоя въпрос-ще го решиш ,няма страшно.

                    Коментар


                    • Re: Дължа ли данък?

                      Първоначално изпратено от donkov
                      Занимавам се с online залози професионално от доста време.
                      Последните 3 години печеля приблизително по 60-70 000 еuro годишно.
                      Парите си получвам в БГ банки част от тях инвестирам друга си остават в банката.
                      Въпросът е трябва ли да се декларират тези пари?
                      И дължа ли какъвто и да е данък за тях след като е видно че ги получавам от букмеикърски фирми от чужбина/в смисъл мога да докажа произход/.

                      Благодаря
                      мисля, че печалбите от игри на щастието са освободени от данък, но нека някой по-спец се изкаже.
                      Това е просто мнение. Това не е предпоставка за търговия.

                      Коментар


                      • Дължа ли данък?

                        Занимавам се с online залози професионално от доста време.
                        Последните 3 години печеля приблизително по 60-70 000 еuro годишно.
                        Парите си получвам в БГ банки част от тях инвестирам друга си остават в банката.
                        Въпросът е трябва ли да се декларират тези пари?
                        И дължа ли какъвто и да е данък за тях след като е видно че ги получавам от букмеикърски фирми от чужбина/в смисъл мога да докажа произход/.

                        Благодаря
                      Working...
                      X