Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
    Честит Имен Ден! Успех на ЕТФ-ите, но преди всичко-на този, Българския!!!
    Колега,
    Благодаря със закъснение! Действаме по план. Ще ви държим в течение.
    Поздрави, Н

Коментар

• Честит Имен Ден! Успех на ЕТФ-ите, но преди всичко-на този, Българския!!!
      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

Коментар

• Ей шиштак.... виж се първо себе си в огледалото, ама хубаво, помисли какви гадости си сътворил през кухия си живот и чак тогава след избор на подходящи думи пиши във публичен форум ...... нищо че си се скрил зад някакъв ник

Коментар

• Първоначално изпратено от 6i60 Разгледай мнение

Бъркаш ...Ще му честитим на 1 април. Тогава е неговият професионален празник .
          Как па не...! Да му честитя на тоя... )))))))))))))))))))

Коментар

• Първоначално изпратено от LUBIMEC 13 Разгледай мнение
            Никиту не трябва ли днес да почерпи!? Никой ли тук няма да му честити?
            Бъркаш ...Ще му честитим на 1 април. Тогава е неговият професионален празник .

Коментар

• Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

Уважаеми Оркис,
              Продължаваме да работим по Франкфурт и Лондон. Ще ви кажем, като има новини.
              Поздрави, Н
              Честит Имен Ден! Много здраве и успех с ЕТФите!!!

Коментар

• Никиту не трябва ли днес да почерпи!? Никой ли тук няма да му честити?

Коментар

• https://www.investor.bg/novini-i-ana...torite-108687/

и след няколко месеца нещата тук се сбабиха
                  всеки може да фалира
                  въпросът е:
                  1.консултанта не видя фактите няколко месеца преди фарита - колко разбира тогава?
                  2.нещо друго - скрито, няма да го пиша, за да не ме обвинят

Коментар

• Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                    Има ли новини тук? Лондон, Франкфурт, Токио....
                    Уважаеми Оркис,
                    Продължаваме да работим по Франкфурт и Лондон. Ще ви кажем, като има новини.
                    Поздрави, Н

Коментар

• 4 нови индексни борсово търгувани фонда на Експат получиха лиценз

На 1 декември 2017 г. Комисията за финансов надзор издаде разрешение на Експат Асет Мениджмънт да организира и управлява 4 нови индексни борсово търгувани фонда. Профилът на четирите фонда е пасивно да следват движението на основните индекси за акции на четири борси от региона на Централна и Източна Европа – Гърция, Румъния, Чехия и Полша.

http://expat.bg/bg/news/4-new-etfs-approved

Коментар

• Има ли новини тук? Лондон, Франкфурт, Токио....

Коментар

• Здравейте,

Маркет-мейкърите са упоменати в Проспекта. В Правилата на Борсата можете да намерите изискванията за техните спредове. Освен това като борсово търгуван фонд Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF може да поеме и много по-големи обеми на първичен пазар.
                          По отношение на среднодневния търгуван оборот то той обикновено се намира в сайтовете на съответните борси. В случая седмично БФБ публикува данни за оборотите. В Блумбърг също се намира такава информация (тикер: BGX). БФБ също предоставя и информация за спредовете ежедневно, разбира се, събрана по начин и правила, определени от Борсата.
                          Last edited by Zhasmina Ivanova; 09.11.2017, 11:24.

Коментар

Според мен среднодневният обем само на първичен пазар е над 100,000 лева на ден.
                            Относно ролята на маркет мейкърите, къде може да бъде намерена актуална информация колко компании изпъляват тази роля към днешна дата и какви са bid и ask оферитите им? Без market makers и при среднодневен обем под 1000 дяла на БФБ (и разчитане на индивидуални инвеститори), изходът с 5,000 дяла в кратък период ще бъде изключително..интересен.

Без да съм трейдър в професионалното си поприще, възможно ли е ЕТФ, търгуван на БФБ, да не предоставя данни (mean average и median) за среднодневен търгуван обем дялове и спредове на вторичния пазар? Утре ще седна пред Блумбърг и ще видя какво мога да намеря. Без обаче тази информация да е видна на Вашия сайт и на БФБ (или да се намира много трудно), успех Ви пожелавам да привлечете/излъжете индивидуален инвеститор, който има достъп до чуждестранен/нормален пазар.

Коментар

• Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

Това е с отчитане на големите еднократни ефекти от пенсионните дружества или без никакви еднократни ефекти?

P.S. Това беше риторичен въпрос. Знам отговора.

P.S.2. За мен този ETF е нещо хубаво. По-добре да го има, отколкото да го няма. Резултатите за мен не са от значение, нито пък за мен са определящи за пазара ни.
                              Прав сте, г-н Давидов.
                              Всяка средна стойност е средна между големите обеми в някои дни и нулевите в други.

Коментар

Според мен среднодневният обем само на първичен пазар е над 100,000 лева на ден.
                                Това е с отчитане на големите еднократни ефекти от пенсионните дружества или без никакви еднократни ефекти?

P.S. Това беше риторичен въпрос. Знам отговора.

P.S.2. За мен този ETF е нещо хубаво. По-добре да го има, отколкото да го няма. Резултатите за мен не са от значение, нито пък за мен са определящи за пазара ни.
                                Last edited by Иван Давидов; 03.11.2017, 14:55.

Коментар

Working...
                                X